Napi - Miriuta László lett a Kisvárda edzője, kikapott Csehországban a magyar női kosárlabda-válogatott
Fotó: kisvardafc.hu

2019/06/13 23:30

A Berettyóújfalu nyerte a futsal NB I-et. A tavaly ezüstérmes Berettyóújfalu nyerte meg a futsal NB I mostani kiírását, miután csütörtökön, a finálé ötödik mérkőzésén 5-1-re legyőzte a vendég Haladást. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc mindent eldöntő meccsére kissé tartalékosan állt fel a vendég csapat, mely ennek ellenére az első félidőben meg tudta nehezíteni a házigazdák dolgát, s a Berettyóújfalu gyors vezetése után még egyenlített. A félidőre azonban 2-1-es előnnyel a hazaiak mentek, akik a pihenőt követően uralták a találkozót, s végül 5-1-es sikerrel szerezték meg a bajnoki címet.

Coleman a világ idei legjobbjával nyerte a 100 métert.Az amerikai Christian Coleman a világ idei legjobb eredményével, 9.85 másodperccel nyerte a férfi 100 métert csütörtökön este az oslói Gyémánt Liga-viadalon, melyen Wagner-Gyürkés Viktória egyéni rekorddal a 15. lett női 3000 m akadályon.

Miriuta László lett a Kisvárda vezetőedzője. A korábbi magyar válogatott Miriuta Lászlót nevezték ki a Kisvárda Master Good labdarúgócsapatának új vezetőedzőjévé.

Cicipasz kiesett, az eső közbeszólt. Az első helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz már az első mérkőzésén vereséget szenvedett a hollandiai 's-Hertogenbosch városában zajló füvespályás tenisztorna 636 ezer euró (204 millió forint) összdíjazású férfiversenyében.

Kikapott Csehországban a magyar női kosárválogatott. A magyar női kosárlabda-válogatott hét ponttal kikapott a házigazdák együttesétől a csehországi felkészülési torna első napján. Székely Norbert együttese gyengén kezdte a mérkőzést, védekezésben és támadásban is elmaradt a csehektől, így a nagyszünetre 14 pontos hátránnyal vonult az öltözőbe. A második félidőben magukra találtak Határ Bernadették, fokozatosan közelebb kerültek riválisukhoz, ám a fontos pillanatokban rendre hibáztak, így végül vereséggel zárták a találkozót. Pénteken Bosznia-Hercegovina ellen lép pályára a magyar együttes 15.30-tól.

Eredmények, 1. forduló:
Csehország-Magyarország 65-58 (18-11, 21-14, 18-21, 8-12)

Marta rekordot állított fel, de a brazilok kikaptak. Az ausztrál válogatott kétgólos hátrányról fordítva 3-2-re legyőzte a brazil csapatot a franciaországi női labdarúgó-világbajnokság csütörtöki játéknapján. A brazilok első találatát Marta szerezte büntetőből: a hatszor a világ legjobb női játékosának választott futballista így rekordot állított fel azzal, hogy immár öt vb-n volt eredményes. Az ausztrálok az első félidő hosszabbításában szépítettek, majd a második játékrészben újabb két gólt szerezve megfordították a meccset, így mindkét válogatott egy-egy győzelemmel és vereséggel várja a zárófordulót.

Eredmények C csoport, 2. forduló:
Ausztrália-Brazília 3-2 (1-2)

Ausztrália is szerepel a 2020-as Copa Americán. Az ausztrál válogatott lesz a két vendégszereplő közül az egyik a jövő évi labdarúgó Copa Americán. A dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) csütörtökön, egy nappal az idei kontinensbajnokság rajtja előtt jelentette be Ausztrália meghívását, egyúttal jelezte, hogy az idén is szereplő Katar pedig visszatér a 2020-as tornára. A jövő évi Copa Americának Argentína és Kolumbia közösen ad otthont, az viszont még mindig nem dőlt el, hogy az egyenes kieséses szakasz meccseit a két ország közül hol rendezik. A csoportkör alatt mindkét országban hat-hat válogatott szerepel majd, földrajzi elhelyezkedés alapján. A kieséses szakaszba pedig a csoportok első négy helyezettjei jutnak be. Az idei kontinensbajnokságnak Brazília ad otthont.

Az első, a második és az ötödik kiemelt is búcsúzott. Meglepetésre már a nyolcaddöntőben búcsúzott az első és a második kiemelt is a 754,5 ezer euró (242 millió forint) összdíjazású stuttgarti füvespályás férfi tenisztornán. Az elsőként rangsorolt német Alexander Zverevet, a világranglista ötödik helyezettjét honfitársa, az ATP rangsorában 170. Dustin Brown búcsúztatta három játszmában, míg a Roland Garroson ugyancsak negyeddöntős, második kiemelt orosz Karen Hacsanovot az olasz Matteo Berrettini verte meg alig több mint egy óra alatt. Kiesett az ötödik helyen kiemelt Gaël Monfils is, ő az amerikai Denis Kudlától kapott ki óriási csatában. Az már a szerdai játéknapon eldőlt, hogy Fucsovics Márton a hatodik helyen kiemelt Milos Raoniccsal találkozik a pénteki negyeddöntőben, várhatóan 17.30 órától.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Brown (német)-A. Zverev (német, 1.) 6:4, 6:7 (3-7), 6:3
Berrettini (olasz)-Hacsanov (orosz, 2.) 6:4, 6:2
Kudla (amerikai)-Monfils (francia, 5.) 7:5, 6:7 (3-7), 7:6 (7-3)
Auger-Aliassime (kanadai, 7.)-Simon (francia) 7:5, 6:4

A lett bajnok sárga trikós lett Miskolcon. A lett bajnok Krists Neilands nyerte csütörtökön a Tour de Hongrie országúti kerékpárverseny második szakaszát, sikerével pedig összetettben is élre állt.

Menesztették a szerb kapitányt. Közel egy héttel az Ukrajnától elszenvedett kiütéses vereség után a szerb szövetség menesztette a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát, Mladen Krstajicot. A 45 éves szakembert a tavalyi, oroszországi világbajnokság előtt bízták meg a kapitányi feladatokkal, s ugyan a szerb csapat nem jutott tovább a csoportjából, a vb-t követően maradhatott a posztján. Az együttes ősszel megnyerte a csoportját és feljutott a második osztályba a Nemzetek Ligájában, majd tavasszal portugáliai döntetlennel kezdte az Európa-bajnoki selejtezősorozatot. Múlt pénteken azonban váratlanul súlyos, 5-0-s vereséget szenvedett Ukrajnában, s hiába nyert hétfőn Litvánia ellen (4-1), a szerb szövetség úgy döntött, elküldi Krstajicot. A korábbi kiváló hátvéd menesztését csütörtökön jelentették be, utódjáról még nem született döntés.