Napi - Műtétjét követően ismét edzésbe állt Lewandowski, Carlos Sainz szakaszgyőzelemmel állt élre az összetettben
Műtétjét követően ismét edzésbe állt Lewandowski,  Carlos Sainz szakaszgyőzelemmel állt élre az összetettben

2020/01/07 23:19

Mané lett az év legjobb afrikai labdarúgója. A Liverpool szenegáli támadóját, Sadio Manét választották az év legjobb afrikai labdarúgójává. A csatár az afrikai szövetség (CAF) keddi, hurghadai gáláján kapta meg az elismerést. Mané tavaly Bajnokok Ligáját nyert a Liverpoollal, hazája válogatottjával pedig döntőt játszott az Afrikai Nemzetek Kupáján. A szavazás során klubtársát, az egyiptomi Mohamed Szalah-t, illetve a Manchester City algériai szélsőjét, Rijad Mahrezt előzte meg. Mané az elmúlt három esztendőben dobogós volt a voksoláson, amelyet most először nyert meg.

City-siker a manchesteri derbin. A Manchester City 3-1-re győzött a Manchester United otthonában az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjének kedd esti első mérkőzésén. A bajnoki címvédő vendégek Bernardo Silva és Rijad Mahrez találatával, illetve Andreas Pereira öngóljával az első félidőben 22 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert, a hazaiak erejéből a második felvonásban Marcus Rashford révén csupán a szépítésre futotta. A City sorozatban harmadszor nyert tétmeccset városi riválisa otthonában. A United legutóbb augusztus 24-én kapott ki tétmérkőzésen házigazdaként. A visszavágót január 29-én játsszák. A másik ágon a Leicester City és az Aston Villa találkozik egymással, az első meccset szerda este, a visszavágót január 28-án rendezik. A döntőre a londoni Wembley Stadionban kerül sor március 1-jén.

Fucsovics bravúros győzelemmel nyolcaddöntős. Fucsovics Márton bejutott a nyolcaddöntőbe az 1,465 millió dollár (433 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán, miután az első fordulóban három szettben jobbnak bizonyult a nyolcadik helyen kiemelt amerikai Frances Tiafoe-nél. A viadal holnapja szerint az első szettben 2:2 után a selejtezőből főtáblára jutott magyar teniszező (a világranglista 70. helyezettje) két brékkel 5:2-re meglépett, és a folytatásban egy adogatógémjét elbukta ugyan, de magabiztosan jutott játszmaelőnyhöz. A második szettben Tiafoe (47.) 5:4-es vezetését követően a játszma első brékjével egyenlített. A döntő játszmában, a rivális 2:1-es vezetésénél Fucsovics elbukott egy maratoni gémet adogatóként, de nem tört meg, hanem újabb lendületet kapott a játéka. Két brékkel 4:3-ra fordított, majd az előnyét megtartva kiszerválta a meccset, amely 2 óra 22 percig tartott. Fucsovics következő ellenfele a Cem Ilkel-Ricardas Berankis török-litván párharc győztese lesz. Párosban a magyar teniszező a spanyol Fernando Verdasco oldalán később a nyolcaddöntőben az elsőként rangsorolt horvát Mate Pavic és brazil Bruno Soares duóval találkozik.

Robert Lewandowski ismét edzésbe állt. Decemberi ágyékműtétje után kedden ismét edzésbe állt Robert Lewandowski, a Bayern München lengyel labdarúgója. Hansi Flick vezetőedző elmondta, a csatárnak már nincsenek fájdalmai, így Münchenben elkezdhette a futóedzéseket, s továbbra is optimista a visszatérésével kapcsolatban, de - ahogy fogalmazott - még meg kell várni, milyen ütemben fejlődik. Lewandowski ágyékát december 21-én operálták meg, ezért nem utazott el Katarba, ahol a bajnoki címvédő Bayern jelenleg is edzőtáborozik. Hansi Flick akkor reményét fejezte ki, hogy kulcsembere ott lehet a pályán a következő fordulóban, jövő vasárnap, amikor csapatuk a Hertha BSC-vel találkozik. A 31 éves lengyel játékos a jelenlegi klubszezonban 24 mérkőzésen harminc gólt szerzett, a bajnokságban 16 találkozón 19-szer volt eredményes. Ezzel vezeti a Bundesliga góllövőlistáját, az örökrangsorban pedig 221 góllal a harmadik helyen áll.

