Napi - Messi nyerte az Európai Aranycipőt, finn-kanadai döntő lesz a jégkorong-vb-n
Messi nyerte az Európai Aranycipőt, finn-kanadai döntő lesz a jégkorong-vb-n

2019/05/25 23:23

A MOL Vidi FC nyerte a labdarúgó Magyar Kupát, miután a Groupama Arénában rendezett szombati döntőben hátrányból fordítva, Anel Hadzic 92. percben szerzett góljával 2-1-re legyőzte a Budapest Honvédot.

A Bayern München nyerte a labdarúgó Német Kupát: a szombati berlini fináléban a bajorok 3-0-ra győzték le a Gulácsi Péterrel a kapuban és Willi Orbánnal a védelemben felálló RB Leipzig együttesét. A müncheniek a 29. percben Robert Lewandowski fantasztikus fejesgóljával szereztek vezetést, majd 78. percben Kingsley Coman duplázta meg az előnyt. A végeredményt a lengyel csatár állította be egy kontra végén egy szép emeléssel. A Bayern története során 19. alkalommal diadalmaskodott a kupában.

Lionel Messi lett a labdarúgás történetének első játékosa, aki sorozatban három alkalommal nyerte meg az európai topbajnokságok legeredményesebb futballistájának járó Európai Aranycipőt. A 31 éves argentin sztárnak már csak egyetlen kihívója volt a Paris Saint-Germain francia világbajnok támadója, Kylian Mbappé személyében, akinek a PSG péntek esti utolsó bajnoki meccsén négy gólt kellett volna szereznie ahhoz, hogy beérje Messit. Mbappé végül egy gólt szerzett a Reims otthonában 3-1-re elveszített meccsen, így 33 találattal zárt a Ligue 1 góllövőlistájának élén, míg Messi 36 alkalommal volt eredményes a Barcelona színeiben.

Meghosszabbították a szerződését Thomas Tuchelnek, a francia bajnok Paris Saint-Germain labdarúgócsapat vezetőedzőjének, aki így 2021. júniusának végéig irányítja a fővárosi együttest. A 45 éves német szakember 2018 nyarán kezdte meg a munkát Párizsban, és magabiztosan nyerte meg a sztárcsapattal a bajnokságot.

Bejelentette visszavonulását Samuel Girard, aki a tavaly phjongcsangi téli olimpián a kanadai rövidpályás gyorskorcsolyázók közül elsőként nyert egyéni aranyérmet 1000 méteren. A 22 esztendős sportoló sajtótájékoztatón közölte, hogy befejezi a pályafutását, indokként pedig motivációs problémáit nevezte meg. Girard Phjongcsangban a váltóval ezüstérmet nyert, a világbajnokságokon pedig összesen hat érmet, öt ezüstöt és egy bronzot gyűjtött, ebből négyet egyéniben, kettőt a váltó tagjaként.

A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája futotta a leggyorsabb kört a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.A vb-pontversenyben vezető 34 éves brit sztárnak ez az idei második és pályafutása 85. pole pozíciója. Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalhatja el.

Kozák Danuta és Kárász Anna duója nyerte a kajak kettesek 500 méteres versenyét szombaton a kajak-kenusok Szolnokon zajló első válogatóversenyén. Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák a korábbi napokon már 500 és 200 méter egyesben is a leggyorsabbnak bizonyult, most pedig párosban is legyőzhetetlen volt Kárásszal. Világbajnoki címvédő kettősük rajt-cél győzelmet aratott, a mezőnyből egyedül a Csipes Tamara, Medveczky Erika páros tudott velük tartani, de ez az egység is több mint egy hajót "kapott tőlük" a célban. Kozák ezzel százszázalékos teljesítménnyel zárta a válogatót, miután vasárnap már nem száll vízre. A szombati napon további két ötkarikás számban rendeztek finálét. Női C-2 500 méteren a toronymagas favorit Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső páros diadalmaskodott hatalmas fölénnyel és férfi K-2 1000 méteren is érvényesült a papírforma, ugyanúgy a Koleszár Mátyás, Németh Viktor duó győzött, mint két héttel ezelőtt, a rangsorolón. Utóbbi számban Tóth Dávid és Kulifai Tamás lett a második, a 41 éves, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és győri klubtársa, Erdőssy Csaba pedig a harmadik.

