Napi - Közel volt a bravúrhoz a Salzburg, fordított a Barcelona, Halász Bence bronzérmes kalapácsvetésben
Fotó: MTI

2019/10/03 07:40

Közel volt a bravúrhoz a Salzburg, fordított a Barcelona. A Salzburg ledolgozta háromgólos hátrányát, de Mohamed Szalah második góljával a címvédő Liverpool 4-3-ra nyert a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának szerdai játéknapján. A Vörösök a 36. percre már háromgólos előnyre tettek szert, de az osztrák bajnok a 60. percben egyenlített, az egyiptomi csatár újabb góljára azonban már nem tudott válaszolni, így a címvédő javítani tudott a nápolyi vereség után. A magyar válogatott Szoboszlai Dominiket a 71. percben lecserélték a vendégeknél. A másik magyar érdekeltségű csapat, a Leipzig is vereséget szenvedett: a németek 2-0-ra kaptak ki a vendég Olympique Lyontól. A hazaiaknál végigjátszotta a találkozót Gulácsi Péter és Willi Orbán is. A Barcelona hátrányról fordítva nyert a nap rangadóján az Internazionale ellen, amely már a harmadik percben előnybe került, viszont Luis Suarez duplájával a katalánok otthon tartották a három pontot.

Dina Asher-Smith a női 200 méter győztese. A brit Dina Asher-Smith nyerte a női 200 méteres síkfutást szerdán a dohai atlétikai világbajnokságon. A 100 méter ezüstérmese favorithoz méltóan versenyzett a fináléban, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, és 21.83 másodperces egyéni csúccsal ért célba. Ezen a távon először született brit aranyérem. A férfiaknál 110 méter gáton annyiban papírforma győzelem született, hogy a ranglistavezető (12.98 mp) Grant Holloway diadalmaskodott. A 19 éves amerikai sprinter - aki az idei Gyulai Memorialon futotta első profi versenyét - remekül jött el a rajttól, tisztán vezetett, de az olimpiai bajnok Omar McLeod kezdett feljönni rá. A jamaicai azonban az utolsó előtti gátnál megbillent, az utolsónál pedig bukott. Így a 2015-ös világbajnok orosz - de semleges színekben induló - Szergej Subenkov jött be másodiknak.

Halász Bence bronzérmes kalapácsvetésben. A kalapácsvető Halász Bence bronzérmet szerzett szerdán a dohai atlétikai világbajnokságon. A tavalyi Európa-bajnokságon harmadik Halász ezüstérme egyetlen centiméteren múlott, a francia Quentin Bigot ennyivel előzte meg. A Dobó SE versenyzőjének elsőre elért 78,18 méteres dobása volt a legnagyobb. Ez a magyar atlétika 14. vb-érme, s a hetedik kalapácsvetésben. A lengyel Pawel Fajdek egyedüliként került 80 méter fölé, 80,50 méterrel lett negyedszer világbajnok.

Nem jutott főtáblára a DVTK. A tízpontos előnnyel érkezett Aluinvent DVTK hosszabbítás után 13 ponttal kikapott szerdán az olasz Reyer Venezia vendégeként a női kosárlabda Euroliga selejtezőjének visszavágóján, így nem jutott a főtáblára.

Női kosárlabda euroliga, selejtező, visszavágó:
Reyer Venezia (olasz)-Aluinvent DVTK 81-68 (24-13, 16-20, 19-14, 12-14, 10-7) - hosszabbítás után

Márton Viviana aranyérmes a kadet tekvondó Eb-n. Márton Viviana aranyérmet nyert a spanyolországi Marina D'Orban zajló tekvondó kadet Európa-bajnokságon. A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint az 51 kilogrammos versenyző - aki Spanyolországban él - mind a négy ellenfelét magabiztosan legyőzve állt a dobogó legfelső fokára. Legutóbb két évvel ezelőtt, a budapesti kadet Eb-n született magyar aranyérem Molnár Bendegúz révén.

Hosnyánszky Norbert visszatér a magyar vízilabda-válogatottba. Visszatér a magyar férfi vízilabda-válogatottba az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert. Az egriek 35 éves klasszisa legutóbb a 2017-es, hazai rendezésű világbajnokságon játszott a nemzeti csapatban. Märcz Tamás szövetségi kapitány szerdán nevezte meg azt a keretet, amellyel jövő csütörtöktől szombatig dolgozik együtt.