Napi - Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságot rendezne Magyarország, győzelemmel zárta a BL csoportkört a Fradi

2019/05/15 23:12

A Lazio nyerte az Olasz Kupát.Az SS Lazio története során hetedszer hódította el a labdarúgó Olasz Kupát, mivel a szerdai döntőben 2-0-ra legyőzte az Atalantát.

Simán győzte le a Körmend a Szolnokot. A Körmend saját közönsége előtt simán, húsz ponttal legyőzte a címvédő Szolnokot a férfi kosárlabda NB I középszakaszának utolsó fordulójában, ezzel megnyerte a középházat. A körmendiek így az egyik fél harmadik győzelméig tartó negyeddöntőben a Sopronnal találkoznak, míg a harmadik helyen záró Szolnokra az Atomerőmű vár majd. A Pécs jászberényi győzelmével megelőzte riválisát a tabellán, így a baranyaiak kezdhetik pályaelőnnyel a jászságiak elleni negyeddöntőt.

Eredmények:
P Auto-JKSE - Pécsi VSK-VEOLIA 82-84 (17-29, 31-19, 13-20, 21-16)
Egis Körmend-Szolnoki Olaj KK 88-68 (21-17, 25-18, 27-15, 15-18)

Belgiumi vereséggel kezdte felkészülését a női röplabda-válogatott. Az Európa-ligára és a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott a belga csapattól szerdán felkészülési mérkőzésen. A magyar szövetség beszámolója szerint bevereni találkozón több alapember hiányzott a belga Jan De Brandt irányította magyar együttesből, mivel a szövetségi kapitány több fiatal játékost is ki szeretett volna próbálni a tétmérkőzések előtt. A felek egy negyedik, ráadásjátszmát is játszottak, azt 25-21-re nyerték vendéglátók.

Magyar pályázat a 2022-es műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság rendezésére. A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) megpályázta a 2022-es műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság rendezési jogát. A MOKSZ honlapjának szerdai beszámolója szerint az elnökség döntött, a magyar kormány pedig már határozatot is hozott a rendezés kapcsán szükséges intézkedésekről. "A műkorcsolya és a jégtánc a legnézettebb sportágak egyike, a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség égisze alatt működő szakágak közül pedig a legnézettebb - jelentette ki Schulek Csaba, a MOKSZ ügyvezető igazgatója. - Feltett szándékunk, hogy tovább népszerűsítsük a szakágat hazánkban, és nem titkolt célunk, hogy a mostanság egyre jobb eredményeket elérő fiatal tehetségeink számára lehetőséget biztosítsunk, hiszen akkor akár már közülük is jégre léphetnek néhányan a hazai közönség előtt". A sportvezető kifejtette, hogy 2022-ben Magyarország Szlovákiával közösen rendezi a férfi kézilabda Európa-bajnokságot, a MOKSZ sikeres pályázata esetén az akkorra elkészülő népligeti sportkomplexum lehetne a műkorcsolya- és jégtánc-vb helyszíne is. Amióta minden számot egy helyszínen rendeznek, azóta Magyarország egyszer, 1988-ban adott otthont az eseménynek. A sportág legutóbbi hazai rendezésű felnőtt világeseménye a 2014-es, szintén budapesti Európa-bajnokság volt.

Minden szerdai mérkőzést töröltek. Az egész napos eső miatt minden szerdára tervezett mérkőzést törölni kellett a római salakpályás tenisztornán. A verseny honlapjának Twitter-oldalán valamivel este fél kilenc előtt jelentették be a szervezők, hogy a folyamatos halasztások után az egész napi programot törölték. A közlemény szerint csütörtökön így 10 órakor kezdődnek a mérkőzések. Szerdán a férfiak versenyében pályára lépett volna többek között Rafael Nadal, Novak Djokovic és Roger Federer is, míg a nők között a világelső Oszaka Naomi és Simona Halep is érdekelt lett volna.

A Ferencváros győzelemmel, az Eger vereséggel zárta a csoportkört. A Ferencváros a Dinamo Moszkva otthonában aratott 13-11-es győzelemmel, míg az Eger hazai környezetben a Barcelonetától elszenvedett 16-10-es vereséggel zárta a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörét. Az már a 14. forduló szerdai játéknapja előtt biztos volt, hogy a magyar bajnok és kupagyőztes zöld-fehérek az A csoport negyedikjeként ott lesznek a hannoveri nyolcas döntőben, míg a hevesiek búcsúznak a sorozattól. A Ferencváros a június 6. és 8. között sorra kerülő nyolcas döntő negyeddöntőjében az A csoport első helyezettjével, várhatóan a horvát Jug Dubrovnikkal találkozik.

Férfi Bajnokok Ligája, 14. (utolsó) forduló:
Dinamo Moszkva (orosz)-Ferencváros 11-13 (3-1, 2-6, 2-3, 4-3)
F-Eger - CNA Barceloneta (spanyol) 10-16 (2-6, 0-3, 3-3, 5-4)

A britek 30 percig ellenálltak az amerikaiaknak. Az amerikai válogatott 6-3-ra legyőzte a briteket a szlovákiai jégkorong-világbajnokság csoportkörének szerdai játéknapján. Az esélyesebb tengerentúliak vezető találatát követően még az első harmadban egyenlítettek az újonc britek, akik a 30. percig tartották az 1-1-es állást. Utána azonban beindult az amerikai csapat: a 48. percre elhúzott 4-1-re és magabiztos győzelmet aratott. A britek negyedik mérkőzésüket is elveszítették, az amerikaiak a harmadik találkozójukat nyerték meg, a másodikat rendes játékidőben. A B csoportban Svájc simán kerekedett Norvégia fölé, így négy győzelemmel - valamint 20-2-es gólkülönbséggel - áll, miközben a vesztes együttesnek továbbra sincs pontja.

Ackermann második szakaszsikere.Pascal Ackermann nyerte szerdán a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny ötödik szakaszát, összetettben változatlanul a szlovén Primoz Roglic áll az élen. A Frascati és Terracina közötti 140 kilométeres szakaszon a folyamatosan szakadó eső okozta a legnagyobb problémát a versenyzőknek, akik így is együtt értek a befutóhoz. A mezőnyhajrában sokáig úgy tűnt, a kolumbiai Fernando Gaviria lesz a leggyorsabb, azonban az utolsó métereken kivágott a szélárnyékából Ackermann, aki végül néhány centis előnnyel haladt át elsőként a célvonalon. A német sprinter második diadalát aratta az idei Girón.

Balázs Attila kiesett a heilbronni tenisztornán. Balázs Attila a második fordulóig jutott a 92 ezer euró (29,4 millió forint) összdíjazású heilbronni salakpályás challenger-tenisztornán. A világranglistán 219. játékos szerdán a 32 között a hatodik helyen kiemelt bolíviai Hugo Delliennel (96.) találkozott, és 1 óra 45 perc alatt 4:6, 6:2, 6:3-ra kikapott.