A magyar női röplabda-válogatott 3-1-re legyőzte a francia csapatot az Európa-liga arany divíziójának első, nyíregyházi fordulójában szombaton. A belga Jan De Brandt irányította nemzeti együttes szerdán Varasdon, a horvátok vendégeként folytatja a sorozatot.

Női Európa-liga, arany divízió, B csoport, 1. forduló:
Magyarország-Franciaország 3-1 (-23, 16, 20, 19)

A magyar férfi röplabda-válogatott 3-1-re nyert a bosnyák csapat ellen az Európa-liga ezüst divíziójának első, nyíregyházi fordulójában szombaton. A román Bogdan Tanase irányította nemzeti együttes szerdán Pireuszban, a görögök vendégeként folytatja a sorozatot.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Bosznia-Hercegovina 3-1 (22, -20, 23, 17)

Szilágyi Áron legjobb magyarként a nyolcaddöntőig jutott a moszkvai férfi kard Grand Prix-n. A kiemeltként csak a főtáblán kezdő kétszeres olimpiai bajnok 15-9-re verte az iráni Mohammad Rahbarit, 15-12-re a kínai Taj Zsujt, majd 15-11-re kikapott a georgiai Szandro Bazadzétől - a hazai szövetség beszámolója szerint. Szilágyi így is remek időszakot zárt a júniusi Európa-bajnokság előtt: előzőleg a szöuli GP-n, majd a madridi világkupán is ezüstérmes volt. A legjobb 64 közé még két magyar került be Moszkvában: a 2017-ben világbajnok Szatmári András és Iliász Nikolász is egy asszót nyert, majd a 32 között vereséget szenvedett. Vasárnap a nők versenyének főtáblás küzdelmeit rendezik, négy magyarral a mezőnyben.

Az ecuadori Richard Carapaz nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny szombati hegyi szakaszát, és ezzel az összetettben is az élre állt. A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar versenyzője az első futamon negyedik, a másodikon pedig ötödik lett a gyorsasági kamion Eb szezonnyitó versenyhétvégéjének szombati napján az olaszországi Misanóban. A sorozat hivatalos honlapja szerint a szombathelyi versenyző a szombati időmérő edzésen a negyedik rajtpozíciót szerezte meg, és a 15 órakor megrendezett első futamon negyedikként is ért célba. A késő délutáni második versenyen a 34 éves Kiss ismét a negyedik kockából indult, s egy helyet rontva ötödikként intették le 12 kör után. A gyorsasági kamion Eb idei szezonjának első fordulója vasárnap egy újabb időmérő edzéssel, valamint további két futammal folytatódik Misanóban. A mezőny június 22-23-án a Hungaroringen versenyez majd.

Fehér Nóra ezüstérmes lett felemáskorláton a tornászok eszéki világkupa-viadalán. A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a Győri AC tornásza gyakorlatára 13.367 pontot kapott. A nap másik magyar finalistája, Mészáros Krisztofer talajon nyolcadik lett. A viadal vasárnap a döntők második napjával folytatódik, Fehér talajon, valamint gerendán lesz érdekelt.

Bronzérmet szerzett a magyar felnőtt csapat a bakui aerobik Európa-bajnokságon. A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a selejtezők után hirdették ki a csapatverseny végeredményét, ahol a magyarok végül a harmadik helyen végeztek az oroszok és a románok mögött. A kvalifikációból négy magyar egység jutott fináléba. A vegyespáros (Bali Dániel-Mazács Fanni) és a trió (Bali, Farkas Balázs, Mazács) a legmagasabb pontszámmal lépett tovább. A Farkas, Hajdú Kata, Lőcsei Zoltán, Makranszki Anna, Mazács összeállítású csoport ötödikként, míg a Banczerowski Laura, Hencz Anita, Kárpáti Noémi, Lovass Kata, Neuvirt Zsanett, Tesner Réka, Unger Martina, Vigh Petra aerodance egység hatodikként döntős.

A kanadai válogatott 5-1-re legyőzte a cseh csapatot a szlovákiai jégkorong-világbajnokság szombati, második elődöntőjében, és majd a finn együttessel találkozik a vasárnap esti fináléban.