Napi - Milyen meccsre számíthatunk az új Puskás Arénában, Frances Tiafoe igazi mókamester

2019/11/05 23:19

Wales előtt továbbra sincsenek jó híreink a válogatott játékosok formáját illetően

Kevesebb, mint két hét van hátra a magyar labdarúgó válogatott sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőjéig. A Wales elleni, idegenbeli mérkőzés előtt futballistáink Uruguay ellen avatják fel az új Puskás Arénát, előtte viszont klubjukban érhetik el azt a formát, amelyre szükség lesz a cardiffi mérkőzésen. Ezért a következő hetekben minden héten beszámolunk arról, hogy a válogatott kerettagjai hogyan teljesítettek klubjaikban. Körképünk második része következik.

Frances Tiafoe, a mókamester, aki a humorérzékét még a vereségek után sem veszíti el

Frances Tiafoe-nak jó érzéke van ahhoz, hogy feldobja a hangulatot ott, ahol éppen van. Erre tökéletes példa volt a NextGen-világbajnokság szombati felvezető bulija, ahol rendkívüli módon elemében volt. A legjobb azonban az, hogy ő egy vereség után is képes viccelődni a legyőzőjével.

Öt dolog, amit érdemes tudni a Bayern München ideiglenes vezetőedzőjéről

Ő a Bayern München egykori középpályása, aki aztán Joachim Löw segédje volt a 2014-ben világbajnok német labdarúgó-válogatottnál. De mit kell még tudni arról az emberről, aki a menesztett Niko Kovac helyét veszi át ideiglenesen a Bundesliga címvédőjénél?

Lefevere: "Vajon ki mondhatja még el magáról, hogy Gilbert, Boonen és Museeuw is nála tekert?"

Philippe Gilbert három évre aláírt a Lotto-Soudalhoz, ami azt jelenti, hogy a belga kerékpáros és Patrick Lefevere útjai szétváltak. A Quick-Step csapatfőnöke szerint Gilbert szeretett volna velük maradni, de mint mondja, egy ponton túl minden a pénzről szól. Az alábbiakban Lefevere mondja el véleményét egykori versenyzőjéről és az együtt töltött három évről.

Hét ok, amiért az Arsenalnak le kellene cserélnie gyengén teljesítő edzőjét

2018 nyarán hálátlan szerepet vállalt el a megtépázott renoméját újjáépíteni szándékozó Unai Emery, hiszen az Arsenal történetének legnagyobb menedzserétől kellett átvennie a stafétát. Rá hárult az a feladat, hogy az Ágyúsok naiv, wengeri szemléletű játékát modernizálja és tartsa a lépést a Premier League elitjével. Ebből viszont csak a wengeri filozófiával való szakítást sikerült megvalósítania.

Evenepoel és a Giro? Miért ne!

Az kifejezetten finom megfogalmazásnak számít, hogy berobbant. De talán senki nem számított ilyen erős első évre. Remco Evenepoel öt nap alatt san sebastiani egynapost, és időfutam Európa-bajnoki címet nyert. Aztán a szezon végéhez közeledve jött Yorkshire, és egy világbajnoki ezüst Rohan Dennis mögött.

Férfi kosárlabda EK - Hazai pályán nyert a Pécs és a Körmend is

A PVSK tíz, a Körmend pedig hat ponttal győzött hazai pályán a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének harmadik fordulójában, kedden. Az A csoportban eddig nyeretlen pécsiek az 1/1-es mérlegnél tartó holland Leident fogadták. A vendégek utoljára 9-8-nál vezettek, a folytatásban a PVSK átvette a vezetést, és előnyéből tíz pontot megtartott a találkozó végéig. A mezőny legeredményesebb játékosa két pécsi, Christopher Smith és Veljko Budimir volt, egyaránt 21 ponttal. A H csoportot százszázalékos mérleggel vezető Körmendhez a két vereséggel álló finn Kataja látogatott, és meglepetésre 22-8-ra vezetett hét percet követően. A vasiak megkezdték a felzárkózást, és bár két negyed után változatlanul hátrányban voltak, a harmadik felvonás legvégén átvették a vezetést. Az utolsó negyedben a finnek egyszer négy pontra megközelítették a Körmendet, amely azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet. A vasiak legjobbja Travis Taylor volt 19 ponttal, Frank Rahim Turner pedig 18 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Férfi kézilabda NB I - Nagy csatában verte a Szeged a Gyöngyöst

A MOL-Pick Szeged házigazdaként három góllal legyőzte a Gyöngyös csapatát a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján. A vendégek remekül kezdtek, és a meccs negyedénél 12-5-re vezettek. Egy ideig a folytatásban sem tudott egyenlíteni a Szeged, a fordulatra egészen a 38. percig kellett várni. Akkor a Gyöngyös 23-20-ra vezetett, a következő 16 percben viszont a csongrádiak 10-2-es sorozatot produkáltak, ezzel megfordították az állást és eldöntötték a meccset. A mezőny legeredményesebb játékosa a Szeged szlovén jobbszélsője, Mario Sostaric volt kilenc góllal.

