Napi - Két védője is kidőlt Dárdainak, Nagy Ádám a padról nézte végig csapata újabb égését

2019/02/18 23:31

A sereghajtó otthonában nyert az Athletic Bilbao. Az Athletic Bilbao egygólos győzelmet aratott a sereghajtó Huesca vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

La Liga, 24. forduló:
Huesca-Athletic Bilbao 0-1 (0-1)

Bondár és Gálfi búcsúzott párosban. Bondár Anna és Gálfi Dalma búcsúzott párosban hétfőn a budapesti 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán. A szabadkártyás hazai duó a második helyen kiemelt Irina Begu, Galina Voszkobojeva román, kazah kettőssel találkozott az első fordulóban. A versenynap zárómérkőzése negyed tízkor kezdődött el a BOK Csarnokban, és egy-egy megnyert szettet követően döntő rövidítésbe torkollott. Ez több mint negyedórán át tartott, a két páros végig fej fej mellett haladt, végül az ellenfél értékesítette második meccslabdáját, lezárva az 1 óra 15 perces összecsapást. Ami a páros verseny többi magyar résztvevőjét illeti, Stollár Fanny a brit Heather Watsonnalaz oldalán indul - őket harmadikként emelték ki a szervezők -, míg Jani Réka partnere a svéd Cornelia Emily Lister lesz.

Eredmény páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Irina Begu, Galina Voszkobojeva (román, kazah, 2.)-Bondár Anna, Gálfi Dalma 6:3, 1:6, 11-9 - döntő rövidítés

Nem bírt a sereghajtóval a Dortmund. Az éllovas Borussia Dortmund meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Nürnberg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A Chelsea legyőzésével nyolc között a Manchester United. Utolsóként a Manchester United jutott az angol labdarúgó FA Kupa negyeddöntőjébe, miután a hétfői nyolcaddöntőben 2-0-ra nyert a címvédő Chelsea vendégeként.

Kikapott Rómában a Bologna. A Bologna 2-1-es vereséget szenvedett az AS Roma otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A vendégek magyar válogatott játékosa, Nagy Ádám a padról nézte végig az összecsapást.

Serie A, 24. forduló:
AS Roma-Bologna 2-1 (0-0)

Djokovic és Biles volt 2018 legjobbja. A férfiaknál Novak Djokovic, a nőknél Simone Biles lett 2018 legjobb sportolójaként a Laureus-díj kitüntetettje.

Simon a 16 között. A hazai közönség előtt szereplő Gilles Simon nyolcaddöntőbe jutott a 744 ezer euró (236,2 millió forint) összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tenisztornán. A hatodik helyen kiemelt francia játékos szetthátrányból fordítva búcsúztatta honfitársát, a szabadkártyás Antoine Hoangot.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Simon (francia, 6.)-Hoang (francia) 5:7, 6:3, 6:3
Hurkacz (lengyel)-Krajinovic (szerb) 6:3, 6:2

Vettel volt a leggyorsabb az első Forma-1-es tesztnapon. A Ferrarival versenyző német Sebastian Vettel volt a leggyorsabb a 2019-es Forma-1-es szezon első hivatalos tesztjének első napján, Barcelonában. A négyszeres világbajnok német pilóta hétfőn összesen 169 kört ment a Barcelona melletti pályán, legjobb ideje 1:18.161 perc volt. A címvédő és ötszörös vb-első brit Lewis Hamilton csak délután ült be a Mercedesbe - délelőtt csapattársa, Valtteri Bottas ült a volánnál -, és legjobb eredménye 1:20.135 perc volt, amivel a kilencedik helyet szerezte meg.

Nani az Orlando Cityhez igazolt. Az Európa-bajnok Luis Nani az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Orlando City csapatában folytatja pályafutását. A 32 éves támadó hároméves szerződést írt alá a floridai klubbal, amely ingyen szerezte meg a játékjogát a Sporting CP-től. A 112-szeres portugál válogatott játékos a lisszaboni csapat előtt szerepelt a Lazióban, a Valenciában, a Fenerbahcéban és a Manchester Unitedben is, utóbbival 2008-ban Bajnokok Ligáját nyert. A portugál bajnokság mostani idényében 16 mérkőzésen hét gólt lőtt.

Két védőjét is elveszítette Dárdai Pál. Sérülés miatt két szélső védőjére, Marvin Plattenhardtra és Jordan Torunarighára sem számíthat a német bajnokság hétvégi fordulójában Dárdai Pál, a Hertha BSC labdarúgócsapatának vezetőedzője. A fővárosi klub hétfői közleménye szerint Plattenhardt edzésen szenvedett ágyéksérülést, míg Torunarighának az Achilles-ina fáj. A Hertha BSC szombaton a címvédő Bayern München vendége lesz a Bundesligában.