Napi - Rasovszky nyerte az első aranyat a vizes-vb-n, Halep győzött Wimbledonban
Rasovszky nyerte az első aranyat a vizes-vb-n, Halep győzött Wimbledonban
Fotó: MTI

2019/07/13 22:39

magyar női vízilabda-válogatott 8-7-re legyőzte Olaszország csapatát a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade szombati döntőjében, Nápolyban.

Rasovszky Kristóf aranyérmet szerzett a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében a Koreai Köztársaságban zajló világbajnokság szombati napján. A szám Európa-bajnoka 53:22.1 perces idővel diadalmaskodott, míg Székelyi Dániel 53:34.4-gyel a hatodik lett.

Megkezdte az alapozást a következő idényre Cristiano Ronaldo, a Juventus ötszörös aranylabdás portugál labdarúgója. A 34 éves támadót - akinek vezetésével a portugálok egy hónapja megnyerték az első alkalommal kiírt Nemzetek Ligáját - több mint százan üdvözölték az együttes edzőközpontja előtt, ahová az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokra érkezett. Ronaldo mosolyogva fogadta a rajongókat, akiknek több aláírást osztott ki és közös képekre is összeállt velük. Ronaldo először edz majd a nyáron szerződtetett új vezetőedző, a Chelsea-től érkezett Maurizio Sarri irányítása alatt. A portugál tavaly a Real Madridból igazolt a Juventushoz, amellyel megnyerte a bajnokságot, viszont a Bajnokok Ligájában elbukta az Ajax elleni negyeddöntőt.

A hetedik helyen kiemelt román Simona Halep két sima szettben legyőzte az amerikai Serena Williamst a wimbledoni teniszbajnokság női egyes döntőjében szombaton. A pályafutása első wimbledoni döntőjét játszó Halep remek teljesítménnyel, szinte hiba nélkül kezdte a meccset. Magabiztosabb, és minden játékelemben pontosabb volt, így 4:0-ra elhúzott. A 11. kiemelt Williams csak ezt követően kezdett játékba lendülni, de a 27 perces első szettben már nem tudta megszorongatni román ellenfelét. A második felvonás eleinte szorosabban alakult, ám Halep 2:2 után riválisa két adogatójátékát is megnyerte, így a vártnál sokkal simábban, kiváló tenisszel győzött a mindössze 57 perces fináléban.

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzését. A 29 éves versenyzőnek ez az idei negyedik, egyben pályafutása tizedik rajtelsősége, Silverstone-ban azonban először indulhat az élről. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és ötszörös világbajnok, a pontversenyben is élen álló brit Lewis Hamilton kezdheti a vasárnapi futamot, aki a legutóbbi négy versenynek az élről vágott neki. A két pilóta helyezéséről mindössze hat ezredmásodperc döntött. A harmadik és negyedik kockát a monacói Charles Leclerc (Ferrari), valamint a holland Max Verstappen (Red Bull) foglalhatja el.

A férfiaknál öt, a nőknél három magyar versenyző indulhat a vasárnapi döntőben a triatlonosok világkupa-sorozatának tiszaújvárosi állomásán. A szombati selejtezők során a magyarok közül Bragmayer Zsanett végzett a legelőkelőbb helyen, miután nem csak a futamát nyerte meg, hanem az egész női mezőnyben nem akadt nála jobb. Bragmayer 36:52 perces időeredménnyel nyerte meg az 500 méter úszásból, 12 kilométer kerékpározásból és 3,2 km futásból álló versenyt. Rajta kívül Kovács Zsófia és Putnóczki Dorka lesz még ott a fináléban a selejtezőben rajthoz állt hat magyar női triatlonos közül. A férfiaknál kilenc magyar próbálkozott a döntőbe jutni, közülük Lehmann Csongor futamában másodikként végzett. Rajta kívül Dévay Márk, Faldum Gábor, Lehmann Bence és Tóth Tamás indulhat majd a fináléban. Az ETU junior Európa Kupában a magyarok közül szombaton hét leány és öt fiú harcolta ki a részvételt a vasárnapi döntőben.

Egy belga szökevény, Thomas de Gendt nyerte szombaton a Tour de France országúti kerékpáros körverseny nyolcadik szakaszát, amelyen a francia Julian Alaphilippe egy helyet előrelépve összetettben az élre állt.

Sinisa Mihajlovic, a magyar válogatott Nagy Ádámot is foglalkoztató Bologna labdarúgócsapatának vezetőedzője szombaton bejelentette, hogy leukémiával küzd, ennek ellenére folytatja munkáját. A Corriere dello Sport című napilap szombati száma arról írt, hogy az 50 éves szakvezető influenzás tünetekkel orvoshoz fordult, de mivel a vizsgálatok súlyos betegséget állapítottak meg nála, intenzív kezelésre van szüksége. A szerb Mihajlovic mindezt a szombati sajtótájékoztatóján megerősítette.

A 81 kilogrammos Ungvári Attila bronzérmet nyert a Papp László Sportarénában zajló cselgáncs Grand Prix szombati versenynapján. A kétszeres Európa-bajnoki harmadik helyezett dzsúdós négy győzelem és egy vereség után a bronzcsatában az osztrák Shamil Borchashvilivel találkozott, aki korábban Nerpel Gergelyt búcsúztatta. Első mérkőzésükön Ungvári - akinek a szeme alatt jókora monokli éktelenkedett - csaknem végig irányított az egy világkupa-aranynál tartó, csecsen származású ellenféllel szemben. Borchashvili a negyedik percben vazaari-gyanús dobást indított, de a bírók videózás után nem értékelték az akciót. Az aranypontig tartó hosszabbításból két és fél perc telt el, amikor a szemlátomást jobb erőben lévő 30 éves magyar egy lábszár-átforgatásra vazaarit kapott, és győzött. A magyarok ezzel már két éremnél tartanak a hazai GP-n, ahol pénteken az 57 kilós Karakas Hedvig is harmadik lett.

A kalapácsvető Halász Bence meglepetésre csupán ezüstérmet nyert a svédországi Gävlében zajló U23-as atlétika Európa-bajnokság szombati versenynapján. A magyar szövetség beszámolója szerint a felnőtt Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai szintes Halász biztatóan kezdett, 74,14 méteres első kísérlete jó kiindulási alapnak tűnt, ám utána nem tudott javítani, és a spanyol Alberto González a negyedik sorozatban egyéni csúcsot elérve 22 centiméterrel túldobta. Halász Bence reális győzelmi esélyt szalasztott el, hiszen szombaton több mint négy méterrel maradt el idei legjobbjától. Kedden, a székesfehérvári Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon 77,36 méterrel lett második. A gävlei döntő további két magyar résztvevője közül Rába Dániel negyedik (70,80 m), Varga Balázs pedig 12. lett (66,41 m).