Idén is Gulácsi Péter nyerte a Magyar Aranylabdát. A tavaly is győztes Gulácsi Péter, az RB Leipzig és a magyar labdarúgó-válogatott kapusa érdemelte ki 2019-es teljesítményéért a Magyar Aranylabda-díjat. A Magyar Aranylabda kategóriában csak magyar játékosra lehetett szavazni függetlenül attól, hogy az illető a hazai bajnokságban vagy külföldön futballozik. Ezen a listán Gulácsi mögött klubtársa, Willi Orbán lett a második, míg harmadikként az a Szoboszlai Dominik zárt, aki egymás után harmadszor lett a legjobb utánpótláskorú játékos. A legjobb NB I-es futballista is egy kapus, a bajnok Ferencvárost erősítő Dibusz Dénes lett. A legjobb edzőnek a Mezőkövesddel az élvonalban jelenleg harmadik helyen álló Kuttor Attilát választották, míg a magyar futballért dolgozó külföldi szakemberek között a Ferencváros ukrán trénere, Szerhij Rebrov végzett az élen a válogatott olasz szövetségi kapitányát, Marco Rossit megelőzve. Az nb1.hu szakportál felkérésére ezúttal is öt kategóriában szavaztak az újságírók. Az első helyezett hét, a második három, a harmadik egy pontot kapott. A díjat az nb1.hu alapítója és örökös főszerkesztője, a 2012-ben elhunyt Imre Mátyás 1998-ban hívta életre, vagyis az idei volt a 22. alkalom.

Felmentették tisztségéből Kim Rasmussent, a női kézilabda-válogatott kapitányát. A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöksége kedden felmentette tisztségéből Kim Rasmussent, a magyar női válogatott szövetségi kapitányát. Az MKSZ tájékoztatása szerint az elnökség felkérte Pálinger Katalin alelnököt és Novák András operatív igazgatót, hogy kezdjék meg a tárgyalásokat Danyi Gáborral és Elek Gáborral. A tervek szerint a Bajnokok Ligája-címvédő Győr, valamint a Ferencváros vezetőedzője együtt látná el a szövetségi kapitányi feladatokat a március 20-22-én sorra kerülő győri olimpiai selejtezőtornán, valamint azt követően a Montenegró elleni Európa-bajnoki selejtezőkön. A dán Kim Rasmussent - akit sportszerűtlen viselkedése miatt a decemberi vb után felfüggesztett a nemzetközi szövetség - 2016 májusában nevezték ki a magyar válogatott élére, azóta a nemzeti együttes története legrosszabb Eb- és két legrosszabb világbajnoki helyezését produkálta. A kontinenstornán 2016-ban a 12., 2018-ban a hetedik helyen végzett, a vb-n 2017-ben 15., tavaly pedig 14. lett.

Carlos Sainz szakaszgyőzelemmel állt élre az összetettben. Az autósok mezőnyében Carlos Sainz nyerte a 2020-as Dakar-rali kedden rendezett harmadik szakaszát, és ezzel az összetettben is átvette a vezetést. A spanyol versenyző és honfitárs navigátora, Lucas Cruz több mint 3,5 perccel gyorsabb volt a Neom környékén rendezett 427 kilométeres etapon, mint a másodikként célba érő, címvédő katari Nasszer al-Attijah a Toyotával. A kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso, valamint Marc Coma ötödikként zárt kedden, de az összetettben a hétfői szakaszon összeszedett többórás hátrányuk miatt csak harminckettedikek. A motorosoknál a címvédő ausztrál Toby Price ötödik lett, ezzel hatodik összetettben, melyet a keddi etapon győztes amerikai Ricky Brabec vezet.