Napi - Kiábrándító játékkal kaptak ki a világbajnok franciák, BL-győztes a Ferencváros
Kiábrándító játékkal kaptak ki a világbajnok franciák, BL-győztes a Ferencváros

2019/06/08 23:02

Törökországban kikapott a világbajnok. A világbajnok francia labdarúgó-válogatott meglepetésre simán, 2-0-ra kikapott a török csapat vendégeként az Európa-bajnoki selejtező-sorozat szombati játéknapján. Didier Deschamps együttese legjobb összeállításában lépett pályára, ám gyengén játszott, mindössze 4 kapura lövési kísérlete volt, de egyszer sem találta el a hazai kaput. A többi esti mérkőzésén nem borult a papírforma, így a német, a belga és az olasz válogatott is magabiztos győzelmet aratott.

Görögország-Olaszország 0-3 (0-3)
gól: Barella (23.), Insigne (30.), Bonucci (33.)

Ötméteresek után a Ferencvárosé a trófea. A Ferencváros férfi vízilabdacsapata története során először megnyerte a Bajnokok Ligáját, ugyanis a hannoveri nyolcas döntő szombati fináléjában 10-10-es döntetlent követően ötméteresekkel 14-13-ra legyőzte a címvédő Olympiakoszt. Varga Zsolt magyar bajnok és kupagyőztes csapata sorozatban a harmadik szezonjában nyert nemzetközi trófeát: 2017-ben és 2018-ban az Eurokupában, ezúttal pedig a BL-ben ért fel a csúcsra. A Ferencváros a sorozat történetének hatodik magyar győztese az OSC (1973, 1979), a Vasas (1980, 1985), az Újpest (1994), a Honvéd (2004) és a Szolnok (2017) után.

Vettel nyerte az időmérő edzést. Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnoka autózta a leggyorsabb kört a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzésén. A német pilóta pályafutása során 56. alkalommal, Montrealban pedig ötödször indulhat az élről. Mögötte a címvédő és a pontversenyben jelenleg is vezető Lewis Hamilton, a Mercedes ötszörös világbajnok brit versenyzője lett a második, Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája pedig a harmadik. Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája többször is hibázott, így ezúttal csupán a hatodik helyen végzett. Az idény hetedik futama, a 70 körös Kanadai Nagydíj vasárnap - közép-európai idő szerint - 20.10-kor rajtol.

Bakui győzelmével csoportja élén a magyar válogatott. A magyar labdarúgó-válogatott Azerbajdzsánban aratott 3-1-es sikerével csoportja élére ugrott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének első két gólját a középhátvéd Willi Orbán szerezte, majd Mahir Madatov ugyan szépített a 70. percben, de a válogatottban most bemutatkozó Holman Dávid egy perccel később eldöntötte a három pont sorsát. A magyarok hatodszor találkoztak az azeriekkel, mérlegük pedig hibátlan maradt a mostani sikerrel. Az E csoportban így most a magyaroknak és a világbajnoki ezüstérmes horvátoknak hat pontjuk van, de az egymás elleni összevetésben a márciusi budapesti győzelmük miatt a magyarok állnak jobban. A válogatott jövő kedden Wales csapatát látja vendégül a Groupama Arénában.

Nagy csatában nyertek a horvátok Kaposváron. A magyar női röplabda-válogatott szombaton nagy csatában 3-2-re kikapott a vendég horvát csapattól Kaposváron az Európa-liga arany divíziójának negyedik fordulójában. A múlt hónapban átadott új Kaposvár Arénában ez volt az első hivatalos sportesemény. A belga Jan De Brandt irányította, két-két győzelemmel és vereséggel álló nemzeti együttes jövő szerdán Grazban az osztrákok vendége lesz.

Női Európa-liga, arany divízió, B csoport, 4. forduló:
Magyarország-Horvátország 2-3 (-16, 20, -22, 23, -10)

Barty a női bajnok. Ashleigh Barty nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Marketa Vondrousovát. Az ausztrál játékos pályafutása első Grand Slam-trófeáját szerezte meg. Az eső és a férfi elődöntő miatt a tervezettnél később kezdődött mérkőzés nyitószettjében az első GS-fináléjukat vívó felek közül a világranglistán nyolcadik Barty nyugodott meg hamarabb, és pontos játékkal 29 perc alatt előnybe került. A 19 éves, balkezes cseh teniszező a folytatásban is sokat rontott, az ausztrál pedig magabiztos tenisszel megnyerte a 70 perces találkozót. A 23 éves Barty karrierje ötödik trófeája mellé 2,3 millió eurót (736 millió forint) kap, és hétfőtől második lesz a világranglistán.

Djokovic legyőzésével Thiem döntős, ismétlődik a tavalyi finálé. Dominic Thiem fináléba jutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon, miután öt játszmában legyőzte a világelső Novak Djokovicot.