Napi - Nem sikerült kijutni kedd este a foci Eb-re, Federer jövőre Wimbledonban nyerni fog?

2019/11/19 23:08

"Federer nyeri Wimbledont 2020-ban, van ugyanis ott egy befejezetlen ügye"

Stefanos Tsitsipas nyerte a londoni ATP-világbajnokságot, Dominic Thiemet legyőzve a döntőben. A Nagy Hármast  Roger Federer képviselte a legjobb négy között, míg Rafael Nadal és Novak Djokovic nem jutott tovább a csoportjából. De vajon mit jelent ez 2020-ra nézve? Erről kérdezték a BBC munkatársai Boris Beckert és Tim Henmant.

Wales kijutott az Eb-re, nekünk maradt a pótselejtező jövőre

A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos vereséget szenvedett Wales vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó, keddi játéknapján, így márciusban pótselejtezőre kényszerül.

Bennati elköszönt

"Szeretnék bejelenteni valamit, de egyúttal szeretném mindezt úgy megtenni, hogy közben mosoly van az arcomon. Befejezem a pályafutásomat, ami szerintem sikeresnek és teljesnek mondható."

A Ferrari csapatfőnöke meglátta a pozitívumot Vettel és Leclerc ütközésében

Minden Forma-1-es csapatfőnök legrosszabb rémálmai közé tartozik, hogy saját versenyzői ütköznek és nullázzák le ezzel az egész istálló hétvégi teljesítményét. Múlt hét vasárnap Mattia Binotto élt át kellemetlen perceket, amikor Sebastian Vettel és Charles Leclerc küzdelmének ütközés és kettős kiesés lett a vége, szerinte azonban van pozitívuma is az esetnek.

Stefanos Tsitsipas: világbajnok, filozófus, vlogger

Stefanos Tsitsipas tavaly év végén megnyerte a milánói Next Gen-világbajnokságot, idén pedig szintet lépett, vasárnap már a felnőtt vb-n emelhette magasba a trófeát. A görög páratlan tehetségéhez érdekes személyiség társul, minden adott, hogy az elkövetkezendő években a tenisz egyik legnagyobb egyénisége legyen.

Serie A - Lemondott az elnök

Lemondott posztjáról Gaetano Micciche, az olasz élvonalbeli labdarúgóliga, a Serie A elnöke. A civilben bankvezér Micciche egy hónappal azt követően jelentette be távozását, hogy a Genoa tulajdonosa, Enrico Preziosi azt állította: tavalyi megválasztása során szabálytalanságok merültek fel. Ennek kapcsán az olasz szövetség vizsgálatot is indított. Micciche kedden azt nyilatkozta: a kinevezésével kapcsolatos nyomozás lezárásáról az olasz újságokban kedden (ma) megjelent pletykák számára elfogadhatatlanok, ezért kénytelen volt meghozni azt a döntést, hogy távozik. Miccichét 2018 márciusában egyhangúlag választották meg a Serie A első emberének az érintett klubok.

A Tottenham megvált Mauricio Pochettino vezetőedzőtől

A Tottenham Hotspur labdarúgócsapata megvált Mauricio Pochettino vezetőedzőtől. A klub kedden közölte a döntést, amely a londoni együttes gyenge szezonkezdete miatt már hetek óta témát adott az angol sportsajtónak. Daniel Levy klubelnök hozzátette: a vezetőség nehezen szánta rá magát erre a váltásra, de különösen az elmúlt szezon végén, míg a mostani idény elején elért gyenge hazai eredmények rendkívül csalódottá tette őket. A 47 éves argentin szakember 2014 nyarán vette át a Tottenham irányítását, amely ebben az időszakban az angol élvonal egyik meghatározó csapatává vált, bár a most zajló idényben 12 fordulót követően csak a 14. helyen áll a Premier League tabelláján. A londoni együttesnek Pochettinóval sem sikerült ugyan trófeát nyernie, de idén tavasszal története során először a Bajnokok Ligájában döntőt játszhatott, ahol a Liverpoollal szemben maradt alul. Pochettino 293 mérkőzésen ült a Tottenham kispadján, mérlege: 160 győzelem, 60 döntetlen és 73 vereség.

Női röplabda Bajnokok Ligája - Bravúros Vasas-pontszerzés Olaszországban

A Vasas Óbuda 3-2-re kikapott az olasz bajnok Conegliano otthonában a női röplabda Bajnokok Ligájának első fordulójában kedden, ezzel pontot szerzett. A D csoportban a májusban BL-döntős, a sportág legjobbjait foglalkoztató házigazda dolgát már az első két szettben is alaposan megnehezítette a magyar bajnokcsapat, a Conegliano a harmadikban igazolta erőfölényét, de a Vasas a negyedik játszmában magára talált és egy pontot elvitt Olaszországból. A fővárosiak legeredményesebb játékosa a szlovák Mária Kostelanská volt 16 ponttal. A Vasas a következő fordulóban, jövő kedden a francia Nantes-ot fogadja az Érd Arénában.

Sportlövő vk-döntő - Péni István negyedik összetettben

Péni István a negyedik helyen végzett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában a kínai Putienben zajló sportlövő világkupadöntőben. A nemzetközi szövetség honlapja szerint az UTE versenyzője az alapversenyt 1171 körrel az első helyen zárta hatkörös előnnyel. Péni sokáig a fináléban is jól állt, a 15 térdelő és a 15 fekvő testhelyzetű lövés után a második volt, állásban viszont ezúttal önmagához képest visszafogottabban teljesített, s végül 437,1 körrel a negyedik helyet szerezte meg. A vk-döntő aranyérmese a 20 éves cseh Filip Nepejchal lett, aki 462,9 körös junior világcsúccsal nyerte meg a finálét. A péntekig tartó vk-döntőben Péni csütörtökön légpuskában is érdekelt. A viadal másik magyarja, Major Veronika szerdán sportpisztolyban, csütörtökön pedig légpisztolyban szerepel.

Férfi kézilabda SEHA Liga - Győztes meccsen lépett pályára Paczkowski a Veszprémben

Góllal mutatkozott be a Telekom Veszprém csapatában a lengyel Pawel Paczkowski a szerb Metaloplastika Sabac elleni győztes hazai meccsen a férfi kézilabda SEHA Liga alapszakaszának keddi játéknapján.

Eredmény:

Telekom Veszprém- Metaloplastika Sabac (szerb) 36-29 (22-14)

Női vízilabda világliga - Óriási magyar feltámadás után ötméteresekkel vereség Spanyolországban

A magyar női vízilabda-válogatott hétgólos hátrányból egyenlített, végül ötméteresekkel kikapott Spanyolország vendégeként a világliga európai selejtezőjének keddi nyitányán.

Női világliga európai-selejtező, 1. forduló

Spanyolország-Magyarország 11-10 (2-0, 4-1, 2-3, 0-4, 3-2) - ötméteresekkel

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Nagy csatában nyert a Szolnok

A Szolnok hazai medencében nagy csatában, 5-4-re legyőzte a horvát Jadran Split együttesét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, A csoport:

Szolnoki Dózsa-Jadran Split (horvát) 5-4 (1-0, 2-1, 2-1, 0-2)

Férfi kézilabda NB I - Fölényes szegedi siker Dabason

A Szeged fölényes sikert aratott, 18 gólos különbséggel 40-22-re győzött Dabason a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén. A szegediek - akik már a szünetben tíz góllal vezettek - tizenegyedik meccsüket követően is hibátlanok az élvonalban.