Napi - Messi döntött a rangadón, Hamilton nyerte az idényzáró futamot
Messi döntött a rangadón, Hamilton nyerte az idényzáró futamot

2019/12/02 07:51

Messi döntött a rangadón. A címvédő Barcelona FC Barcelona Lionel Messi kései góljával 1-0-ra nyert az Atlético Madrid vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi rangadóján. Az ötszörös aranylabdás argentin klasszis a 86. percben Luís Suarezzel kényszerítőzött, majd a 16 méterről helyezett a hálóba.

La Liga, 15. forduló:
Atlético Madrid-FC Barcelona 0-1 (0-0)

Mayer diadalmaskodott Lake Louise-ban. A szám olimpiai bajnoka, az osztrák Matthias Mayer nyerte az alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi férfi szuperóriás-műlesikló versenyét a kanadai Lake Louise-ban. A 24 éves versenyző karrierje hatodik vk-sikerét aratta.

Shiffrin 62. diadala. Az amerikai Mikaela Shiffrin óriási fölénnyel nyerte meg az alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi női műlesikló versenyét Killingtonban. A 24 éves klasszis pályafutása 62. vk-győzelmét aratta, ezzel beérte az örökrangsor második helyén az osztrák Annemarie Moser-Pröllt. A listát honfitársa, Lindsey Vonn vezeti 82 győzelemmel. Shiffrinnek ebben a számban ez volt a 42. diadala.

A 94. percben harcolta ki a győzelmet a Leicester City. A Leicester City hazai pályán a 94. percben szerzett góllal 2-1-re nyert az Everton ellen az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Leicester saját közönsége előtt továbbra is veretlen, és egymás után a hatodik győzelmét gyűjtötte be a Premier League-ben. Ilyen hosszú eredményes sorozata 1963-ban volt legutóbb, akkor hét diadalt jelentett a klubrekord.

A címvédő otthonában nyert a Veszprém. A Telekom Veszprém 38-29-re nyert vasárnap a címvédő északmacedón Vardar Szkopje vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában. A két csapat 11. alkalommal találkozott a BL-ben, a veszprémiek két verség és egy döntetlen mellett nyolcadszor nyertek.

Eredmény:
Vardar Szkopje (északmacedón)-Telekom Veszprém 29-38 (15-22)

A Mönchengladbach visszaállt a tabella élére. A Borussia Mönchengladbach visszaállt a tabella élére a német labdarúgó Bundesligában, miután a 13. forduló vasárnapi játéknapján házigazdaként 4-2-re legyőzte Sallai Roland csapatát, a Freiburgot. Az izgalmas, fordulatos mérkőzésen a hazaiak az első félidő elején 1-0-ra, majd az 51. percben 3-1-re vezettek úgy, hogy 49. percben a kétgólos Breel Embolo büntetőt vétett. A Freiburg magyar válogatott játékosa az 56. percben, 1-3-as állásnál állt be.

Hamilton nyerte az idényzáró futamot. Az immár hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es sorozat idényzáró futamát, a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjat. A 34 éves pilótának ez volt az idei 11., egyben pályafutása 84. futamgyőzelme, melyet F1-es karrierje 250. nagydíján aratott.Hamilton mögött Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája állhatott fel. A motorcsere miatt az utolsó rajtkockából startoló finn Valtteri Bottas (Mercedes) negyedik lett, a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) pedig ötödik hellyel zárta az idei szezont.

A magyar válogatott négy góllal kikapott a spanyoloktól. A magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott Spanyolország csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság vasárnapi játéknapján, a csoportkör második fordulójában, Kumamotóban. A magyar együttes szinte végig bizonytalanul, pontatlanul játszott, így a meccs nagy részében lendületesebb spanyolok magabiztosan, végig vezetve győztek. A mezőny legeredményesebb játékosa Cabral Barbosa volt hét góllal. A magyarok közül Tóvizi Petra ötször volt eredményes. A magyar válogatott, amely szombaton 39-15-re legyőzte Kazahsztánt, kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszik. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.