Napi - Nadal 12. Roland Garrosát nyerte, Hamilton ölébe hullott a Kanadai Nagydíj
Nadal 12. Roland Garrosát nyerte, Hamilton ölébe hullott a Kanadai Nagydíj

2019/06/09 23:32

A portugálok az első győztesek.A házigazda portugál labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája történetének első aranyérmese, miután vasárnap a portói fináléban 1-0-ra legyőzte a holland csapatot. A Sárkány Stadionban lejátszott összecsapás első félideje a házigazda fölényét hozta, gól viszont nem esett. A 60. percben Goncalo Guedes vezetést szerzett az Európa-bajnoknak erőteljes lövésével, s bár az utolsó fél órában mindkét kapu előtt voltak helyzetek, újabb gól nem született. A Nemzetek Ligája tavaly ősszel indult, az 55 európai válogatott négy osztályban mérte össze tudását. A sorozat első bronzérmét az angolok szerezték meg.

Vettel lett az első, mégis Hamilton győzött. Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája ért célba elsőként a vasárnapi Forma-1-es Kanadai Nagydíjon, öt másodperces büntetése miatt mégis a címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője győzött. Az ötszörös világbajnok Hamiltonnak ez volt idei ötödik, és pályafutása 78. futamgyőzelme, Montrealban pedig karrierje hetedik diadalát aratta, és növelte az előnyét az összetett pontversenyben. A második helyezett Vettel mögött a harmadik a Ferrari monacói pilótája, Charles Leclerc, a negyedik pedig a Mercedes finn versenyzője, Valtteri Bottas lett. A világbajnokság két hét múlva a Francia Nagydíjjal folytatódik Le Castellet-ben.

Két magyar egyéni érem a junior öttusa Európa-bajnokságon. Két érmet nyertek a magyarok a junior öttusázók lengyelországi Európa-bajnokságán. Mindkét dobogós helyezés egyéniben jött össze: Kardos Bence második, Guzi Blanka pedig harmadik lett Drzonkówban. A vasárnapi záráson Kardos mindössze két ponttal maradt le az aranyról - a viadal honlapja szerint.

Hosszú három aranyat nyert vasárnap. Hosszú Katinka három aranyérmet nyert vasárnap az úszó Mare Nostrum sorozat nyitóállomásának második napján Monte-Carlóban. A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok 200 méter vegyesen (2:09.19 p), 100 méter háton (1:00.22) és 200 méter pillangón (2:07.56) győzött. Utóbbi számban Jakabos Zsuzsanna lett a harmadik (2:09.25), Szilágyi Liliána pedig a negyedik (2:09.30). Férfi 400 méter vegyesen is két magyar állt a dobogón, Verrasztó Dávid ezüst- (4:13.61), Gyurta Gergely pedig bronzérmet nyert (4:17.31). A sorozat kedden és szerdán a franciaországi Canet-en-Roussillonban folytatódik, majd a hétvégén Barcelonában zárul.

Nadal tizenkettedszer bajnok.Rafael Nadal saját rekordját tovább javítva 12-edszer nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben 6:3, 5:7, 6:1, 6:1-re legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A tavalyi finálé "újrajátszása" a várt magas színvonalú salakteniszt hozta sokszor 15-20 ütéses labdamenetekkel. 2:2 után a 25 éves Thiem elvette a címvédő adogatását, de a mallorcai sztár rögtön visszabrékelt, majd a szettet is hozta. A folytatásban 5:6-nál Nadal váratlan rontásai révén az osztrák kiegyenlített, ám ezt követően 24 perc alatt elbukta a következő játszmát. A negyedik felvonásban a címvédő rögtön brékelt, és egyre magabiztosabban ütve már nem engedte ki a kezéből az előnyét. A találkozó 3 óra 1 percig tartott. A 33 éves Nadal karrierje 82. trófeája mellé 2,3 millió eurót (736 millió forint) kapott, immár 18-szoros Grand Slam-bajnoknak mondhatja magát, és csak kettővel marad el a rekorder Roger Federertől.

Tizenegyespárbaj után az angoloké a bronzérem. Az angol labdarúgó-válogatott szerezte meg a bronzérmet a Nemzetek Ligája portugáliai négyes döntőjében, miután a vasárnapi helyosztón tizenegyesekkel legyőzte a svájci csapatot.

Nemzetek Ligája, bronzmérkőzés:
Anglia-Svájc 0-0 - tizenegyesekkel: 6-5

Babosék a bajnokok. Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a női párosok versenyét a francia nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben 6:2, 6:3-ra legyőzte a kínai Tuan Jing-jinget és Cseng Szaj-szajt. A második helyen kiemelt magyar, francia duó remekül kezdte sorozatban harmadik Grand Slam-döntőjét, kétszer is elvette az ázsiaiak adogatását, és 33 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban 2:0-ás vezetésnél az ellenfél brékelt, ám Babosékat ez sem zavarta meg, bátor játékkal 4:1-re és 5:2-re is vezettek, majd Babos kiszerválta a meccset. A találkozó 1 óra 10 percig tartott. A kétszeres WTA-világbajnok Babos a 22. tornagyőzelmét aratta párosban, és a tavalyi Australian Open után a második Grand Slam-trófeáját szerezte meg.