Napi - Megnyerte első Eb-selejtezőjét a magyar amerikaifutball-válogatott, győzött a címvédő Ferencváros
Fotó: MTI

2019/10/12 22:51

Előnyben a Debrecen is. A Debrecen házigazdaként nyolc góllal legyőzte a német Bayer 04-Werkselfen együttesét a női kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának első, szombati mérkőzésén. A visszavágót jövő vasárnap rendezik Leverkusenben.

Eredmény, 2. forduló, 1. mérkőzés:
DVSC Schaeffler - TSV Bayer 04-Werkselfen (német) 35-27 (16-15)

Győzött a címvédő Ferencváros. A címvédő Ferencváros 4-2-re nyert a Gyergyó vendégeként a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

Eredmények:
Sport Club Csíkszereda (román) - Schiller-Vasas HC 8-3 (4-1, 3-2, 1-0)
Gyergyói HK (román) - FTC-Telekom 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)
Hokiklub Budapest-Corona Brasov (román) 5-3 (1-0, 2-1, 2-2)

Megnyerte első Eb-selejtezőjét a magyar amerikaifutball-válogatott. A magyar amerikaifutball-válogatott 24-7-re legyőzte Spanyolország csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban szombaton lejátszott B csoportos Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. Az MTK otthonában telt ház, 5200 néző előtt megrendezett összecsapáson a magyar válogatott az irányító Bencsics Márk futott touchdownjával szerzett vezetést, majd Elek Ádám elkapásával növelte előnyét. Utóbbi a harmadik negyedben egy visszahordott punttal gyakorlatilag eldöntötte a találkozót, a vendégek már csak szépíteni tudtak. A magyarok a spanyolok mellett Törökországgal, Izraellel és Belgiummal szerepelnek azonos csoportban, utóbbi válogatottal október 26-án idegenben játszanak, majd jövőre Izraelt fogadják, Törökországban pedig idegenben lépnek pályára. A csoport győztese feljut az európai elitcsoportba.

Eredmény:
Magyarország-Spanyolország 24-7 (14-0, 0-0, 10-0, 0-7)

Hosszú és Milák újabb sikerei. Akárcsak a pénteki nyitónapon, Hosszú Katinka és Milák Kristóf szombaton is nyert egy-egy aranyérmet az úszók világkupa-sorozatának berlini állomásán. A viadal hivatalos eredményközlője alapján a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 400 méter vegyesen 4:38.15 perces teljesítménnyel toronymagasan diadalmaskodott Jakabos Zsuzsannát (4:44.06) megelőzve. A 30 éves klasszis emellett 100 méter háton harmadik lett (1:00.65). Jakabos is szerzett még egy érmet, 200 méter gyorson harmadikként ért célba (1:59.40). A 200 méter pillangón világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf 1:55.47 perccel nyerte a számot. A versenynap zárószámában a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó második lett (3.30.70).

Kikapott, de továbbjutott a Csurgó. Az idegenbeli kétgólos győzelem után szombaton a Csurgói KK ugyan kikapott két góllal a hazai visszavágón, de idegenben lőtt több találatának köszönhetően továbbjutott a férfi kézilabda EHF Kupa selejtezőjének második fordulójából.

Mollema nyerte a lombardiai egynapos versenyt.Pályafutása legnagyobb sikerét aratva Bauke Mollema nyerte az öt legnagyobb egynapos országúti kerékpáros viadal idei utolsó megméretését, a lombardiai körversenyt. Az élmezőny alaposan megrostálódott az emelkedőkkel tarkított 243 kilométeres távon, a Trek holland kerekese pedig húsz kilométerre a céltól a Civiglio dombra vezető kaptatón váltott ritmust, követni pedig senki sem tudta. Mögötte egy háromfős üldöző csoport ért célba 16 másodperces hátránnyal, második a tavalyi világbajnok, spanyol Alejandro Valverde, míg harmadik az idei Tour de France győztese, a kolumbiai Egan Bernal lett.

Alexander Zverev döntőzhet Danyiil Medvegyevvel. A német Alexander Zverevvel vívhatja a döntőt az orosz Danyiil Medvegyev a Sanghajban zajló, 8,3 millió dollár (2,5 milliárd forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. Az ötödik helyen kiemelt Zverev a szombati második elődöntős összecsapáson két szettben, alig 67 perc alatt győzött 11.-ként rangsorolt olasz riválisa, Matteo Berettini ellen. Előzőleg a harmadik helyen rangsorolt orosz két szoros játszmában kerekedett felül a hatodikként kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszon. Medvegyev és Zverev eddig négyszer találkozott egymással, s valamennyi meccsüket a német nyerte.