Napi - Nadal és Federer is továbbjutott, Fucsovics és a női címvédő viszont búcsúzott, Belgium lesz a magyarok ellenfele az olimpiai kvalifikációért

2019/07/05 08:23

Nadal nagy csatában jutott tovább.  A harmadik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal négy játszmában legyőzte az ausztrál Nick Kyrgiost a wimbledoni teniszbajnokság férfi versenyének második fordulójában, így bejutott a 32 közé. Az első játszmában Nadal irányított, előnyhöz jutott. Ebben a szakaszban Kyrgios egy alkalommal 230 kilométer/órás sebességgel szervált másodszorra, ez minden idők második leggyorsabb ilyen adogatása. A rekordot a horvát Ivo Karlovic tartja 232 km/órával még 2007-ből. Az egyenlítő ausztrál játékos később sportszerűtlenül viselkedett, többször perlekedett a vezetőbíróval, egyszer pedig szándékosan Nadal testére ütötte a labdát nagy sebességgel. A harmadik játszmában a spanyol sztár rövidítést nyert pályafutása során először Kyrgiosszal szemben, majd ezt megismételte a negyedik szettben is. Végül 3 óra 7 perc alatt diadalmaskodott.

Fucsovics öt játszmában kikapott Fogninitől. Fucsovics Márton öt játszmában kikapott a 12. helyen kiemelt olasz Fabio Fogninitől a wimbledoni teniszbajnokság férfi versenyének második fordulójában, csütörtökön. A világranglistán 51. magyar játékos jól kezdett, első adandó alkalommal elvette ellenfele adogatását, ám 3:1-es vezetése után az olasz fordított. A játszma végül nagy csatában, 8-6-os rövidítésben dőlt el 54 perc alatt Fucsovics javára. A folytatásban 1:1-nél Fognini brékelt, és ezt végigvitte a 46 perces szetten, így egyenlített. A következő felvonásban 5:4-nél Fucsovicsnak két szettlabdája volt, ám nem élt a lehetőséggel. Következett az újabb rövidítés, melyben az olasz sokkal jobb volt (7-3). A magyar játékos rögtön a negyedik játszma elején elvette Fognini adogatását, majd ezt tette 3:1-nél is. Végül 6:2-vel egyenlített. Már három órája játszottak, amikor következett a döntő szett, melynek elején 1:0-nál az olasz játékos brékelt. Ezután mindketten hozták adogatójátékukat, majd Fucsovics-brékkel, így 3:2 lett, majd a magyar játékos 3:3-nál egyenlített. Fognini 4:3-as vezetésénél Fucsovics szervált, de elbukta játékot, így nehéz helyzetbe került. Az olasz zárásként remekül szervált, így végül 3 óra 43 perc alatt továbbjutott. A következő körben az amerikai Tennys Sandgren vár rá.

A cselgáncsozó Tóth Krisztián az első magyar érmes. Tóth Krisztián harmadik helyen végzett a cselgáncsozók 90 kilogrammos kategóriájában a Nápolyban zajló 30. nyári Universiadén, melyen ő az első magyar érmes. A nyitóünnepség magyar zászlóvivője az első mérkőzésén kikapott, a folytatásban viszont a bronzmeccsig küzdötte magát. A helyosztón a török Sismanlar Mert győzte le ipponnal. "Sajnálom az első meccset, ahol tompa voltam. Ez annak is köszönhető, hogy járatkésés miatt 26 órás út után érkeztünk meg Nápolyba" - nyilatkozta versenye végén a Magyar Egyetemi és Főiskolai Szövetség tájékoztatása szerint a Testnevelési Egyetem 25 éves dzsúdósa. "Utána már dacból is küzdöttem. Most már csak arra vágyom, hogy kialudjam magam."    A magyar női kosárlabdacsapat, mely szerdán a cseh együttestől két ponttal kapott ki - csütörtökön Japán ellen lépett pályára, és simán, 61-47-re veszített. A magyar küldöttségben 38 felsőoktatási intézmény 160 sportolója kapott helyet. Az egyetemisták olimpiájának nevezett nápolyi eseményen a magyar fiatalok 12 sportágban - atlétika, íjászat, cselgáncs, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, röplabda, tekvondó, tenisz, torna, úszás, vívás és vízilabda - versenyeznek.

