Megismétlődik a tavalyi döntő a Hopman-kupán, Djokovic kikapott, Sharapova megsérült

A világelső Novak Djokovic meglepetésre kiesett az elődöntőben a dohai férfi tenisztornán. A 14-szeres Grand Slam-bajnok szerb klasszis a világranglistán 24. Roberto Bautistától kapott ki 2 óra 35 perces mérkőzésen.

Eredmény, elődöntő:
Berdych (cseh)-Cecchinato (olasz, 4.) 7:6 (8-6), 6:3
Bautista (spanyol, 7.)-Djokovic (szerb, 1.) 3:6, 7:6 (8-6), 6:4

A német csapat lesz a címvédő svájciak ellenfele - azaz megismétlődik a tavalyi döntő - a Hopman-kupán, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán.

Eredmény, A csoport:

Németország-Ausztrália 2-1
Angelique Kerber-Ashley Barty 6:4, 6:4
Alexander Zverev-Matthew Ebden 6:4, 6:3
Kerber, Zverev-Barty, Ebden 0:4, 3:4 (1-5)

Spanyolország-Franciaország 2-1
Garbine Muguruza-Alizé Cornet 6:1, 6:3
David Ferrer-Lucas Pouille 6:4, 6:7 (7-5), 7:6 (7-2)
Whitney Osuigwe, Ferrer-Cornet, Pouille 2:4, 2:4

A negyedik helyen kiemelt Daniil Medvedev bejutott a brisbane-i keménypályás tenisztorna férfi versenyének elődöntőjébe.  Az orosz játékos az ötödikként rangsorolt kanadai Milos Raonicot búcsúztatta. Medvedev Jo-Wilfried Tsongával találkozik a szombati elődöntőben. A francia teniszező a hazai Alex De Minaurt verte két szettben az utolsó negyeddöntőben.

Eredmények, negyeddöntő:
Medvedev (orosz, 4.)-Milos Raonic (kanadai, 5.) 6:7 (2-7), 6:3, 6:4
Tsongával (francia)-De Minaur (ausztrál, 7.) 6:4, 7:6 (7-2)

nők, 1 millió dollár (280 millió forint) összdíjazás:
Vekic (horvát)-Sasnovich (fehérorosz) 6:2, 6:0
Pliskova (cseh, 5.)-Tomljanovic (ausztrál) 6:1, 1:6, 6:1

Maria Sharapova a második játszmában sérülés miatt feladta negyeddöntős mérkőzését a sencseni keménypályás női tenisztornán. Az ötszörös Grand Slam-győztes orosz játékos az első helyen kiemelt fehérorosz Aryna Sabalenka ellen lépett pályára, és az első szettet 6:1-re veszítette el úgy, hogy combfájdalmai miatt láthatóan nehezen mozgott a pályán.

Sabalenka (fehérorosz, 1.)-Sharapova (orosz, 5.) 6:1, 4:2-nél Sharapova feladta
Vang (kínai)-Niculescu (román) 2:6, 7:6 (7-4), 6:1
Riske (amerikai)-Cirstea (román) 7:5, 6:1
Zvonareva (orosz)-Kugyermetova (orosz) 4:6, 7:5, 6:3

A címvédő Gilles Simon kikapott a legutóbb finalista Kevin Andersontól pénteken az indiai Púnában zajló, 528 ezer dollár (148 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna elődöntőjében.

Eredmények, elődöntő:
Anderson (dél-afrikai, 1.)-Simon (francia, 3.) 6:3, 7:6 (7-3)
Karlovic (horvát)-Darcis (belga) 7:6 (7-3), 4:6, 6:3

Az összetett pontversenyben vezető japán Kobajasi Rjoju a harmadik állomáson is a legjobbnak bizonyult a 67. síugró Négysáncversenyen. Az Innsbruckban rendezett pénteki viadalon Kobajasi magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, benne többek között az összetettben második helyen álló német Markus Eisenbichlert.

A Benfica labdarúgócsapatának éléről menesztették Rui Vitoria vezetőedzőt. A 48 éves trénernek azután kellett távoznia posztjáról, hogy együttese szerdán 2-0-ra kikapott a Portimonensétől. Ez már a harmadik veresége volt a lisszaboni gárdának, amely így csak a negyedik helyen áll a bajnokságban.

Egy válogatott labdarúgó kábítószer-ügyében vizsgálódik sajtóhírek szerint az Angol Labdarúgó Szövetség (FA).

Sallai Roland továbbra sem egészséges, a német élvonalbeli Freiburg magyar labdarúgója az első idei edzésen mindössze néhány kört tudott futni. A Bundesligában 17 fordulót követően a 11. helyen álló csapat vezetőedzője, Christian Streich elmondta: reménykedett, hogy a másfél hónapja sérült Sallai a téli felkészülés kezdetére felépül. "Sajnos még mindig fájdalmat érez, ami nem jó."

Még négy mérkőzést biztosan kihagy LeBron James, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Los Angeles Lakers sztárja. A 33 éves klasszis karácsonykor a címvédő Golden State Warriors elleni összecsapáson elcsúszott, s ágyéksérülést szenvedett. Azóta négy meccsen nem léphetett pályára - ezekből a Lakers csak egyet tudott megnyerni -, és csapata a jövő héten sem számíthat rá.

Az NFL négy, már visszavonult sztárja curlingcsapatot alakított azzal a céllal, hogy kijussanak az olimpiára. Jared Allen, a Kansas City Chiefs és a Minnesota Vikings passzsiettetője; Marc Bulger, a St. Louis Rams irányítója; Keith Bulluck, a Tennessee Titans védője és Michael Roos, a Titans támadófal embere egyaránt Nashville-ben él. Márciusban alakított együttesüknek stílusosan az All-Pro nevet adták, de tervüket mostanáig titokban tartották.

A MAC 3-2-re nyert Liptószentmiklóson a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján. Az újbudai csapat csütörtökön saját közönsége előtt harcolta ki a döntőbe kerülést a Magyar Kupában: 5-1-re nyert az Erste Ligát vezető Ferencváros ellen.

Eredmény, Tipsport Liga:
MHk Liptovsky Mikulás (szlovák)-MAC Újbuda 2-3 (0-1, 1-0, 1-2)
DVTK Jegesmedvék-HC 07 Detva (szlovák) 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

A Fehérvár AV19 6-4-es vereséget szenvedett a vendég Znojmo csapatától az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Eredmény:
Fehérvár AV19-HC Orli Znojmo (cseh) 4-6 (3-4, 1-1, 0-1)

A Vasas egymást követő második találkozóján nyert a jégkorong Erste Ligában, miután pénteken hosszabbítás után legyőzte az osztrák Vienna Capitalst. Az újév első napján az Újpest ellen szétlövéssel győztek az angyalföldiek.

Eredmények:
Hokiklub Budapest-Corona Brasov (román) 4-5 (2-0, 2-2, 0-2, 0-1) - hosszabbítás után
Schiller-Vasas HC - EV Vienna Capitals II (osztrák) 5-4 (1-0, 2-3, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Gyergyói HK-Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-0, 3-1, 0-2, 0-0, 1-0) - szétlövéssel
Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)

A Kecskemét hazai pályán legyőzte a ZTE-t pénteken a férfi kosárlabda NB I idei első mérkőzésén.