Napi - Kétgólos hátrányból fordítva nyerte az Inter a milánói derbit, a britek legyőzésével továbbjutott a magyar válogatott

2020/02/10 07:53

A Betis otthonában nyert a Barcelona. A címvédő FC Barcelona ugyan kétszer is hátrányban volt, mégis 3-2-re győzött a Real Betis otthonában vasárnap a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának zárómérkőzésén. A katalánok győzelméből a hatszoros aranylabdás Lionel Messi három gólpasszal vette ki a részét.

La Liga, 23. forduló:
Real Betis-FC Barcelona 2-3 (2-2)

Kétgólos hátrányból fordítva nyerte az Inter a milánói derbit. Az Internazionale kétgólos hátrányból fordítva 4-2-re győzte le városi riválisát, az AC Milant az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi rangadóján. Antonio Conte együttese ezzel átvette a vezetést a Serie A-ban. Az első félidőben sokkal veszélyesebben futballozott a Milan, amely a 38 éves Zlatan Ibrahimovic góljának és gólpasszának köszönhetően magabiztos, 2-0-s előnnyel mehetett pihenőre. A szünet után azonban pillanatok alatt visszajött az Inter a meccsbe: az 51. percben Marcelo Brozovic egy jól eltalált lövéssel szépített, két perccel később pedig Matias Vecino egyenlített. A kék-feketéknek a 70. percben összejött a fordítás, egy szöglet után Stefan de Vrij fejelt a hálóba. A végeredményt Romelu Lukaku állította be a 93. percben. Ez volt a két csapat történetének 172. bajnoki összecsapása, az Inter a 66. győzelmét aratta, 55 döntetlen és 51 Milan-siker mellett.

Serie A, 23. forduló:
Internazionale-AC Milan 4-2 (0-2)

A britek legyőzésével továbbjutott a magyar válogatott. A magyar férfi jégkorong-válogatott továbbjutott a nottinghami olimpiai selejtezőtornáról, miután a vasárnapi zárómérkőzésen 4-1-re legyőzte a házigazda brit csapatot. A gól nélküli első harmadot követően a második húsz percben Stipsicz Bence emberelőnyből, Erdély Csanád pedig egyenlő létszámnál volt eredményes. A záró felvonásban kissé szerencsés találattal a britek szépítettek, ám Hári János villanása visszaállította a kétgólos különbséget, melyet Sofron István növelt háromra, beállítva a végeredményt. Sikerével Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese a pekingi téli ötkarikás játékok utolsó, augusztus végi kvalifikációs körébe került, ahol 12 együttes szerepel három kvartettben, és a csoportgyőztesek léphetnek jégre a 2022-es téli olimpián.

Újra győzött és klubrekordot állított fel a Lazio. A Lazio Felipe Caicedo góljával nyert a Parma vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fővárosiak 18 mérkőzés óta veretlenek a Serie A-ban, ezzel pedig klubrekordot állítottak fel, ráadásul egy pontra megközelítették a címvédő és listavezető Juventust.

Parma-Lazio 0-1 (0-1)

Gulácsiék pontot szereztek a Bayern München otthonában. Az RB Leipzig - Gulácsi Péterrel a kapuban - gól nélküli döntetlent játszott a címvédő és listavezető Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi rangadóján. A második helyen álló lipcseiek magyar válogatott kapusa bravúrt is bemutatott az Allianz Arénában. A két csapatot továbbra is egyetlen pont választja el így a tabellán.

Bundesliga, 21. forduló:
Bayern München-RB Leipzig 0-0

Ötödik a női párbajtőrcsapat Barcelonában. Az ötödik helyen végzett a magyar női párbajtőr-válogatott vasárnap a barcelonai világkupa-versenyen. A Borsody Emma, Kun Anna, Muhari Eszter, Nagy Kinga összeállítású csapat a 16-os táblán 40-31-es szép győzelmet aratott az észtek felett, majd a negyeddöntőben ugyanennyire kikapott az oroszoktól. Az 5-8. helyért rendezett szakaszban újabb sikeres ütközetek következtek, előbb a franciákat 43-39-re, végül a lengyeleket 37-28-ra verte a csapat. Egy nappal korábban a magyarok közül egyedül a 17 éves Muhari szerepelhetett az egyéni verseny főtábláján, de a második fordulóba már ő sem tudott bejutni, mert hosszabbításban kikapott a későbbi aranyérmes Katrina Lehistől, akit vasárnap a csapatversenyben, az észtek elleni mérkőzés utolsó asszójában 14-10-re megvert. A tőrözők Torinóban vívtak a hétvégén, az olaszországi Grand Prix-n csak egyéni verseny volt. A nőknél Mohamed Aida a legjobb 32-ig jutott,Kreiss Fanni, Pásztor Flóra és Lupkovics Dóra, valamint a férfiaknál Dósa Dániel a főtábla első fordulójában fejezte be szereplését.

Monfils a bajnok. A hazai közönség előtt szereplő Gae:l Monfils nyerte meg a Montpellier-ben rendezett, 606 ezer euró (204 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a kanadai Vasek Pospisilt. Az első helyen kiemelt, 33 éves francia játékos pályafutása kilencedik trófeáját szerezte meg, 21 (!) elveszített finálé mellett.

Eredmény, döntő:
Monfils (francia, 1.)-Pospisil (kanadai) 7:5, 6:3

Meillard győzött párhuzamos óriás-műlesiklásban, övé az összetett elsőség. A svájci Loic Meillard nyerte a férfiak párhuzamos óriás-műlesiklását Chamonix-ban, a világkupa-sorozat franciországi versenyén, és egyúttal a szakági elsőséget is megszerezte. Meillard a döntőben honfitársát, Thomas Tumlert győzte le. A harmadik helyen a német Alexander Schmid végzett. Párhuzamos óriás-műlesiklásban mindössze két vk-versenyt rendeztek a szezon során. Az előzőn, az olaszországi Alta Badiában Meillard csak kilencedik volt decemberben.

Simán nyert a Real Madrid, Ramos mérföldkőhöz érkezett. A listavezető Real Madrid 4-1-es győzelmet aratott az Osasuna otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fővárosiak második találatát jegyző Sergio Ramos pályafutása 90. gólját szerezte a klub színeiben, a világ- és Európa-bajnok védő sorozatban a 17. naptári évben volt eredményes. Sikerével a királyi gárda előnye hat pontra nőtt a címvédő FC Barcelonával szemben.

Osasuna-Real Madrid 1-4 (1-2)