Napi - Pontot rabolt az Espanyol otthonából a Fradi, Fucsovics feladta nyolcaddöntős meccsét
Fotó: MTI

2019/09/20 07:11

Barcelonában bravúros döntetlennel rajtolt a Ferencváros.A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott az Espanyol vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki nyitányán.  A zöld-fehérek a spanyolok csapatkapitányának, Javi Lópeznek a 10. percben esett öngóljával szereztek vezetést, majd a barcelonai együttes Matias Vargas révén egyenlített a 60. percben.  Szerhij Rebrov vezetőedző csapata az október 3-i második fordulóban a bolgár Ludogorecet fogadja, amely az orosz CSZKA Moszkva felett aratott 5-1-es sikerével a csoport élén áll.

Fölényes Ludogorec-győzelem az FTC csoportjában. A bolgár Ludogorec a második félidőben remekelve 5-1-re legyőzte a vendég orosz CSZKA Moszkva csapatát a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki nyitányán, a Ferencváros négyesében. Az oroszok a félidőben még vezettek, ám utána beindult a Ludogorec-henger, a 48. és 52. perc között háromszor is eredményesek voltak a hazaiak, és a folytatásban is nőtt a különbség. A nagyváradi születésű román válogatott Claudiu Keserü mesterhármast ért el 21 perc alatt. Holman Dávid kezdőként lépett pályára a Slovan Bratislavában, amely a török Besiktast látta vendégül, és úgy nyert 4-2-re, hogy a 93. és a 94. percben is betalált. A második hazai gólt Holman készítette elő. Guzmics Richárd nem volt ott a szlovák együttes keretében. A Borussia Mönchengladbach és az osztrák Wolfsburg németországi összecsapásán - amelyet fölényesen nyertek meg a vendégek - Bognár Tamás fújta a sípot. A 48 együttest felvonultató csoportkörben a hatodik, utolsó kört december 12-én rendezik. A csoportok első két helyezettje a legjobb 32 között folytatja a szereplést. A döntőt május 27-én rendezik Gdanskban.

Fucsovics feladta nyolcaddöntőjét. Fucsovics Márton csípősérülés miatt feladta nyolcaddöntőjét az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán.    A világranglistán 66. játékos - aki az első fordulóban az orosz Alekszej Vatutyint verte - csütörtökön a horvát Borna Coriccsal csapott össze, akitől eddigi egyetlen találkozójukon kikapott a januári Australian Open második fordulójában. Második meccsükön hét viszonylag sima adogatójáték után a negyedik kiemelt Coric hárított bréklabdát, majd 4:4-nél a magyar Davis Kupa-válogatott vezére is csak nagy nehezen hozta a szerváját. A játszmát lezáró rövidítésben 3-3-nál cseréltek térfelet, majd három Fucsovics-pont következett. Az ATP-rangsorban 15. horvát két szettlabdát hárított, de a harmadiknál már tehetetlen volt egy tenyeres nyerő ütéssel szemben (7:6). A folytatásban 0:1-nél a vonalbíró, a mérkőzésvezető és Coric sem vett észre két "outot" Fucsovics részéről - az egyik ráadásul bréklabdánál volt -, majd az elbizonytalanodó ellenfél 3:3-nál egy kettős hibával elvesztette az adogatását. A 22 éves Coric azonban rögtön visszabrékelt, majd 5:5-nél egy tízperces gémben két bréklabdát hárított. Fucsovics 5:6-nál negyven-semmire vezetett, de riválisa sorozatban öt pontot hozva kiegyenlített (5:7). A 27 éves magyar teniszező a harmadik szettre nagyon visszaesett, 3:0-s hátrányba került, majd csípőproblémák miatt odahívatta az orvost. Végül rövid tanácskozás után úgy döntött, hogy feladja a meccset.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Borna Coric (horvát, 4.)-Fucsovics Márton 6:7 (5-7), 7:5, 3:0-nál Fucsovics feladta  Medvegyev (orosz, 1.)-Donszkoj (orosz) 7:5, 6:3
Sousa (portugál)-Hacsanov (orosz, 2.) 7:6 (7-2), 6:4
Berrettini (olasz, 3.)-Carballés Baena (spanyol) 6:1, 6:2
Rubljov (orosz, 5.)-Berankis (litván) 6:4, 6:7 (5-7), 6:1
Ruud (norvég, 8.)-Caruso (olasz) 6:3, 6:4

Kiesett az első helyen kiemelt Goffin. Az első helyen kiemelt David Goffin meglepetésre már a nyolcaddöntőben búcsúzni kényszerült az 586 ezer euró (195 millió forint) összdíjazású, metzi keménypályás tenisztornán. A belga játékost a spanyol Pablo Carreno Busta győzte le csütörtökön két sima játszmában. Kiesett a hetedikként rangsorolt francia Gilles Simon is, aki a szlovén Aljaz Bedenétől kapott ki. A két győztes egymással csap majd össze a negyeddöntőben.

