Napi - Ovecskin is ott lesz az orosz válogatottban, Monteiro lesz Fucsovics ellenfele
Ovecskin is ott lesz az orosz válogatottban, Monteiro lesz Fucsovics ellenfele

2019/04/30 23:32

Az Ajax egygólos előnnyel várja a Tottenham elleni visszavágót.Az Ajax egygólos előnnyel várja a Tottenham Hotspur elleni hazai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, miután kedden a párharc első mérkőzésén Londonban 1-0-ra nyert.

Kiemelt játékost búcsúztatott Leonardo Mayer. Az argentin Leonardo Mayer az első fordulóban legyőzte az ötödik helyen kiemelt szerb Dusan Lajovicot az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású estorili salakpályás férfi tenisztornán. A világranglistán 62. helyezett dél-amerikai játékos kedden 1 óra 55 perc alatt bizonyult jobbnak esélyesebb szerb riválisánál (23.), aki másfél hete Monte-Carlóban döntős volt, majd a múlt héten a budapesti tornát könyöksérülésre hivatkozva lemondta.

J. Sousa (portugál)-Popyrin (ausztrál) 6:4, 2:6, 6:2

Távozna az újonc Sheffield United résztulajdonosa. Távozna a klubból az angol labdarúgó-élvonalba feljutott Sheffield United résztulajdonosa, Kevin McCabe. "Átadnám a tulajdonrészemet, mert a következő idényben már csak szurkoló szeretnék lenni. Kiabálni, üvöltözni akarok, nem pedig diszkréten ülni az igazgatói páholyban" - idézi a Sky Sports az üzletembert, aki 2008 és 2011 között a Ferencváros labdarúgócsapatának tulajdonosa volt. McCabe hozzátette: távozását a felelősségérzet is motiválja, mert szeretné jó kezekben, biztonságban tudni a klubot már az élvonal augusztusi rajtja előtt. Az 1889-ben alapított Sheffield United feljutása vasárnap vált biztossá, és a következő lesz a negyedik idénye a Premier League-ben, ahonnan legutóbb 2007-ben esett ki. "A Premier League megváltozott, amióta legutóbb ott jártunk. Ez rendben is van, de inkább a fiatalabbaknak való már. A labdarúgás is megváltozott, és nem szokatlan dolog a külföldi tulajdonosok bevonása" - magyarázta a 71 éves ingatlanmágnás. Ha McCabe-nek sikerül is vevőt találnia, az üzletet csak akkor véglegesíthetik, ha a jelenlegi társtulajdonosok közötti jogvita rendeződik. Az üzletember 2013-ban adta el a klub felét Abdullah bin Moszad bin Abdulaziz Al Szaud hercegnek, akivel képtelenek megállapodni a gazdasági társaság teljes ellenőrzéséről. A tárgyalás a jövő héten kezdődik a legfelsőbb bíróságon, ítélethozatal ősszel várható.

Ovecskin is ott lesz az orosz válogatottban. Alekszandr Ovecskin, a Washington Capitals orosz jégkorongozója is ott lesz a jövő pénteken kezdődő világbajnokságon. Az orosz válogatott közösségi oldala szerint Ovecskin - akinek klubcsapata címvédőként már az első fordulóban kiesett az észak-amerikai profiliga (NHL) rájátszásában - kedden megérkezett a fővárosba, de néhány légióstársához hasonlóan egyelőre akklimatizálódik, így szerdán a világbajnoki címvédő svédek elleni felkészülési mérkőzésen még nem lép jégre. Az oroszok megerősítették: a válogatott csapatkapitánya Ovecskin érkezését követően is Ilja Kovalcsuk marad. Oroszország a május 10-től 26-ig tartó vb-n a pozsonyi csoportban szerepel majd a svédekkel, a csehekkel, a svájciakkal, a norvégokkal, a lettekkel, az osztrákokkal és az olaszokkal együtt.

Egy győzelemre a címvédéstől az UVSE. Az UVSE egy győzelemre került a címvédéstől a női vízilabda ob I-ben, miután kedden, a döntő második összecsapásán is legyőzte a Dunaújvárost. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, amelyben az első negyed 1-1-re végződött, majd a második játékrészben az UVSE háromszor jutott egygólos előnyhöz, a dunaújvárosiak viszont csak kétszer tudtak egyenlíteni. A harmadik és negyedik negyedben tovább nőtt a különbség a két együttes között. A mostani szezonban már ötödször találkoztak a felek - négyszer a bajnokságban, egyszer a Szuperkupában -, s mind az öt alkalommal a bajnoki címvédő fővárosi alakulat győzött. A tavalyi bajnoki döntőben ugyancsak a Dunaújváros volt az ellenfél, akkor az UVSE 3-0-ra nyerte a párharcot. A következő mérkőzést szombaton 15 órától vívják a felek, ugyancsak a Hajós Alfréd Uszodában. A döntő összes találkozóját a Margitszigeten rendezik, mivel az újvárosiak uszodáját felújítják.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - UVSE Hunguest Hotels 5-9 (1-1, 2-3, 1-4, 1-1)

A fehéroroszoktól is kikapott a magyar válogatott. A magyar válogatott második mérkőzését is elvesztette a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokságon: a torna keddi játéknapján 3-1-re kikapott a fehérorosz együttestől. Az esélyesebb belorusz gárda az ötödik percben vezetést szerzett, a találkozó felénél tovább növelte előnyét, a záró felvonásban pedig kettős fórban eldöntötte az összecsapást. Galló Vilmos emberelőnyös gólja öt perccel a dudaszó előtt csak a szépítést jelentette. A két forduló után pont nélkül álló magyar válogatott így nehéz helyzetből várja a folytatást, amikor szerdai szünnapot követően csütörtökön - magyar idő szerint 8.30-tól - a litván, majd pénteken a szlovén együttessel mérkőzik, s végül a házigazda kazahok ellen zárja a vb-t vasárnap.

Monteiro lesz Fucsovics ellenfele a nyolcaddöntőben. A brazil Thiago Monteiro lesz Fucsovics Márton ellenfele az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A világranglistán 111. Monteiro kedden, az első fordulóban két sima szettben győzte le a német Jan-Lennard Struffot, aki 48. az ATP-rangsorban. A 27 éves Fucsovics hétfőn a selejtezőből érkezett Lorenzo Sonegót (69.) verte 3 óra 7 percnyi játék után döntő szett rövidítésben. A nyolcadik helyen kiemelt magyar játékos - aki 35. a világranglistán - egy teljes napot pihenhetett, Monteiro és Struff ugyanis már hétfőn lejátszotta volna a mérkőzését, ám azt esőszünet miatt keddre halasztották.

Monteiro (brazil)-Struff (német) 6:1, 6:1
Schwartzman (argentin, 6.)-Paire (francia) 6:4, 1:6, 6:1
Garin (chilei)-Maden (német) 6:4, 6:2
Londero (argentin)-Marterer (német) 6:2, 4:6, 6:2

Két mérkőzésről tiltották el Varga Dénest.A Magyar Vízilabda Szövetség fegyelmi bizottsága két mérkőzésről tiltotta el Varga Dénest, a címvédő FTC-Telekom Waterpolo csapatkapitányát. A vlv.hu keddi beszámolója szerint az olimpiai bajnok játékosnak 200 ezer forintos pénzbüntetést is fizetnie kell, mert szombaton az A-Híd OSC Újbuda elleni rangadó utolsó negyedében a víz fölött megütötte Burián Gergelyt, és hétfőn ezért felfüggesztették a játékjogát. Miután Varga lemondott a fellebbezés lehetőségéről, a határozat jogerős.