Napi - Két meccslabdáról nem sikerült nyernie az első helyen kiemelt Zverevnek, Ronaldo mentett pontot a Juvénak a torinói derbin

2019/05/03 23:39

Két góllal nyert az Everton. Az Everton hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Burnleyt az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának péntek esti nyitómeccsén. A vendégek mindössze egyszer találták el a liverpooli csapat kapuját.

Premier League, 37. forduló:
Everton-Burnley 2-0 (2-0)

Hazai pályán bukott a Sevilla. A Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Sevilla meglepetésre 3-0-ra kikapott házigazdaként a Leganés csapatától a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A Leganés öt nyeretlen mérkőzés után győzött ismét a La Ligában.

La Liga, 36. forduló:
Sevilla-Leganés 0-3 (0-2)

Döntetlent játszott az RB Leipzig. A harmadik helyen álló RB Leipzig 3-3-as döntetlent játszott az FSV Mainz otthonában a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A vendégek magyar válogatott játékosai közül Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt. A lipcseiek a legutóbbi hat meccsüket megnyerték a Bundesligában, illetve az előző hét idegenbeli mérkőzésükön győzni tudtak, s bár a döntetlennel a sikerszériájuk megszakadt, a január 19. óta tartó veretlenségüknek nem kellett búcsút mondaniuk.

Bundesliga, 32. forduló:
FSV Mainz 05-RB Leipzig 3-3 (1-2)

Döntetlen a torinói rangadón. A bajnok Juventus házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott városi riválisával, a Torino FC-vel az olasz labdarúgó Serie A 35. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A Torino legutóbb négy éve győzte le a Juventust, amely az azóta lejátszott tíz tétmérkőzés közül nyolcat megnyert, két döntetlen mellett. Az előző négy összecsapáson ráadásul gólt sem szerzett a Torino, és bár ez most a szerb Sasa Lukic révén sikerült, Cristiano Ronaldo a hajrában egyenlített.

Serie A, 35. forduló:
Juventus-Torino FC 1-1 (0-1)

Semenya nyerte a 800 métert. Az olimpiai és világbajnok dél-afrikai Caster Semenya nyerte a női 800 métert az alétikai Gyémánt Liga-sorozat idei első állomásán, Dohában. Ez az utolsó olyan verseny, amelyen Semenya és a hozzá hasonló középtávfutónők rajthoz állhatnak ezen a távon anélkül, hogy mesterségesen csökkentenék a nemzetközi szövetség által túl magasnak tartott tesztoszteronszintjüket.

Két meccslabdája volt az első kiemeltnek, mégis kiesett. Az első helyen kiemelt német Alexander Zverev a negyeddöntőben búcsúzott az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztornától. A chilei Christian Garín (47.) megnyerte az első szettet, majd a második felvonás végén három meccslabdája is volt, de a világranglista harmadik helyezettje fordítani tudott. A döntő szett hajrájában Zverev 5:4-re és 40-15-re vezetett, mégsem tudta kiharcolni a győzelmet. Ellenfele egyenlített, majd a következő két játékban is jobb volt. A német a meccslabdája utáni szakaszban már csak egyetlen labdamenetet nyert meg.

Eredmények, negyeddöntő:
Garín (chilei)-A. Zverev (német, 1.) 6:4, 5:7, 7:5
Bautista Agut (spanyol, 4.)-Pella (argentin, 7.) 4:6, 6:4, 6:0
Berrettini (olasz)-Kohlschreiber (német) 4:6, 7:5, 6:4

Alekszejev Tamara győzött Székesfehérváron. Alekszejev Tamara nyerte a székesfehérvári öttusa világkupaversenyt. Az ezüstérmet a török Ilke Ozyuksel, a bronzot az orosz Anna Burjak harcolta ki. A csapatban sorozatban háromszor világbajnok Alekszejev a 18. eredményt érte el a 200 méteres úszásban, majd a vívásban kiemelkedően szerepelt - 29 asszót nyert meg és csak hatot vesztett el -, ezzel két szám után már az élen állt. Remeklését tovább folytatta a harmadik számban: a lovaspályát hibátlanul teljesítve megerősítette vezető helyét. A négy lövészettel megszakított 3200 méteres futásnak jelentős előnnyel vágott neki, és nem volt miért izgulnia a kombinált számban, elsőségét senki sem veszélyeztette.

Kikapott a szlovénoktól a magyar válogatott. A magyar válogatott gyenge játékkal 6-0-ra kikapott a szlovén csapattól a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokság pénteki játéknapján, ezzel eldőlt, hogy biztosan nem harcolhatja ki a feljutást a világelitbe, sőt, a bennmaradásért kell harcolnia. Az első harmadban távoli lövéssel szereztek vezetést a szlovénok, akiket korábban még nem győzött le világbajnokságon magyar válogatott. A második játékrészben 2:17 perc alatt Jan Drozg duplázott az ellenfélnél, majd a fehérvári Anze Kuralt is betalált. A záró felvonásban még eredményes volt a szlovénok csapatkapitánya és legnagyobb sztárja, Anze Kopitar, majd szlovén emberhátrányban az újpesti Andrej Hebar állította be a végeredményt. Az utolsó forduló előtt egy győzelemmel és három vereséggel áll a magyar csapat, amelynek így a bennmaradásért kell küzdenie. A válogatott vasárnap 15.30-tól a házigazda kazahok ellen zárja a vb-t. Az első két helyezett játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

Fucsovics a negyeddöntőben búcsúzott. Fucsovics Márton mérkőzéslabdáról veszített Marco Cecchinatóval szemben az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében. A világranglistán 35. magyar játékos pályafutása során harmadszor csapott össze a 19. helyen álló Cecchinatóval. A 26 éves olasz a torna harmadik kiemeltjeként előzetesen esélyesnek számított, igaz, Fucsovics eddigi két találkozásuk alkalmával - tavaly ugyanezen a versenyen, illetve Pekingben kemény pályán - nyerni tudott, mindkétszer két játszmában.