Napi - Michelisz Norbi nyolcadik a harmadik marokkói futamon, Watford-ManCity döntő az FA-kupában

2019/04/07 23:02

A Napoli emberelőnyben sem bírt a Genoa együttesével. A Napoli hazai pályán közel hetven percet emberelőnyben futballozva csak 1-1-es döntetlent játszott a Genoa együttesével az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Serie A, 31. forduló:
Napoli-Genoa 1-1 (1-1)

Aranyérmes a magyar válogatott.A magyar férfi vízilabda válogatott nyerte az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjét: Märcz Tamás együttese a vasárnapi fináléban a házigazda világbajnoki címvédő horvátokat győzte le 10-8-ra. A magyar csapat - amely a negyeddöntőben Montenegrót, a négy között pedig Olaszországot búcsúztatta - végig vezetve, magabiztosan diadalmaskodott, a tíz gólon nyolcan osztoztak, a legeredményesebb játékos Manhercz Krisztián volt három találattal. A magyar válogatott már a döntőbe jutásával kiharcolta, hogy júniusban ott legyen a belgrádi világliga szuperdöntőjében, amelynek győztese elsőként szerez kvótát a tokiói olimpiára.

Eredmények, döntő:
Magyarország-Horvátország 10-8 (2-2, 3-1, 3-2, 2-3)

A Szeged legyőzte a Veszprémet a döntőben.A MOL-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett négyes döntő második, vasárnapi játéknapján. A Szeged 22. alkalommal játszott döntőt a Magyar Kupában, és hetedszer nyert, 2008 óta először. A 27-szeres aranyérmes Veszprémnek ez volt a 37. kupafináléja. A két csapat huszadik alkalommal találkozott a hazai kupadöntőben, a csongrádiak ötödször győztek. A két Bajnokok Ligája-negyeddöntős magyar együttes a mostani idényben harmadszor játszott egymással, és harmadszor is a Szeged győzött.

Eredmény, döntő:
MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 28-27 (17-10)

Keys negyedik trófeája. Madison Keys nyerte a 758 ezer dollár (217 millió forint) összdíjazású charlestoni salakpályás női tenisztornát: az amerikai játékos a vasárnapi döntőben a korábbi világelső dán Caroline Wozniackit győzte le. A 24 éves floridai teniszező pályafutása negyedik WTA-tornáján diadalmaskodott.

Keys (amerikai, 8.)-Wozniacki (dán, 5.) 7:6 (7-5), 6:3

Sebestyén Péter ismét pontot szerzett. Sebestyén Péter a 11. helyen végzett a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Supersport kategóriájának harmadik versenyén vasárnap a spanyolországi Aragonban. A rangos nemzetközi sorozat honlapjának tájékoztatása szerint a 24 éves pilóta a mezőny végéről, a 25. pozícióból indult, és 11. helyezésével öt pontot gyűjtött. "A start előtt gondok voltak a hátsó gumival, szóval indulhattam a mezőny legvégéről. Nagyon élveztem a csatázásokat, szeretném ezt a teljesítményt Assenbe is magammal vinni" - írta közösségi oldalán Sebestyén. A PTR Honda magyar motorosa a Phillip Islanden rendezett első futamon nyolcadik, majd Thaiföldön 12. lett, így már 17 világbajnoki pontja van. A sorozat következő versenyét jövő vasárnap rendezik a hollandiai Assenben.

Michelisz Norbert nyolcadik a marokkói futam harmadik versenyén. Michelisz Norbert a nyolcadik helyen zárt vasárnap a túraautó-világkupa (WTCR) marokkói nyitóhétvégéjének harmadik versenyén. Honlapjának beszámolója szerint a magyar pilóta hét pozíciót lépett előre a leintésig. A Hyundai versenyzője az első versenyen a 11., a másodikon pedig a 12. helyen ért célba. Tassi Attila a Honda Racinggel sorrendben a 19., a 20. és a 11. pozícióban zárt. A WTCR-sorozat következő állomását április utolsó hétvégéjén a Hungaroringen rendezik.

A Watford lesz a Manchester City ellenfele a döntőben. A Watford jutott be másodikként az angol labdarúgó FA Kupa döntőjébe, ahol a Manchester Cityvel találkozik. A Watford a vasárnapi elődöntőben hosszabbításban 3-2-re legyőzte a Wolverhampton Wandererst úgy, hogy a rendes játékidő ráadásának a negyedik percében egyenlített a londoni Wembley Stadionban. A finálé május 18-án lesz, szintén a Wembleyben.

Eredmény FA Kupa, elődöntő:
Watford-Wolverhampton Wanderers 3-2 (0-1, 2-2, 3-2) - hosszabbítás után

Olasz győzelem az egynapos flandriai körversenyen.Az olasz Alberto Bettiol nyerte meg a kerékpározók egyik klasszikus egynapos viadalát, a 103. flandriai körversenyt vasárnap. Az EF Education First-Drapac 25 éves kerekese 6:19 óra alatt teljesítette az Antwerpen és Oudenaarde közötti 270 kilométeres távot. Második helyen a dán Kasper Asgreen (Deceuninck-QuickStep) ért célba, míg a harmadik a norvég Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) lett. Az előző évben győztes holland Niki Terpstra (Direct Energie) a táv felénél bukott, és még az eszméletét is elveszítette, mielőtt kórházba szállították volna. Alessandro Ballan 2007-es sikere óta olasz versenyző nem nyert a flandriai viadalon, amely az öt legnagyobb presztízzsel bíró egynapos megmérettetés egyike.