Napi - Kínkeserves Real-győzelem a kiesőjelölt ellen, Ronaldo góljával nyert a Juve a városi derbin, az osztrákokkal játszanak női kéziseink a vb-ért

2018/12/15 23:02

Az Újpest emberelőnyben sem bírt a Honvéddal. Az Újpest hiába játszott több mint egy félidőn át emberelőnyben a Honvéd vendégeként, a házigazdák a 89. percben szerzett góllal 2-2-es döntetlent értek el a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában szombaton.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
Budapest Honvéd-Újpest FC 2-2 (1-0)

Sorozatban hatodszor győzött a listavezető Dortmund. Sorozatban hatodszor győzött és veretlen maradt a német labdarúgó-bajnokságban a listavezető Borussia Dortmund, amely a 15. forduló szombati játéknapján a vendég Werder Brement győzte le 2-1-re. A hazaiak 27 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, és bár a brémaiak a 35. percben szépítettek, ennél többre a lefújásig nem futotta az erejükből. A Dortmund előnye már kilenc pont a délután Hoffenheimben gólnélküli döntetlent játszó, második helyezett Mönchengladbachhal, valamint a címvédőként harmadik Bayern Münchennel szemben.

Bundesliga, 15. forduló:
Borussia Dortmund-Werder Bremen 2-1 (2-1)

Egy góllal nyert otthon a Real Madrid. A Real Madrid otthon 1-0-ra megverte a 19. helyezett Rayo Vallecanót a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati mérkőzésén. Az összecsapás egyetlen találatát Karim Benzema szerezte a 13. percben. A Real Madrid - mint a Bajnokok Ligája címvédője - legközelebb az egyesült arab emírségekbeli labdarúgó-klubvilágbajnokság elődöntőjében lép pályára szerdán. Ellenfele a japán Kashima Antlers lesz, a klub-vb legutóbbi kiírásában szintén a madridiak bizonyultak a legjobbnak.

La Liga, 16. forduló:
Real Madrid-Rayo Vallecano 1-0 (1-0)

Icardi góljával nyert az Internazionale. Az Internazionale Mauro Icardi tizenegyesből szerzett góljával 1-0-ra nyert a vendég Udinese ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján. A 25 éves argentin csatárnak ez volt az idénybeli kilencedik gólja a Serie A-ban, az Inter pedig két nyeretlenül megvívott bajnoki meccs után győzött ismét.

Serie A, 16. forduló:
Internazionale-Udinese 1-0 (0-0)

Első sikerét aratta Karl Geiger. A német Karl Geiger nyerte a síugrók világkupa-sorozatának szombati versenyét a svájci Engelbergben. A 25 éves versenyző első kísérleténél 135, második ugrása alkalmával pedig 141 méterre repült, riválisai pedig csak megközelíteni tudták eredményét. Másodikként a lengyel Piotr Zyla, harmadikként pedig az osztrák Daniel Huber végzett.

Eredmények:
1. Karl Geiger (német) 302 pont (135 m/141 m)
2. Piotr Zyla (lengyel) 297,3 (134/136)
3. Daniel Huber (osztrák) 295,5 (135/138,5)1

Az Atlético beérte a Barcát. Vendégként győzött 3-2-re az Atlético Madrid a Valladolid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati mérkőzésén, és pontszámban beérte a 31 ponttal éllovas, de csak vasárnap fellépő FC Barcelonát. A fővárosi alakulat az első félidőben elhúzott két góllal, ám a szünet után előbb szépített, majd egy öngóllal kiegyenlített a vendéglátó együttes. Mégis az Atlético örülhetett a végén, mert francia sztárcsatára, a duplázó Antoine Griezmann a 80. percben megszerezte a nyertes találatot.

Valladolid-Atlético Madrid 2-3 (0-2)

A 91. percben lőtt góllal nyert a Tottenham. A tabellán harmadik Tottenham Hotspur Christian Eriksen 91. percben lőtt góljával győzte le 1-0-ra a kiesés elől menekülő vendég Burnleyt az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján. A londoni együttes végig nyomasztó fölényben futballozott, számos gólszerzési lehetőséget alakított ki, végül aztán a 65. percben csereként beálló dán válogatott középpályás döntötte el a mérkőzést. A Watford hat nyeretlenül megvívott bajnoki meccs után győzött újra, szombat délután ugyanis 3-2-re verte otthon a Cardiff Cityt. A Newcastle United három találkozó óta tartó nyeretlenségi szériáját szakította meg a Huddersfield otthonában, ahol 1-0-ra győzött.

Premier League, 17. forduló:
Crystal Palace-Leicester City 1-0 (1-0)
Huddersfield-Newcastle United 0-1 (0-0)
Tottenham Hotspur-Burnley 1-0 (0-0)
Watford-Cardiff City 3-2 (1-0)
Wolverhampton-Bournemouth 2-0 (1-0)

Az osztrákokkal játszanak a magyarok. A magyar női kézilabda-válogatott Ausztria csapatával találkozik a jövő decemberi, kumamotói világbajnokság selejtezőjében, amelynek sorsolását szombaton rendezték Párizsban. A két együttes eddig 56 alkalommal játszott egymással, a mérleg magyar szempontból 43 győzelem, két döntetlen és 11 vereség. A magyarok a 2015-ös dániai vb selejtezőjében is az osztrákokat búcsúztatták, miután Stockerauban 13, Győrben pedig 15 góllal győztek. A párharcok első mérkőzéseit május 31. és június 2. között, a visszavágókat pedig június 4. és 6. között játsszák. A magyarokat az első kalapból sorsolták, így biztosan idegenben kezdenek, és a visszavágót játsszák majd hazai közönség előtt. A kilenc európai párharc győztesei részt vehetnek a 2019. november 29. és december 15. között sorra kerülő 24 csapatos világbajnokságon, amelynek biztos résztvevője a címvédő francia válogatott, valamint az Európa-bajnokságon a legjobb négy közé - a franciák mellett - bejutó orosz, holland és román nemzeti együttes. A világbajnokság győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak.

A Miskolc lesz az FTC ellenfele a döntőben.A Miskolc lesz a bajnoki címvédő Ferencváros ellenfele a férfi vízilabda Magyar Kupa vasárnapi fináléjában, miután a szombati második elődöntőben a borsodi csapat egy góllal a BVSC fölé kerekedett.

Hosszú Katinka aranyérmes 200 méter vegyesen. Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján. A háromszoros olimpiai bajnok 2:03.25 perccel diadalmaskodott, második az amerikai Melanie Margalis (2:04.62), harmadik pedig honfitársa, Kathleen Baker (2:05.54) lett. Hosszú - aki legutóbb a 2012-es isztambuli rövidpályás vb-n kapott ki ebben a számban - ezzel befejezte szereplését a kínai vb-n: nyolc számban nevezett, végül hatban indult el, szombati sikerét megelőzően a keddi nyitónapon 400 méter vegyesen, szerdán 200 méter pillangón védte meg címét, valamint 100 méter háton lett második, pénteken pedig 100 méter vegyesen győzött. Hosszú 17. aranyérmét gyűjtötte be rövidpályás világbajnokságon.

Ronaldo góljával legyőzte városi riválisát a Juventus. A címvédő és listavezető Juventus Cristiano Ronaldo tizenegyesből szerzett góljával 1-0-ra legyőzte vendégként a városi rivális Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A Juve ezzel a sikerrel megőrizte százszázalékos idegenbeli mérlegét, eddigi nyolc, vendégként lejátszott Serie A találkozójából ugyanis mindet megnyerte.

Torino-Juventus 0-1 (0-0)