Napi - Óriási meccsek a BL-ben - Ez történt kedden
Óriási meccsek a BL-ben - Ez történt kedden

2015/10/21 07:17

Óriási meccseket hozott a Bajnokok Ligájának keddi játéknapja

A meccs legfordulatosabb, leggólgazdagabb mérkőzését a Bayer Leverkusen - AS Roma mérkőzés szolgáltatta. A németek már közel 15 perc után 2–0 -ra elhúztak Chicharitó duplájának révén. Azonban a farkasok kapitánya De Rossi révén, két rögzített pont rúgást váltottak gólra. A szünetben 2–2 volt a mérkőzés állása, majd jött a folytatás ahol a rómaiak szabdrúgás-specialáistája Pjanic aki 30 méterről tekert a jobb-felsőbe, nem sokkal később Falque duplázta meg az olaszok előnyét. Már lassan mindenki elkönyvelte a Roma győzelmét amikor Kampl gondolt egyet és jó 25-ről óriási gólt akasztott a 82. percben, ez a annyira felrázta a gyógyszergyáriakat, hogy 3 percre rá megszerezték az egyenlítést. A hosszabbításban  Hernández lábában maradt a slussz poén, lövése centikkel tekeredett el a kapu mellett. Alighanem az év legjobb meccsét játszotta a két alakulat. Bayer Leverkusen - AS Roma 4:4

Az E-csoport másik mérkőzésén, ha kicsit nehezen is, de behúzta a kötelezőt a Barca a BATE ellenében. BATE Boriszov - FC Barcelona 0:2

A játéknap legjobban várt mérkőzése az Arsenal- Bayern München találkozó volt, nem hiába, hisz elképesztő iramot és színvonalat diktáltak a csapatok a gólnéküli első félidőt követően Manuel Neuer hibáját használta ki könyörtelenül Giroud. Majd a mérkőzé végére Özil tette fel a pontot egy kontra végén. Arsenal - FC Bayern München 2:0

A csoport másik mérkőzésén az Olympiakos Zágrábból is elhozta a három pontot. Így a görögök a Bayern-nel együtt 6-6 ponttal állnak a csoport éléln. Dinamo Zágráb- Olympiakos 0:1

A forduló meglepetését a Chelsea szolgáltatta amely csak egy dólnélküli döntentlent tudott elérni a Dynamo Kijev ellenében.

A játéknap további eredményei: FC Porto - Maccabi Tel Aviv 2:0, Valencia - Gent 2:1, Zenit - Lyon 3:1.

Megvan a 2016-os Tour de France hivatalos útvonala

A 2016-os TdF prezentáció apropóján egy podcasttal jelentkeztünk.

Lecserélte segítőit Bernd Storck

A Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos honlapján jelentette, hogy világsztárt igazolt a válogatott stábjába. Így Dárdai embereit lecserélve váltott a korábbi BEK győztes Andreas Möller, a kapusedző Holger Gehrke, és Szélesi Zoltán csapatra. Közben az is kiderült, hogy egy esetleges kijutás esetén 1 milliárd forintot osztanának szét a válogatott között. Mindezekről bővebben ebben a cikkünkben értekeztünk.

Befejezi karrierjét Djbril Cissé

A korábbi francia válogatott, BL győztes támadó a napokban fejezte be pályafutását. Ezzel a cikkel emlékeztünk meg arról, hogy melyek voltak azok a "töréspontok" amik meghiúsították karrierje kiteljesedését.