Napi - Michelisz fantasztikus világbajnoki címe, Hollandia történelmi győzelme
Michelisz fantasztikus világbajnoki címe, Hollandia történelmi győzelme
Fotó: Facebook-FIA WTCR/OSCARO

2019/12/15 23:23

Michelisz világbajnok, Guerrieri pontot sem szerzett a sorsdöntő futamon! Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját, miután az idényzáró malajziai futamon összetettbeli riválisa műszaki hiba miatt nem szerzett pontot, a magyar versenyző pedig ötödik lettA 34 éves, hímesházai születésű Michelisz pályafutása legnagyobb sikerét érte el Sepangban a WTCR bajnoki címének megszerzésével, 2017-ben az akkor még túraautó-világbajnokságnak (WTCC) nevezett sorozatban volt második. Michelisz ebben a szezonban 30 futamból ötöt nyert meg, és végül 370 ponttal, 21 pontos előnnyel lett világkupa-győztes. "Egészen hihetetlen, hogy megcsináltuk, pedig ez a malajziai záró hétvége nagyon trükkös volt a három futammal, a váltakozó időjárási körülményekkel, és mindennel, ami a pályán történt"  - nyilatkozta a verseny után Michelisz. "Ez a siker a csapaté, a családomé, a barátaimé, és az összes magyar szurkolóé, aki az elmúlt több mint tíz évben mögöttem állt"  - tette hozzá a WTCR új bajnoka.

Így lett bajnok Michelisz Norbi a sepangi káosz kellős közepén - videó. Az a bizonyos utolsó kör, amit soha de soha nem fogunk elfelejteni. Beérett a munka!!! Elsősorban Norbié! Aztán a szüleié, akik segítettek, hogy ilyen karakter váljon belőle. Johannáé, aki ott volt mellette, és támogatta, bármit is hozott az élet. Zengő Zolié, aki esélyt adott neki, és megteremtette azt a lehetőséget, hogy később gyári pilóta legyen belőle. És még biztosan nagyon sok név van, akiét ide lehetne írni, de majd Norbi talán egyszer elmondja, ki mindenkinek hálás. Addig is nézzük meg újra és újra azt a bizonyos utolsó kört. Amit nem lehet megunni.

Női kézilabda-vb: A holland válogatott története első világbajnoki címét szerezte. Hollandia 30-29-re legyőzte Spanyolországot a Japánban rendezett olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében, ezzel kijutott a jövő nyári, tokiói ötkarikás játékokra. A mezőny legeredményesebb játékosa Estavana Polman lett kilenc góllal, Lois Abbingh hétszer talált be. A Ferencváros holland beállója, Danick Snelder ötször volt eredményes. A spanyoloknál Cabral Barbosa hét, Marta López Herrero hat, Alicia Fernandez Fraga öt góllal zárt, az EHF Kupa-címvédő Siófok KC spanyol irányítója, Nerea Pena három gólt lőtt.

Eredmény, döntő :
Hollandia-Spanyolország 30-29 (16-13)

Női kézilabda-vb: Oroszországé a bronzérem. Az olimpiai bajnok orosz válogatott nyerte a bronzérmet a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón 33-28-ra legyőzte Norvégiát. Ezen a mérkőzésen dőlt el az is, hogy Szerbia és Kína mellett Oroszország lesz a magyar válogatott harmadik ellenfele a március 20-22. között sorra kerülő olimpiai selejtezőtornán, amelyről az első két helyezett jut ki Tokióba. Az esemény helyszíne egyelőre nem ismert, de a magyar szövetség is jelentkezett házigazdának.

Eredmény, a 3. helyért :
Oroszország-Norvégia 33-28 (18-15)

Pinturault 2014 óta először nyert szlalomot, átvette a vezetést az összetett vk-ban. A francia Alexis Pinturault nyerte meg Val d'Isere-ben a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának műlesikló-versenyét, melyet a rossz időjárás miatt szombatról vasárnapra halasztottakA 28 éves világbajnok 25. vk-sikerét aratta, szlalomban pedig 2014 után ünnepelhetett ismét. Győzelmével átvette a vezetést az összetett világkupában a norvég Henrik Kristoffersentől. Szombaton a viharos szél miatt nem lehetett megrendezni a viadalt Val d'Isere-ben, ezért áttették vasárnapra, míg az erre a napra kiírt óriás-műlesiklást később, egy másik helyszínen rendezik meg.

