Napi - Ramos távozik Madridból? Történelmi siker, címvédés és horrorbukás is volt vasárnap

2021/01/11 06:36

Valóban távozhat a Real Madrid legfontosabb játékosa? Fél évvel ezelőtt Sergio Ramos még biztos volt abban, hogy a Real Madridnál fogja befejezni a pályafutását, és hamarosan sikerül kialkudni az új szerződését is. A felek - elsősorban az anyagi különbségek miatt - azóta sem jutottak közelebb a megoldáshoz, így a védő már szabadon tárgyalhat más klubokkal is.

A svájci Lara Gut-Behrami nyerte a női szuperóriás-műlesiklást az alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi állomásán, az ausztriai Sankt Antonban.

Az osztrák Marco Schwarz nyerte a vasárnapi műlesiklást a svájci Adelbodenben, a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatában. A 25 éves versenyző pályafutása során először bizonyult a legjobbnak ebben a szakágban, összességében pedig harmadik vk-sikerét aratta.

Viszonylag szerencsésen megúszta a horrorbukást az amerikai síző. Helikopterrel szállították kórházba szombaton Tommy Fordot Adelbodenben. A verseny mintegy fél órát állt, ami ritka a szakágban, de szerencsére az amerikai nyak- és fejsérülései nem súlyosak.

A Tour de Skin Denis Spitsov a futamgyőzelmével bronzérmes lett, Alexander Bolshunovnak pedig összejött a címvédés. A dobogó második fokára a francia Maurice Manificat állhatott, élete legjobb összetett eredményével.

Történelmet írt Jessie Diggins. Az első tengerentúli versenyző lett, aki valaha Tour de Skit nyert.

Az összetettben éllovas norvég Halvor Egner Granerud nyerte meg a síugró világkupa-sorozat németországi Titisee-Neustadtban rendezett állomásának vasárnapi versenyét. Az elmúlt hetekben remeklő, a Négysáncversenyen és a szombati versenyen is diadalmaskodó lengyel Kamil Stoch meglepetésre csak 17. lett.

Az Aston Villa fiatal magyar kapusa, Onódi Ákos azt mondta: korai még arról beszélni, hogy mikor mutatkozhat be a labdarúgó Premier League-ben, addig ugyanis még sok munka vár rá.

Az első helyen kiemelt Sofia Kenin és a másodikként rangsorolt Elina Svitolina is mérkőzéslabdát hárítva jutott be a negyeddöntőbe az Abu-Dzabiban zajló, 565 ezer dollár (170 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A harmadik helyen kiemelt olasz Fabio Fognini a nyolcaddöntőben búcsúzott a 300 ezer euró (105 millió forint) összdíjazású antalyai férfi keménypályás tenisztornán.

Az első helyen kiemelt chilei Cristian Garín meglepő vereséget szenvedett az amerikai Christian Harrisontól a floridai Delray Beachen zajló 350 ezer dollár (105 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna szombati nyolcaddöntőjében.

Babos Tímea két szettben legyőzte az orosz Marina Melnikovát az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének első fordulójában, vasárnap.

A szaúdi Jazid al-Radzshi volt a leggyorsabb az autósok mezőnyében a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali vasárnapi versenynapján, amely után változatlanul a 13-szoros bajnok Stéphane Peterhansel áll az összetett élén.