Napi - Ronaldo duplájával nyert a Juve, ausztrál és brit siker a Hopman-kupa nyitónapján

Hosszabbitás ·
2018/12/29 23:33

Nyert a Milan. A Milan a papírformának megfelelően legyőzte a vendég SPAL-t szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

Serie A, 19. forduló:
AC Milan-SPAL 2-1 (1-1)

Kiütéses liverpooli diadal a rangadón. Az éllovas Liverpool 5-1-re legyőzte hazai pályán az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati rangadóján. Jürgen Klopp együttese - melyben a brazil Roberto Firmino háromszor is betalált - a Premier League-ben továbbra is egyedüliként veretlen, és tíz hazai mérkőzéséből kilencet megnyert. A liverpooliak a legutóbbi hét fordulóban rendre begyűjtötték a három pontot, az ötödik helyen álló londoniak legutóbb 2015 áprilisában diadalmaskodtak ellenük.

Premier League, 20. forduló:
Liverpool-Arsenal 5-1 (4-1)

Nagy Ádámék kikaptak Nápolyban. Nagy Ádám csapata, a Bologna 3-2-re kikapott a tabellán második Napoli vendégeként szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A magyar légiós a 71. percben lépett pályára, a kiesőzónába csúszott bolognaiak öt forduló óta nyeretlenek.

Napoli-Bologna 3-2 (1-1)

Cseh siker a jubileumi versenyen. A rendezők korábbi közlésével ellentétben mégis a cseh Ondrej Bisaha, Petr Tesinsky páros nyerte meg a jubileumi, 20. alkalommal megrendezett és szombaton befejeződött Szilveszter-ralit. A javarészt a Hungaroring területén kijelölt, hat gyorsasági szakaszból álló, több mint 50 kilométeres pálya teljesítése után eredetileg a cseh Bisaha, Tesinsky kettőst hirdették ki győztesnek. Mögöttük a Velenczei Ádám, Szedő Csaba duó lett a második, míg a harmadik helyen az ifjabb Kiss László, Nyirfás Yulianna kettős végzett. A két magyar páros az utolsó gyorsasági szakaszon egyformán 15 másodperces büntetést kapott.  Később a cseh duót pályaelhagyás miatt 30 másodperces büntetéssel sújtották, így ekkor Velenczeiéket hirdették ki győztesnek. Estefelé azonban kiderült, hogy egy ízben ők is elhagyták a kijelölt pályát, ezért utólag 15 másodperces büntetést kaptak, így végül mégis a csehek ünnepelhettek. A 20. Szilveszter-ralin hat országból több mint 200 - a magyarokon kívül cseh, osztrák, lengyel, szlovák és német - versenyzőpáros állt rajthoz. A hagyományos óévbúcsúztató ralin a szervezők 11 kategóriában hirdettek győztest, és Garamvölgyi Zoltán főszervező szerint minden szempontból sikerrel zárult a rendezvény. "Köszönjük a közönségnek, hogy komolyabb probléma nélkül meg tudtuk rendezni az eseményt, hiszen több ezer néző volt jelen a helyszínen, és mindvégig nagyon fegyelmezetten, az előírásokat betartva követték figyelemmel a versenyt" - nyilatkozta az MTI-nek Garamvölgyi. Hozzátette, hogy az időjárás szombat reggelre virradóra "nem volt kegyes" a szervezőkhöz, a kijelölt gyorsasági szakaszok nagy részén ugyanis jegesre fagyott a burkolat. "A Hungaroring aszfaltját nem lehet sózni, ezért máshogyan kellett megoldanunk a problémát, ami eredményezett egy kis csúszást a programban, ennek ellenére sikerült időben befejeznünk a programot" - mondta a főszervező.

Végeredmény, Szilveszter-rali (6 gyorsasági szakasz, 52,9 km):
1. Ondrej Bisaha, Petr Tesinsky (cseh, Skoda Fabia R5) 36:34.1 perc
2. Velenczei Ádám, Szedő Csaba (Skoda Fabia R5) 8.4 mp hátrány
3. ifj. Kiss László, Nyirfás Yulianna (Ford Fiesta R5) 45.1 mp hátrány

Djokovic tornát nyert, Nadal visszalépett Abu-Dzabiban. A világelső Novak Djokovic nyerte meg az Abu-Dzabiban rendezett bemutató tenisztornát. A szerb játékos a szombati döntőben 4:6, 7:5, 7:5-re verte a dél-afrikai Kevin Andersont. A bronzmérkőzést az orosz Karen Hacsanov és Rafael Nadal vívta volna, ám a spanyol sztár kímélni akarta a szervezetét és nem állt ki, a helyére az eredetileg hatodik helyen végzett Dominic Thiem ugrott be. Hacsanov a harmadik helyért 6:3, 4:6, 10-3-ra, döntő rövidítésben bizonyult jobbnak osztrák ellenfelénél. A 32 éves Nadal az első versenyén szerepelt azóta, hogy a szeptemberi US Openen feladta elődöntőjét, majd novemberben bokaműtéten esett át. Korábban az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett Thiem legyőzésével a meghívásos viadalon.

