Napi - Norvég győzelem a Tour de France első szakaszán, Djokovic nyerte a New York-i tornát

2020/08/30 04:30

Gazdag helyére Pátkai került be a válogatott keretébeGazdag Dániel helyett Pátkai Mátét hívta be a magyar labdarúgó-válogatott keretébe Marco Rossi szövetségi kapitány. Noha a Budapest Honvédot erősítő Gazdag koronavírus-tesztje negatív lett, a válogatott szakmai és egészségügyi stábja úgy döntött, hogy elővigyázatosságból eltekint a szerepeltetésétől.

A magyarok közül elsőként Balázs Attila lép pályára a US OpenenBalázs Attila hétfőn, Babos Tímea és Fucsovics Márton pedig kedden kezdi meg szereplését a 140. amerikai nyílt teniszbajnokságon. a világranglistán 76. Balázs Attila hétfőn magyar idő szerint 22 óra körül lép pályára kazah Mihail Kukuskin (90.) ellen a 15-ös pálya negyedik mérkőzésén.

Hamilton új pályacsúccsal szerezte meg 93. pole-ját. A címvédő és a pontversenyben élen álló Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről. A hatszoros világbajnok mellől csapattársa, Valtteri Bottas indulhat.

Spanyol siker az esztergomi nyitányon. A spanyol Jon Aberasturi nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny szombati nyitószakaszát, amelyet Esztergomban és környékén tartottak. Legjobb magyarként Dina Márton (Kometa-Xstra) 18. helyen ért célba.

Osaka sérülés miatt visszalépett a döntőtől, Azarenka játék nélkül bajnok. Naomi Osaka sérülés miatt nem állt ki a szombati döntőre, így a fehérorosz Victoria Azarenka nyerte a női versenyt a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett keménypályás tenisztornát. A 4. helyen kiemelt japán játékos Achilles-ín-sérülés miatt lépett vissza.

Kristoffé a sárga, de ez a nap a bukásokról marad emlékezetesAlexander Kristoff nyerte a 2020-as Tour de France első szakaszát, de ez a nyitónap a bukásokról marad emlékezetes. Quintana, Alaphilippe, Lopez, és a hajrában Pinot is elesett a szakadó esőben, de időt egyikőjük sem kapott. Sivakovval ellentétében, aki kétszer is bukott, és végül 13 perc hátránnyal érkezett célba.

Ötvenhárom évesen meghalt a Portland egykori klasszisa. Ötvenhárom éves korában elhunyt Clifford Robinson, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Portland Trail Blazers korábbi klasszisa. Pályafutása során 1380 mérkőzésen lépett pályára, 19 591 pont, 6306 lepattanó, 3094 gólpassz, 1402 labdaszerzés és 1390 blokk fűződött a nevéhez.

Az Arsenal tizenegyesekkel győzte le a Liverpoolt a szuperkupában. Az FA Kupa-győztes Arsenal nyerte az angol szuperkupát (Community Shield), miután 11-esekkel legyőzte a bajnok FC Liverpoolt. Az utolsó 11-est Pierre-Emerick Aubameyang értékesítette.

Djokovic szetthátrányból fordított Raonic ellen, 80. tornagyőzelmét aratta. A világelső Novak Djokovic nyerte a férfi versenyt a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett keménypályás tenisztornán. A 33 éves Djokovic idei 23. meccsén a 23. sikerét aratta, s ezzel pályafutása 80. tornagyőzelmét ünnepelhette.