Vlhova kihasználta Shiffrin hiányzását. A szlovák Petra Vlhova nyerte meg vasárnap a párhuzamos műlesiklást a női alpesi sízők világkupa-sorozatának St. Moritz-i állomásán. A látványos viadalon az óriás-műlesiklás idei világbajnoka minden párharcát megnyerte, s a fináléban rossz kezdés után, mindössze két századmásodperccel győzte le a svéd Anna Swenn-Larssont. A szakág idénybeli első versenyéről hiányzott az összetett vk-ban vezető amerikai Mikaela Shiffrin, aki szombati, szuper-óriásműlesiklásban szerzett harmadik helye után úgy döntött, rápihen a jövő heti három vk-viadalra.

A hosszabbításban szerezte meg a győzelmet a Tottenham. Tottenham a 91. percben szerzett góllal nyert Wolverhamptonban az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. A győztes találat a belga Jan Vertonghen nevéhez fűződik, a házigazdák 11 bajnoki mérkőzés után először kaptak ki a Premier League-ben. A Manchester United 1-1-es döntetlent játszott a vendég Evertonnal, így hatmeccsesre nyújtotta veretlenségi szériáját.

Győzött a Juventus, kikapott a BL-ben vitézkedő Atalanta. A címvédő Juventus két nyeretlen mérkőzés után győzött újra az olasz labdarúgó-bajnokságban, melynek 16. fordulójában a vendég Udinesét verte könnyedén. A torinói gárda Cristiano Ronaldo duplájával és Leonardo Bonucci találatával már a szünetre eldöntötte a mérkőzést, az udinei csapat az utolsó pillanatokban szépített. Bolognában meglepetésre a hazaiak 2-1-re legyőzték a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutott Atalantát, míg az AC Milan nem bírt a vendég Sassuolóval.

Del Potro az Australian Openen térne vissza. A januári ausztrál nyílt teniszbajnokságon tér vissza az olimpiai ezüst- és bronzérmes Juan Martin del Potro, aki júniusban szenvedett súlyos térdsérülést. A US Open 2009-es bajnokának kilenc hónapon belül másodszor tört el a térdkalácsa a londoni tornán, megműtötték, és az ATP honlapja szerint Melbourne-ben - a sérült játékosok számára fenntartott - védett rangsorral, 22. kiemeltként lép ismét pályára. A világranglistán 123. argentin térdproblémái miatt csak öt tornán indult el idén, és a nyáron már a visszavonulást is fontolgatta.

Már nem a Mönchengladbach vezeti a Bundesligát. A forduló előtt még éllovas Borussia Mönchengladbach 2-1-re kikapott Wolfsburgban vasárnap a német labdarúgó-bajnokság 15. körében. A hazaiak győztes gólját Maximilian Arnold szerezte a 91. percben. Az Európa-ligából csütörtökön kiesett Mönchengladbach több mint két hónapig vezette a Bundesliga tabelláját, melyen jelenleg Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig áll az első helyen.

A világkupa címvédője nyert Klingenthalban. Az összetettben címvédő japán Ryoyu Kobayashi nyerte a síugrók világkupa-sorozatánk vasárnapi versenyét a németországi Klingenthalban. A második helyen az osztrák Stefan Kraft, a harmadikon a norvég Marius Lindvik végzett.

A Fradi nyerte az év utolsó NB1-es mérkőzését.  A címvédő Ferencváros legyőzte vendégként a Diósgyőrt vasárnap a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójábanA bajnokság idei utolsó mérkőzésén - a két csapat 100. egymás elleni élvonalbeli összecsapásán - egy szabadrúgásgól döntött. A fővárosi csapat, amely csütörtökön razgradi döntetlennel búcsúzott az Európa-ligától, sorozatban hatodszor nyert a DVTK ellen, és úgy mehet el a második helyezett MOL Fehérvárral szemben négypontos előnnyel a téli szünetre, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.