Napi - Puyol nem lesz a Barcelona sportigazgatója, hatpontos szombathelyi előny a kosár BL-ben

2019/09/27 08:41

Puyol nem lesz a Barcelona sportigazgatója. Visszautasította az FC Barcelona sportigazgatói posztját Carles Puyol, a klub korábbi klasszis labdarúgója. Az egész pályafutását a katalánoknál töltő ex-hátvéd csütörtökön közölte, hogy hosszas gondolkodás után másként döntött.    "Nehezemre esett nemet mondani, mivel szeretnék valamikor visszatérni a Barcához, de a különféle személyes projektjeim miatt nem tudnám teljes odaadással ellátni a munkát" - közölte a világ- és Európa-bajnok játékos, aki hat bajnoki címet és három Bajnokok Ligája-elsőséget gyűjtött klubcsapatával. A 41 éves Puyol a felnőtt csapatnál töltött 15 szezon után, 2014-ben vonult vissza, majd rövid ideig Andoni Zubizarreta akkori sportigazgató segítőjeként dolgozott. Jelenleg a sportigazgatói poszt július óta betöltetlen, miután Pep Sugura közös megegyezéssel távozott a Barcelonától.

Előnyről kapott ki a Milan. Hiába vezetett, végül 2-1-es vereséget szenvedett a Torino otthonában az AC Milan az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának utolsó mérkőzésén, csütörtökön. Az első félidőben a lengyel Krzysztof Piatek büntetőből szerzett vezetést a vendégeknek, a fordulás után a torinóiaknál Andrea Belotti négy perc alatt duplázott, megfordítva a mérkőzést csapatának. A Torino két vereség után nyert ismét, a milánóiak ugyanakkor sorozatban másodszor kaptak ki.

Serie A, 5. forduló:
Torino-AC Milan 2-1 (0-1)

Otthon nyert a Real Sociedad. A Real Sociadad első félidőben szerzett góljaival 3-0-ra legyőzte a vendég Alavést a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának zárómeccsén, csütörtökön. A hazaiak sikerükkel a tabella második helyére léptek előre.

La Liga, 6. forduló:
Real Sociedad-Alavés 3-0 (3-0)

Kiesett a világbajnok, Szlovénia az első döntős. Elsőként a szlovén válogatott jutott döntőbe a férfi röplabda Európa-bajnokságon, miután a csütörtöki elődöntőben 3-1-re legyőzte a világbajnoki címvédő lengyel csapatot.

Eredmény, elődöntő:
Szlovénia-Lengyelország 3-1 (23, -24, 22, 23)

Kétgólos előnyről kapott ki a Sevilla. A Sevilla 2-0-s vezetés után 3-2-re kikapott az Eibar vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának csütörtöki játéknapján. Julen Lopetegui vezetőedző együttese a szünetben kétgólos előnyben volt, ám az eddig nyeretlen hazaiak a második játékrészben a maguk javára fordították az összecsapást. A Sevilla sorozatban második vereségét szenvedte el a La Ligában.

Eibar-Sevilla 3-2 (0-2)

Hatpontos szombathelyi előny a Ventspils ellen. A Falco KC Szombathely hazai pályán hat ponttal legyőzte a lett Ventspils együttesét csütörtökön a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első mérkőzésén. A párharc visszavágóját vasárnap, közép-európai idő szerint 18 órától rendezik Lettországban. A győztes a 32 csapatos BL-főtáblán, a vesztes pedig az Európa Kupában folytathatja.

Eredmény BL-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - BK Ventspils (lett) 75-69 (16-15, 23-15, 18-15, 18-24)