Meglepő Tottenham-vereség. A második helyezett Tottenham meglepetésre kikapott a vendég Wolverhamptontól az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. Mauricio Pochettino együttese Harry Kane távoli lövésével megszerezte a vezetést, ám az újonc Wolverhampton a hajrában háromszor is eredményesek volt, így az együttes mindhárom pontot begyűjtötte. A Tottenham sorozatban öt bajnoki győzelem után veszített, s 2012 áprilisa óta először kapott ki újonc csapattól a Premier League-ben: azóta 39 mérkőzésen 36 győzelem és három döntetlen volt a mérlege ellenük. A Fulham hat nyeretlen PL-összecsapás után tudott ismét diadalmaskodni, s sikerével egy pontra megközelítette a 17., már nem kieső helyen álló Southamptont. A Huddersfield Town sorozatban hetedszer kapott ki. A Leicester a Chelsea és a Manchester City bravúros legyőzése után nem bírt otthon a Cardiff Cityvel: a walesiek Victor Camarasa a rendes játékidő letelte után lőtt góljával nyertek 1-0-ra.

Tottenham Hotspur-Wolverhampton Wanderers 1-3 (1-0)
Brighton-Everton 1-0 (0-0)
Fulham-Huddersfield Town 1-0 (0-0)
Leicester City-Cardiff City 0-1 (0-0)
Watford-Newcastle United 1-1 (0-1)

Idegenben győzött az Inter és a Roma. Az Internazionale és az AS Roma is idegenben nyert szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A milánói csapat a szenegáli Balde Keita góljának köszönhetően 1-0-ra győzött az Empoli otthonában, míg a rómaiak Parmából hozták el a három pontot. Az Inter sikerével megerősítette harmadik helyét a tabellán, a Roma pedig feljött ötödiknek. Az Atalanta - ugyancsak idegenben - hat gólt lőtt a Sassuolónak, a csereként beállt szlovén Josip Ilicic bő negyedóra alatt mesterhármast ért el. A negyedik Lazio hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Torinóval, a mérkőzést mindkét együttes tíz játékossal fejezte be.

Udinese-Cagliari 2-0 (1-0)

A házigazdák legyőzték a franciákat. A házigazda ausztrál csapat legyőzte a franciákat a Hopman Kupán, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságának szombati nyitónapján. A Matthew Ebden és Ashleigh Barty alkotta ausztrál duó a két egyes mérkőzés megnyerésével már a vegyespárosok csatája előtt bebiztosította diadalát Lucas Pouille és Alizé Cornet felett. A páros meccsen a franciák szépíteni tudtak, így 2-1-re kaptak ki. Az A csoportot még Spanyolország és Németország alkotja, a B-ben a címvédő Svájc mellett Nagy-Britannia, Görögország és az Egyesült Államok kettőse szerepel. A 31. Hopman Kupa jövő szombati fináléját a két csoportgyőztes játssza.

Katie Boulter-Maria Szakkari 0:6, 6:4, 2:6
Norrie, Boulter-Cicipasz, Szakkari 4:3 (5-0), 3:4 (2-5), 4:3 (5-4)

Ronaldo duplájával győzött a Juventus. A címvédő és listavezető Juventus Cristiano Ronaldo két góljának köszönhetően 2-1-re legyőzte a vendég Sampdoria csapatát az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában, szombaton. A torinóiak hamar, már a második percben megszerezték a vezetést, a genovaiak azonban Fabio Quagliarella büntetőből elért góljával még az első félidőben egyenlítettek. A Sampdoria 35 éves támadója ezzel folytatta remek sorozatát, és sorozatban kilencedik bajnokiján lőtt gólt. Erre legutóbb a francia David Trezeguet volt képes még 2005-ben. A második félidőben Ronaldo is a tizenegyespontról volt eredményes, idénybeli 14. gólja pedig azt jelentette, hogy a továbbra is veretlen Juventus megszerezte szezonbeli 17. győzelmét. A portugál sztár szombati két találatával átvette a vezetést a góllövőlistán.

Juventus-Sampdoria 2-1 (1-1)

Shiffrin újabb győzelme és rekordjai. Az összetettben címvédő amerikai Mikaela Shiffrin győzött műlesiklásban a női alpesisízők szombati világkupa-viadalán az ausztriai Semmeringen, ezzel a szakág történetének legeredményesebb női versenyzője lett. A kétszeres olimpiai bajnok, 23 éves Shiffrinnek ez volt pályafutása 36. szlalomdiadala, így - példaképét, az osztrák Marlies Schildet megelőzve - már egyedül vezeti a női örökranglistát. A szakágban a legtöbb versenyt, 40-et a svéd Ingemar Stenmark nyerte, de Shiffrin még ebben az idényben könnyedén megdöntheti ezt a csúcsot is, hiszen a szezon eddigi összes műlesikló viadalán ő volt a leggyorsabb. A kétszeres összetett vk-győztes síző karrierje 51. futamgyőzelmét aratta, ebben az idényben már a nyolcadikat, ráadásul 2018-ban 15. vk-futamát nyerte meg: korábban soha senki nem nyert egy évben ennyi versenyt. Az összetettben nagy fölénnyel éllovas Shiffrin mögött a szlovák Petra Vlhova zárt másodikként, míg a dobogó harmadik fokára a svájci Wendy Holdener állhatott fel.

Eredmények, női műlesiklás:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 1:42.99 perc (49.64 másodperc/53.35 másodperc)
2. Petra Vlhova (szlovák) 1:43.28 (50.12/53.16)
3. Wendy Holdener (svájci) 1:43.37 (50.60/52.77)

Paris duplázott Bormióban. A pénteki lesikláshoz hasonlóan a szombati szuperóriás-műlesiklást is az olasz Dominik Paris nyerte a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának bormiói állomásán. A hazai közönsége előtt versenyző Paris mögött az osztrák Matthias Mayer mindössze egy századmásodperccel lemaradva lett második, míg a dobogó harmadik fokára a norvég Aleksander Aamodt Kilde állhatott fel. Paris karrierje tizenegyedik vk-győzelmét aratta, Bormióban a negyediket.