Napi - Két arany és egy bronzérem a hétfői termés a kadet vívó Eb-n, Willi Orbán pontot mentett
Fotó: hunfencing.hu

2019/02/25 22:55

Már nyolc forduló óta veretlen a Real Sociedad. A Real Sociedad gól nélküli döntetlent játszott a Girona otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfő esti zárómeccsén. A Real Sociedad legutóbb december 21-én kapott ki, azóta két kupamérkőzésen és immár nyolc bajnoki találkozón maradt veretlen.

La Liga, 25. forduló:
Girona-Real Sociedad 0-0

Willi Orbán pontot mentett. Az RB Leipzig házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott a Hoffenheim csapatával a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A hazaiak magyar válogatott játékosai közül a kapus Gulácsi Péter és a csapatkapitány Willi Orbán is végig a pályán volt, a vendégeknél Szalai Ádám a 69. percben állt be. A Hoffenheim a 22. percben Andrej Kramaric góljával szerzett vezetést, majd a 89. percben Orbán az idénybeli negyedik góljával egyenlített.

Bundesliga, 23. forduló:
RB Leipzig-TSG 1899 Hoffenheim 1-1 (0-1)

Hazai győzelemmel zárt a válogatott. A továbbjutásról már lemaradt magyar férfi kosárlabda-válogatott 84-65-re legyőzte a horvátokat hétfőn a világbajnoki selejtezősorozat hatodik, utolsó fordulójában. Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese számára annyi tétje maradt a szombathelyi mérkőzésnek, hogy győzelem esetén előnyösebb kalapból várhatja majd a 2021-es - esetleg részben magyar rendezésű - Európa-bajnokság selejtezőjének sorsolását. Ennek megfelelően a Vojvoda Dávid vezette gárda látványos játékkal 8, majd 16 pontos előnyre tett szert, a nagyszünetben 48-33 volt az állás. A folytatásban a remek dobóformát mutató nemzeti csapat 21 pontra növelte a különbséget, így az utolsó negyedre már nem maradtak izgalmak. A mezőny legjobbja a 21 pontos Vojvoda lett. A válogatott a J csoport negyedikjeként hat-hat győzelemmel és vereséggel fejezte be a kétszakaszos világbajnoki selejtezősorozatot. A szeptemberi vb-re az első három együttes - Litvánia, Olaszország és Lengyelország - utazhat Kínába.

Federer háromszettes sikere. Roger Federer nyolcaddöntőbe jutott a dubaji 2,9 millió dollár (812 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A korábbi világelső, a versenyen második helyen kiemelt svájci játékos a hétfői első fordulóban a német Philipp Kohlschreiberrel találkozott, és rögtön a legelső fogadójátékában elvette ellenfele szerváját, majd ezt az előnyt végig megőrizve szerzett vezetést. A második szettben német riválisa brékelt kétszer, így egyenlített, a döntő felvonás azonban már egyoldalú küzdelmet hozott.

Két arany és egy bronzérem a hétfői csapatversenyekben. A női párbajtőrcsapat és a női kardválogatott arany-, a férfi tőregyüttes pedig bronzérmet nyert hétfőn a kadet vívók foggiai Európa-bajnokságán. A párbajtőrözők - Muhari Eszter, Büki Lili, Kollár Kincső, Szarvas Rita összeállításban - a fehéroroszok, a svédek és a lengyelek legyőzésével jutottak be a döntőbe, ahol 45-38-ra bizonyult jobbnak az ukránoknál - a magyar szövetség beszámolója szerint.  A Battai Sugár Katinka, Keszei Kira, Szűcs Luca, Báthory Kata alkotta kardcsapat a németeken és a törökökön keresztül menetelt a fináléig, melyben 45-42-re győzött az oroszok ellen. A tőrözők - Mihályi Andor, Tóth Gergely, Szemes Gergő és Horváth Soma - az osztrákokon és a németeken sikeresen túljutottak, majd az elődöntőben négy tussal kikaptak az oroszoktól, a bronzmérkőzésen viszont 45-42-re felülmúlták a briteket. A vasárnap zárult egyéni versenyekben négy magyar érem született: női párbajtőrben Muhari Eszter győzött, Büki Lili harmadik lett, míg férfi párbajtőrben Bartkó Levente és női tőrben Nekifor Erika másodikként végzett. Az olaszországi korosztályos Eb-n a fiatalabb kadetek keddig foglalják el a pástokat, szerdától pedig az idősebb juniorok következnek.

Fucsovics Márton nyolcaddöntős. Fucsovics Márton bejutott a nyolcaddöntőbe a dubaji 2,9 millió dollár (812 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A világranglistán karriercsúccsal 35. magyar játékos hétfőn, a nyitókörben a bosnyák Damir Dzumhurral találkozott, aki az 50. helyen áll. Korábban háromszor csaptak össze, és kettejük párharcában 2-1-re vezetett az ellenfél: 2011-ben egy kisebb horvátországi versenyen és 2014-ben a San Benedettó-i challenger-tornán Dzumhur, tavaly októberben Sanghajban viszont Fucsovics bizonyult jobbnak. A negyedik mérkőzésen a 27 éves magyar látványos nyerő ütésekkel és gyors brékkel kezdett, 3:1-nél már négy ász állt a neve mellett, és az összes első szerváját beütötte. Hamarosan még kétszer elvette a teljesen alárendelt szerepet játszó bosnyák adogatását, aki a szettlabdánál még Fucsovics utolsó ütése előtt lemondóan elindult a széke felé. A mindössze 21 perces játszmában Dzumhur fogadóként mindössze egy (!) pontot nyert. A folytatásban az ellenfél már a szél miatt is méltatlankodott, s a nyíregyházi teniszező 3:2-nél került ismét lépéselőnybe. Ezután a bosnyák az első bréklabdájánál kifogásolta a bírónál Fucsovics lassan elvégzett szerváit, aki váratlanul elbukta az adogatását. Innentől kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A szettet lezáró rövidítésben Dzumhur 3-0-ra meglépett, de a magyar játékos sorozatban hat ponttal fordított, majd kihasználta a harmadik meccslabdáját. A találkozó 1 óra 16 percig tartott.

Michelisz mellett Tassi Attila is indul.A Honda Racing hétfői bejelentése szerint Tassi Attila vezeti majd a japán gyártó egyik autóját a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonjában, a 19 éves magyar pilóta csapattársa pedig a portugál Tiago Monteiro lesz. A gyári csapat internetes oldalán megjelent közlemény szerint összesen négy autóval indulnak a WTCR 2019-es idényében, Tassi és Monteiro a hongkongi KCMG istálló színeiben szerepel, a másik két Civicet pedig két argentin versenyző, Néstor Girolami és Esteban Guerrieri vezeti majd. Tassi korábban Michelisz Norbert csapatában, a M1RA-ban is versenyzett a túraautó Európa-kupában, ahol futamot is nyert, tavaly pedig szabadkártyával rajthoz állt a WTCR Hungaroringen rendezett versenyhétvégéjén. A WTCR idei szezonjában így két magyar induló lesz, Michelisz ugyanis a Hyundai gyári csapatában az idén teljesíti majd második idényét. A túraautósok világkupa-sorozata április elején kezdődik Marokkóban, és a mezőny az április 26-28-i hétvégén a Hungaroringen versenyez majd.