Napi - Német és ausztrál győzelem a Hopman-kupán, lengyel átlövőt igazolt a Veszprém
Német és ausztrál győzelem a Hopman-kupán, lengyel átlövőt igazolt a Veszprém

2019/01/02 23:27

Továbbra is szárnyal Solskjaerral az MU. A Manchester United 2-0-ra győzött a Newcastle United vendégeként a labdarúgó Premier League 21. fordulójának szerdai játéknapján.Ez volt a menesztett José Mourinho helyére a szezon végéig ideiglenesen kinevezett vezetőedző, Ole Gunnar Solskjaer negyedik mérkőzése a csapat kispadján: irányításával a manchesteriek 12 pontot szereztek, gólkülönbségük pedig 14-3. A vezető gólt Romelu Lukaku a 64. percben mindössze 38 másodperccel azután szerezte, hogy csereként a pályára lépett. A végeredményt Marcus Rashford állította be a 80. percben. A negyedik Chelsea saját közönsége előtt nem bírt a Southamptonnal.

Premier League, 21. forduló:
Bournemouth-Watford 3-3 (3-3)
Chelsea-Southampton 0-0
Huddersfield-Burnley 1-2 (1-1)
West Ham United-Brighton 2-2 (0-0)
Wolverhampton Wanderers-Crystal Palace 0-2 (0-0)
Newcastle United-Manchester United 0-2 (0-0)

A Győr hat góllal legyőzte a Ferencvárost. A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 39-33-ra legyőzte a Ferencváros csapatát a női kézilabda NB I szerda esti rangadóján.

Eredmény:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 39-33 (18-11)

Djokovic három szettben legyőzte Fucsovicsot. A világelső Novak Djokovic három szettben legyőzte Fucsovics Mártont az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntős összecsapásán.

Eredmények nyolcaddöntő:
Baszilasvili (georgiai, 5.)-Rubljov (orosz) 6:3, 6:4
Berdych (cseh)-Verdasco (spanyol, 8.) 4:6, 6:3, 7:5
Herbert (francia)-Marterer (német) 6:3, 6:7 (6-8), 7:6 (8-6)
Djokovic (szerb, 1.)-Fucsovics Márton 4:6, 6:4, 6:1
Cecchinato (olasz, 4.)-Pella (argentin) játék nélkül
Bautista (spanyol, 7.) - García-López (spanyol) 6:1, 6:4
Wawrinka (svájci)-Jarry (chilei) 6:4, 7:6 (7-3)
Lajovic (szerb)-Berankis (litván) 7:6 (7-4), 0:6, 7:5

Magabiztosan győzött a Siófok. A Siófok fölényesen legyőzte a vendég Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szerda kora esti mérkőzésén.

Eredmény:
Siófok KC - Eu-Fire Mosonmagyaróvár 32-16 (12-11)

Legyőzték a spanyolokat az ausztrálok. A házigazda Ashley Barty, Matthew Ebden ausztrál kettős legyőzte a spanyolokat szerdán az A csoportban a Hopman Kupán, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán. Előbb Barty két játszmában megverte Garbine Muguruzát, majd David Ferrer egyenlített, miután szintén két szettben nyert Ebdennel szemben. Vegyespárosban aztán nagyot csatáztak a felek, s bár az első játszmát elveszítette az ausztrál duó, a következőben egyenlített, majd a döntő szettben a maga javára fordította az összecsapást. Az A csoportban még Németország és Franciaország szerepel, a B csoportot pedig a címvédő Svájc mellett Nagy-Britannia, Görögország és az Egyesült Államok kettőse alkotja. A 31. Hopman Kupa szombati fináléját a két csoportgyőztes játssza.

Eredmény:

A csoport:
Ausztrália-Spanyolország 2-1
Ashley Barty-Garbine Muguruza 6:3, 6:4
Matthew Ebden-David Ferrer 6:7 (1-7), 5:7
Barty, Ebden-Muguruza, Ferrer 3:4 (3-5), 4:3 (5-0), 4:3 (5-3)

Újabb sima német győzelem. Az előző kiírásban döntős német csapat második mérkőzésén is magabiztosan nyert a Hopman Kupán, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán. Az Alexander Zverev és Angelique Kerber alkotta duó a két egyes összecsapáson legyőzte a Lucas Pouille, Alize Cornet összeállítású franciákat. Az A csoportot még Ausztrália és Spanyolország alkotja, a B-ben a címvédő Svájc mellett Nagy-Britannia, Görögország és az Egyesült Államok kettőse szerepel. A 31. Hopman Kupa szombati fináléját a két csoportgyőztes játssza.

