Napi - Két magyar bronz Párizsban, a Benfica nyerte a portugál bajnokságot
Két magyar bronz Párizsban, a Benfica nyerte a portugál bajnokságot
Fotó: hunfencing.hu

2019/05/19 00:19

Djokovic-Nadal döntő lesz. Összejött az álomdöntő a római salakpályás tenisztorna férfiversenyében, miután Rafael Nadal után szombaton késő este a világelső Novak Djokovic is biztosította helyét a fináléban. A szerb játékos az elődöntőben az argentin Diego Schwartzmant győzte le három játszmában. A két klasszis korábban négyszer találkozott egymással az olasz főváros tornájának döntőjében, 2009-ben és 2012-ben Nadal, 2011-ben és 2014-ben pedig Djokovic diadalmaskodott. Összességében a vasárnapi lesz az 54. összecsapásuk, a szerb 28-25-re vezet összesítésben.

Fontos pontokat hagyott az AS Roma a Sassuolo otthonában. Az AS Roma gól nélküli döntetlent játszott idegenben a Sassuolo együttesével az olasz labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának szombati játéknapján. A fővárosi együttes a Bajnokok Ligája-indulásért küzd, ezzel a pontvesztéssel azonban nagyon nehéz helyzetbe került.

Serie A, 37. forduló:
Sassuolo-AS Roma 0-0

A Benfica nyerte a portugál futballbajnokságot. A Benfica története során 37. alkalommal nyerte meg a portugál labdarúgó-bajnokságot. A lisszaboni együttes - amely hat éven belül ötödször diadalmaskodott - a szombati zárófordulóban a Santa Clara 4-1-es legyőzésével biztosította be elsőségét. A Benfica mögött kétpontos lemaradással az FC Porto lett.

Karolina Pliskova döntős. A nőknél a negyedik helyen kiemelt Karolina Pliskova lesz a brit Johanna Konta ellenfele a római salakpályás tenisztorna fináléjában: a cseh játékos a szombati elődöntőben 6:4, 6:4 arányban győzte le a görög Maria Szakkarit.

A Manchester City az első triplázó angol csapat. A Premier League és a Ligakupa megnyerése után az angol FA Kupát is elhódította a Manchester City labdarúgócsapata, amely a sorozat szombati döntőjében 6-0-ra győzte le a Watfordot. Josep Guardiola tanítványai ezzel sporttörténelmet írtak: a City lett az első olyan csapat, amely triplázni tudott Angliában.

A Lyon megvédte címét Budapesten. A francia Olympique Lyon hatodszor, magyar származású középpályása, Marozsán Dzsenifer negyedszer nyerte meg a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, amelynek szombati, budapesti döntőjében 4-1-re legyőzték az FC Barcelonát.  A női BL-ben ez volt a tizedik döntő, de az első, amit a férfiak fináléjától független időpontban és városban rendeztek. A Lyon a 2001-ben alapított - és 2009-ig női UEFA Kupának nevezett - sorozat legeredményesebb klubja: két finálét veszített és immár hatot nyert, köztük a legutóbbi négyet.

Két magyar bronz Párizsban. Koch Máté és Siklósi Gergely is bronzérmet nyert a férfi párbajtőrözők párizsi világkupaversenyén. A francia fővárosban rekordlétszámú, 373 fős mezőny gyűlt össze, a 64-es főtáblára végül Koch és Siklósi mellett Bányai Zsombor, Somfai Péter és Peterdi András is feljutott. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az aktuális hazai ranglista első négy helyezettje közül senki sem jutott el a 64-ig: a listát vezető két junior, Nagy Dávid és Andrásfi Tibor már a 160 közé jutásért kikapott, majd Rédli András és a tavaly itt döntős Berta Dániel a 96-ba kerülésért egyaránt egy tussal maradt alul. A főtáblás magyarok közül Bányai és Peterdi búcsúzott a 64 között, Somfai és Koch egymással vívott a nyolc közé jutásért, utóbbi egyetlen tussal, 13-12 arányban bizonyult jobbnak. A negyeddöntőben Koch újabb nagy csatában, 15-14-re győzött le egy német riválist, míg a másik ágon Siklósi egy ukránt búcsúztatott. A négy között ő a későbbi győztes olimpiai bajnok dél-koreai Park Szang Jungtól kapott ki két tussal (15-13), míg Koch az orosz Nyikita Glazkovtól szenvedett 15-10-es vereséget. A női párbajtőrözök dubaji versenyének legjobb magyarja Muhai Eszter, a Honvéd 17 esztendős kadet világbajnoka volt, aki a legjobb 32 között búcsúzott.

Ewan nyerte a nyolcadik szakaszt, Conti maradt az élen.Az ausztrál Caleb Ewan nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny szombati, nyolcadik szakaszát, összetettben pedig az olasz Valerio Conti megőrizte vezető helyét. A mezőny 239 kilométert tett meg a szombati versenynapon Tortoreto Lido és Pesaro között, Ewan pedig a hajrában jól helyezkedett, és sprintbefutóban verte az olasz Elia Vivianit. Harmadikként a német Pascal Ackermann ért célba. Az összetettben élen álló Conti szombaton 58. lett, s továbbra is vezet.

Bajnok a Bayern München. A Bayern München sorozatban hetedszer, története során 29. alkalommal nyerte meg a német labdarúgó-bajnokságot.