Napi - Nagy pofonba szaladtak bele férfi kéziseink - Ez történt szombaton
Nagy pofonba szaladtak bele férfi kéziseink - Ez történt szombaton

2015/01/10 22:09

A listavezető Real Madrid Fabio Coentrao kiállítása miatt ugyan több mint fél órán át emberhátrányban futballozott, de így is könnyedén, 3-0-ra nyert a vendég Espanyol ellen a spanyol bajnokság 18. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Babos Tímea második mérkőzését is megnyerte a selejtezőben, így már csak egy győzelemre van a főtáblától a sydneyi keménypályás tenisztornán. A világranglistán 96. magyar játékos a kvalifikációban a kilencedik helyen kiemelt belga Yanina Wickmayer (74.) után szombaton az új-zélandi Marina Erakovicot (76.) verte meg 6:2, 6:4-re. A főtáblára jutáshoz a szlovén Polona Hercogot (94.) kell majd legyőznie. Babos párosban főtáblás Sydneyben, s a francia Kristina Mladenovic oldalán az első fordulóban a Michaella Krajicek, Barbora Zahlavova-Strycova holland-cseh kettőssel találkozik. A ma befejeződött tornák közül Shenzenben Simona Halep, Aucklandben Venus Williams, Brisbane-ben Maria Sharapova fejére került a korona, míg a férfiak dohai tornáját David Ferrer nyerte.

A Chelsea ismét egyedül vezeti a tabellát az angol labdarúgó-bajnokságban, miután a 21. forduló szombati játéknapján nyert, közvetlen riválisa, a címvédő Manchester City pedig csak döntetlent ért el.

Az osztrák Marcel Hirscher nyert az alpesi sí világkupa-sorozat férfi óriás-műlesikló viadalán a svájci Adelbodenben, így növelte előnyét az összetett pontversenyben. A bad kleinkirchem-i női lesiklás a viharos szél miatt elmaradt.

Severin Freund magabiztos győzelmet aratott a síugrók szombati világkupaversenyén, az ausztriai Bad Mitterndorfban. A német ugró az első sorozatban 227,5 méterre repült, ezzel a legjobbnak bizonyult, majd a másodikban is jócskán 200 fölé, egészen pontosan 210 méterig jutott. A második helyezett osztrák Stefan Kraft - aki első lett a kedden zárult Négysáncversenyen -, több mint 26 ponttal maradt le tőle. Freund pályafutása 11. vk-diadalát aratta. A harmadik helyen a szlovén Jurij Tepes végzett úgy, hogy a második sorozatban - a nap legnagyobb ugrását bemutatva - 231 méterre szállt.

A magyar férfi kézilabda-válogatott tízgólos vereséget szenvedett a jövő héten kezdődő világbajnokságra készülő lengyel csapattól az oviedói nemzetközi torna második játéknapján. A lengyelek kezdték jobban a szombati összecsapást, több ízben gyorsan átrohantak a magyarokon, akik támadásban is sokat hibáztak, nemegyszer a ziccerekkel is gondjaik akadtak. A magyar csapat a félidő hajrájára kapaszkodott vissza, így egygólos hátrányban várta a folytatást. A fordulás után újra ellépett a lengyel együttes, a magyaroknak ismét kapaszkodniuk kellett. A félidő közepén megint csak egy gól volt a különbség, de aztán a lengyelek gyors lerohanásokkal és könnyű gólokkal törték meg ellenfelüket, és el is döntötték az összecsapást.