Eredmény:

A csoport:
Németország-Franciaország 2-1
Angelique Kerber-Alize Cornet 5:7, 6:2, 6:4
Alexander Zverev-Lucas Pouille 6:3, 6:7 (8-10), 6:2
Kerber, Zverev-Cornet, Pouille 3:4 (4-6), 3:4 (3-5)

Lengyel átlövőt igazolt a Telekom Veszprém. Pawel Paczkowski személyében lengyel átlövőt igazolt a férfi kézilabda NB I-ben szereplő Telekom Veszprém. A klub honlapjának szerdai beszámolója szerint a 195 centiméter magas, 97 kilogrammos játékos egy plusz egyéves szerződést írt alá, s júliusban kölcsönben érkezik az együtteshez. A Kielce játékosát a 2016/17-es idényben megválasztották a lengyel bajnokság legjobb átlövőjének. 2017-ben a Kielcétől kölcsönbe került két évre a Motor Zaporozsjéhoz, amellyel ukrán bajnok lett. Új állomáshelyén az első szezonjában 29 találatot ért el a Bajnokok Ligájában, míg idén már 38-nál tart.

Murray kikapott, Nadal visszalépett. A második forduló jelentette a végállomást Andy Murray számára a brisbane-i keménypályás tenisztorna férfiversenyében. A korábbi világelső hosszú sérülés után tért vissza, a nyitókörben legyőzte az ausztrál James Duckworth-t, a nyolcaddöntőben azonban két szettben kikapott az orosz Danyiil Medvegyevtől. Sérülés miatt visszalépett a versenytől a 17-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal: a spanyol játékos - aki tavaly különböző problémái miatt csak kilenc tornán indult, ezek közül ötöt megnyert - ezúttal a combjával bajlódik.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Medvegyev (orosz, 4.)-Murray (brit) 7:5, 6:2
De Minaur (ausztrál, 7.)-Thompson (ausztrál) 6:4, 6:2
Nisikori (japán, 2.)-Kudla (amerikai) 7:5, 6:2
Ucsijama (japán)-Edmund (brit, 3.) 7:6 (8-6), 6:4
Raonic (kanadai, 5.)-Kecmanovic (szerb) 6:3, 7:6 (7-2)
Dimitrov (bolgár, 6.)-Millman (ausztrál) 6:3, 6:4
Chardy (francia)-Kyrgios (ausztrál, 8.) 6:7 (5-7), 6:2, 6:3

Sarapova a nyolc között. A korábbi világelső Marija Sarapova bejutott a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (210 millió forint) összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztornán. Az ötszörös Grand Slam-győztes orosz játékos ellen a hazai közönség előtt szereplő, mindössze 17 esztendős Vang Hszin-jü a második játszmában sérülés miatt feladta a küzdelmet.

Szabalenka (fehérorosz, 1.)-Alekszandrova (orosz) 6:3, 6:3
Sarapova (orosz, 5.)-Vang Hszin-jü (kínai) 7:6 (7-4), 5:2-nél Vang feladta
Vang Ja-fan (kínai) - Zsabör (tunéziai) 3:6, 6:4, 6:4
Niculescu (román)-Kr. Plisková (cseh) 6:7 (2-7), 6:3, 6:4

A Chelsea 64 millió euróért megvásárolta a Dortmund 20 éves támadóját. A Chelsea 64 millió euróért megvásárolta Christian Pulisicet, a Borussia Dortmund 20 éves amerikai futballistáját. A Bundesliga éllovasának közleménye szerint a fiatal játékos ezt az idényt még - kölcsönjátékosként - nevelőegyesületében tölti, így csak a következő szezonban csatlakozik a londoni klubhoz. Pulisic szerződése a következő szezon végén járt volna le Dortmundban. Michael Zorc sportigazgató elmondta, hogy a fiatal játékos mindig is a Premier League-ről álmodott, a Chelsea pedig rendkívül jövedelmező ajánlatot adott. Pulisic 2016 januárjában, mindössze 17 évesen mutatkozott be a sárga-feketéknél. 115 mérkőzésen lépett pályára, 15 gólt szerzett és 24 gólpasszt adott.