Belgium lesz a magyarok ellenfele az olimpiai kvalifikációért. A negyeddöntőben Franciaországgal szemben, hosszabbítás után alulmaradt Belgium lesz a magyar válogatott ellenfele szombaton a szerb-lett rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság alsóházi rájátszásában, melynek győztese kijut az olimpiai selejtezőtornára.

Búcsúzott a címvédő Kerber. A címvédő német Angelique Kerber háromjátszmás mérkőzésen kikapott a világranglista 95. helyén álló amerikai Lauren Davistől a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének második fordulójában. Az első szettet még könnyedén nyerte az esélyesebb Kerber, ám utána a következő két játszmában összesen három játékra volt képes, így 1 óra 57 perc alatt búcsúzott.

Visszavonul Arjen Robben. Befejezi sportolói karrierjét Arjen Robben, a hollandok világbajnoki ezüstérmes, Bajnokok Ligája-győztes labdarúgója. A 35 éves szélső tíz szezon után a legutóbbi idény végén búcsúzott el a Bayern München együttesétől és egészen mostanáig mérlegelte lehetőségeit. Sajtóhírek szerint Kínából és Hollandiából is voltak ajánlatai, mégis úgy határozott, befejezi pályafutását. "Eljött az ideje, hogy új fejezetet kezdjek az életemben. Már alig várom, hogy több időt tölthessek a családommal és élvezzem azt a sok örömöt, amit tartogat számomra az élet" - mondta Robben. Robben első komoly klubja a PSV Eindhoven volt, mellyel holland bajnokságot nyert, majd a Chelsea-ben három szezont töltött. Angliában kétszer volt bajnok, egyszer pedig FA Kupa-győztes. Londonból 2007-ben a Real Madridhoz igazolt, a spanyol fővárosban első szezonja végén nyert bajnokságot. Karrierje legsikeresebb időszakát a Bayern Münchennél töltötte. A bajorokkal nyolcszor végzett a Bundesliga tabellájának élén, a Német Kupát pedig ötször emelhette a magasba. A 2012/13-as szezonban a Bajnokok Ligájában is csúcsra ért az együttessel. Közben a holland válogatottal 2010-ben ezüst-, 2014-ben pedig bronzérmet nyert a világbajnokságon.

Federer továbbjutott. A nyolcszoros bajnok Roger Federer háromszettes mérkőzésen biztosította helyét a wimbledoni teniszbajnokság férfi versenyének harmadik fordulójában. A húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci világsztár a hazai közönség előtt szereplő Jay Clarke ellen kevesebb mint fél óra alatt nyerte az első játszmát, a másodikat viszont csak rövidítésben hozta. A harmadik szett is sima volt, így a csata 1 óra 39 perc alatt véget ért. Búcsúzott viszont két jól szerváló játékos, a 9. helyen kiemelt, tavaly elődöntős amerikai John Isner, valamint a 13.-ként rangsorolt horvát Marin Cilic. Előbbi már 2-1-es szettelőnyben volt, ám végül kikapott a kazah Mihail Kukuskintól.

Buffon visszatért a Juventushoz. Gianluigi Buffon egyéves párizsi kitérő után visszatért a Juventus labdarúgócsapatához. Az olasz bajnok együttes csütörtökön jelentette be, hogy a 41 éves hálóőr - aki 2001 és 2018 között védte a Juve kapuját - egyéves szerződést írt alá a klubbal, mely 1,5 millió eurót fizet neki a 2019/20-as szezonra. A 176-szoros válogatott Buffon tavaly nyáron a Paris Saint-Germainhez igazolt, ám június 5-én bejelentette, nem hosszabbítja meg szerződését a francia bajnokkal, amelyben 25 mérkőzésen szerepelt. Sajtóhírek szerint a világbajnok kapus szeretné megdönteni az AC Milan legenda Paolo Maldini Serie A csúcsát, így a szerződésében van egy olyan záradék, miszerint legalább nyolc bajnokin védenie kell: Maldini 1985 és 2009 között 647 alkalommal lépett pályára az olasz élvonalban, Buffon 640-nél tart. Jelenleg a lengyel Wojciech Szczesny a Juve elsőszámú kapusa. A várakozások szerint Buffon a következő idény után csatlakozik a Juventus klubvezetéséhez.

Vereség a negyeddöntőben, de még élnek az olimpiai remények. A magyar válogatott nagy csatában kikapott csütörtökön Nagy-Britanniától a szerb-lett rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság belgrádi negyeddöntőjében, de ha megnyeri szombaton az alsóházi helyosztót, még kijuthat az olimpiai selejtezőtornára.