Eredmények nyolcaddöntő:
Carreno Busta (spanyol)-Goffin (belga, 1.) 6:3, 6:2
Bedene (szlovén)-Simon (francia, 7.) 7:6 (11-9), 6:2
Baszilasvili (georgiai, 2.)-Maden (német) 6:2, 7:6 (8-6)
Pouille (francia, 4.)-Sonego (olasz) 6:1, 6:4
Tsonga (francia)-Herbert (francia) 6:3, 6:4

Frankfurti győzelemmel rajtolt az Arsenal. A legutóbb döntős Arsenal 3-0-ra nyert a hajrában emberhátrányban játszó Eintracht Frankfurt vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki nyitányán. A magyar futballistákat foglalkoztató csapatok közül a svájci FC Luganóban Kecskés Ákos és Vécsei Bálint kezdőként lépett pályára - utóbbi sárga lapot kapott, majd a 82. percben lecserélték -, Holender Filip pedig a hetvenedik percben lépett pályára Dániában, ahol csapatuk 1-0-ra kikapott a Köbenhavn otthonában. Ugyancsak a B csoport tagja Kádár Tamás gárdája, az ukrán Dinamo Kijev, amely a svéd Malmőt fogadta, a magyar válogatott védő végigjátszotta az 1-0-s sikerrel véget ért találkozót. A 48 együttest felvonultató csoportkörben a hatodik, utolsó kört december 12-én rendezik. A csoportok első két helyezettje a legjobb 32 között folytatja a szereplést. A döntőt május 27-én rendezik Gdanskban.

Pigniczki Fanni döntős egyéni összetettben. Pigniczki Fanni döntőbe jutott egyéni összetettben a Bakuban zajló olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika világbajnokságon. A magyar szövetség beszámolója szerint az MTK Budapest sportolója a csütörtöki selejtezőben 17,500 pontot kapott a szalaggyakorlatára, ám ez végül kiesett az összesítésből, mert korábban a karika-, a labda- és a buzogánygyakorlatának pontszáma is magasabb volt. Pigniczki a versenynapot megelőzően a 18. helyen állt az összetettben, és bár végül 58,200 ponttal 25. lett, egy orosz és egy fehérorosz tornász kiesett, mert egy országból legfeljebb ketten juthatnak a döntőbe, így a magyar versenyző a 23. helyen került be, és tovább küzdhet az olimpiai kvótáért. Legutóbb Vass Dóra jutott a 24-es döntőbe egyéni összetettben a világbajnokságon, neki ez 2011-ben Montpellier-ben sikerült. A magyarok közül Juhász Anna 15,200, Boldizsár Blanka 13,300 pontot szerzett szalaggal, ezzel a csapatversenyben Magyarország 142,450 ponttal huszadikként zárt. "A teljesítménye, az összeszedettség, a felkészültség, amit lerakott a szőnyegre, az minden elismerést megérdemel. A döntő nehéz lesz, hiszen ott mind a négy gyakorlatot újra be kell mutatni. Ilyenkor akkora adrenalin szabadul fel az emberben, ami hatalmas erőt ad, ezzel pedig élni kell, és megnézzük, mi lesz belőle" - nyilatkozta Deutsch-Lazsányi Erika, a magyar szövetség technikai bizottságának elnöke. A jövő nyári tokiói olimpiára az egyéni összetett döntő első 16 vagy 17 helyezettje jut ki, ez a házigazda Japán versenyzőjének szereplésétől függ.

Kubica a szezon végén távozik a Williamstől. A szezon végén távozik a Forma-1-es Williams csapattól a lengyel Robert Kubica, s ez valószínűleg F1-es pályafutása végét is jelenti majd. A 34 éves pilóta 2011 februárjában elszenvedett ralibalesete után idén tért vissza az autósport elitkategóriájába. Csütörtökön a hétvégi Szingapúri Nagydíj helyszínén azt mondta, úgy döntött, nem folytatja a Williamsszel. A krakkói születésű versenyző az idény folyamán eddig egy pontot gyűjtött, ezzel a 19., utolsó előtti helyen áll a vb-pontversenyben. Kubica 2006-ban mutatkozott be az F1-ben, és 2010 év végéig 76 futamon indult, 12-szer állt dobogón, egyetlen győzelmét pedig a 2008-as Kanadai Nagydíjon aratta. A lengyel pilóta 2010-ben már a Renault-nál versenyzett, és ott kezdte volna meg a 2011-es idényt is, ám februárban egy olasz ralin balesetet szenvedett, és jobb keze olyan súlyosan megsérült, hogy máig sem tudja százszázalékosan használni. Tizenegy hétig volt kórházban, aztán felépülését követően ismét versenyezni kezdett: 2013-2016 között a rali-vb-n indult, időközben pedig Formula-E, illetve GP3-as autókat tesztelt. Kubica tavaly előtt már több alkalommal tesztelt Forma-1-es versenyautót is, tavaly pedig a Williams teszt- és tartalékpilótája volt.