A Veszprém 36-20-ra bizonyult jobbnak a vendég Csurgónál a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.A hazaiak 4-0-val kezdtek, a 12. perc elején pedig már 9-1-re vezettek. A folytatásban feléledt ugyan a Csurgó, de a szünetben így is 11 gólos hátrányban volt már. Miután a második félidőre is megmaradt a hazaiak lendülete, kiütötték a vendégeket.

Férfi kosárlabda BL - Magabiztos szombathelyi siker a Bonn ellen

A Szombathely hazai pályán magabiztosan, 91-59-re legyőzte a német Bonn gárdáját a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, kedden.

Eredmény, D csoport, 4. forduló:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - TB Bonn (német) 91-59 (24-14, 16-19, 22-9, 29-17)

A magyar csapat legjobb dobói: Filipovity 18, Reddic 16, Lake 12, Curry, Perl 11-11, Benke 10

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco a nyitányon kikapott a francia Dijon vendégeként, majd hazai pályán javított a görög PAOK ellen, a múlt héten pedig alulmaradt Zaragozában, így 1/2-es mérleggel várta a folytatást. Az 1992-ben alapított Bonn 2/1-es mutatóval érkezett az Aréna Savariába úgy, hogy egyetlen vereségét egy utolsó másodperces kosár révén szenvedte el Brindisiben. A Falco amerikai légiósának, Ron Currynek ismerős lehetett az ellenfél, mivel a 2017/2018-as szezonban a németeket erősítette. A keddi meccsen a magyar bajnok vasiak - akik még veretlenek az NB I-ben - nagyszerűen kezdtek, de az első negyedet (24-14) követően megtört a lendületük. Gasper Okorn vezetőedző együttese a nagyszünetben rendezte sorait, és a 22-9-re megnyert harmadik játékrésszel eldöntötte a találkozót, az utolsó felvonásban pedig még tovább nőtt a két csapat közötti különbség. A Falco egy hét múlva a török Besiktashoz látogat.

Női vízilabda Euroliga - Mindhárom magyar csapatnak utaznia kell a következő körben

Az UVSE spanyolországi, a Dunaújváros görögországi, a BVSC pedig olaszországi csoportba került a női vízilabda Euroliga következő körének keddi sorsolásán. Az európai szövetség (LEN) közleményéből kiderül, hogy a legnehezebb dolga minden bizonnyal az UVSE-nek lesz, hiszen a spanyol Sabadell otthonába látogat, amely 2010 óta ötször nyerte meg az Euroligát, és jelenleg is címvédő. Ezúttal nem kerülhettek össze azok a csapatok, amelyek az elmúlt hétvégén azonos selejtezőcsoportban szerepeltek. A november 30-án és december 1-jén sorra kerülő mérkőzéseket követően mind a négy kvartettből az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

A csoportbeosztás:

E csoport (Athén):

Olimpiakosz Pireusz (görög), Dunaújvárosi Főiskola, CN Mediterrani (spanyol), CN Mataro (spanyol)

F csoport (Sabadell):

Sabadell (spanyol), UVSE, UZSC Utrecht (holland), SIS Roma (olasz)

G csoport (Kirisi):

Vouliagmeni (görög), Plebiscito Padova (olasz), Kinef Kirisi (orosz), ZVL Tetteroo (holland)

H csoport (Catania):

Orizzonte Catania (olasz), Dinamo Uralocska (orosz), Saint Andreu (spanyol), BVSC-Zugló

Tisztázták a bundavád alól az olimpiai bajnok Vinokurovot

Tisztázták a bundavád alól, így nem kell börtönbe vonulnia Alekszandr Vinokurov olimpiai bajnok országúti kerékpárosnak és az ötkarikás bronzérmes orosz Alekszandr Kolobnyevnek - jelentette be kedden a Liege városi ügyészség. A két korábbi versenyzőt azzal vádolták meg szeptemberben, hogy Vinokurov 150 ezer eurót fizetett Kolobnyevnek azért, hogy utóbbi engedje át neki a győzelmet a 2010-es Liege-Baston-Liege belgiumi viadalon, amely egyike az öt legnagyobb presztízsű egynapos versenynek. A vádak alapján mindketten akár hat hónapos börtönbüntetést is kaphattak volna, emellett az ügyészség szeptemberi indítványa alapján Vinokurov 100 ezer, míg Kolobnyev 50 ezer eurós pénzbírságra is számíthatott volna. Az eljárás idejére az ügyészség 150 ezer eurót zárolt Kolobnyev számlájáról, aki a 2008-as pekingi játékokon végzett harmadikként, emellett két világbajnokságon is ezüstérmes volt. Vinokurov 2006-ban a Vuelta a Espanán győzött, 2003 és 2010 között négy szakaszt nyert a Tour de France-on. Vérdopping miatt 2007-ben kétéves eltiltást kapott, ezután viszont győzött a 2012-es, londoni olimpia országúti mezőnyversenyében. Jelenleg sportigazgatóként dolgozik az Asztanánál, amelyben pályafutása jelentős részében versenyzett. Emellett Ironman-viadalokon szerepel, szeptember elején a 45-49 éves korosztályban világbajnok lett az úgynevezett fél Ironmanen Nizzában.