Napi - Katinka harmadik aranyát nyerte, a házigazda franciák az olimpiai bajnokkal döntőznek a kézi Eb-n

Hosszabbitás ·
2018/12/15 07:16

Három ponttal távozott Nürnbergből a Woflsburg. A Wolfsburg 2-0-ra nyert Nürnbergben a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A Farkasok négy meccse veretlenek a Bundesligában, a Nürnberg egymást követő kilencedik fordulóban nem tudta begyűjteni a három pontot.

Bundesliga, 15. forduló:1.
FC Nürnberg-VfL Wolfsburg 0-2 (0-0)

Francia-orosz döntő lesz. Az olimpiai bajnok orosz válogatott után a világbajnok és házigazda francia csapat jutott a női kézilabda Európa-bajnokság döntőjébe, miután 27-21-ra legyőzte Hollandiát a pénteki, párizsi elődöntőben. Öt perc elteltével dobta első gólját a hazai csapat, ám azt követően pontosabb, erőteljesebb támadójátékának köszönhetően egy 6-1-es sorozattal elhúzott ellenfelétől. A hollandok szigorítottak a védekezésükön, így a szünet előtt fel tudtak zárkózni (12-11). Bár a második félidő elején egyenlített az előző kontinenstornán ezüstérmes holland együttes, válaszként Siraba Dembélé vezérletével megint elléptek a franciák, és egy 7-1-es szériával már a meccs háromnegyedénél eldöntötték a fináléba jutást. A mezőny legjobbjának járó díjat Horváth Gabriella, a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára adta át a Siófok KC irányítójának, Estelle Nze Minkónak, aki mind a hat lövését gólra váltotta. A Győri Audi ETO KC francia kapusa, Amandine Leynaud az első félidőben 17 lövésből ötöt védett. Klubtársa, a holland irányító Nycke Groot háromszor volt eredményes. A döntő két résztvevője, az orosz és a francia válogatott az Európa-bajnokság nyitómeccsén, illetve a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia döntőjében is találkozott egymással, mindkétszer az oroszok nyertek. A franciák egy olimpiai és öt világbajnoki döntő után első alkalommal játszhatnak kontinensbajnoki finálét.

Eredmények elődöntő:
Franciaország-Hollandia 27-21 (12-11)

Nem született gól Vigóban. Nem született gól a Leganés vigói vendégjátékán a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának nyitómérkőzésén pénteken.

La Liga, 16. forduló:
Celta Vigo-Leganés 0-0

Szoros meccsen vereség a házigazdától. A magyar jégkorong-válogatott szoros, 3-2-es vereséget szenvedett a házigazda, világelitbe tartozó Norvégia csapatától a Négy Nemzet felkészülési torna pénteki játéknapján. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese a szintén A csoportos franciáktól elszenvedett 3-0-s vereséggel, a norvégok pedig a fehéroroszok 6-1-es kiütésével rajtoltak. A pénteki találkozót a magyar válogatott kezdte jobban, s Pozsgai Tamás találatával előnybe is került. A második harmadban azonban a norvégok fordítottak, míg a harmadik felvonásban mindkét együttes betalált - a magyar gólt Galló Vilmos jegyezte -, így szoros meccset követően a hazaiak örülhettek. Ezen a találkozón mutatkozott be a nemzeti csapatban a korábbi román válogatott Becze Tihamér, a Sport Club Csíkszereda csatára. A magyarok szombaton a szintén divízió I/A-s fehéroroszok ellen fejezik be a tornát. A magyar válogatott az asztanai divízió I/A vb-re készül, amelyen április 29. és május 5. között a házigazda kazah és a fehérorosz együttes mellett a dél-koreai, a szlovén és a litván csapat lesz az ellenfél. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

Eredmény:
Norvégia-Magyarország 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)

Legjobb magyarként második a Janovszkaja, Lukács jégtáncpáros. Legjobb magyarként a Janovszkaja Anna, Lukács Ádám jégtáncpáros második helyen áll a műkorcsolyázók Gyakorló Jégcsarnokban zajló Négy nemzet bajnokságán.  A magyar kettőst a lengyel Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev duó előzi meg 3,5 ponttal a pénteki ritmustáncot követően. Egyéniben a phjongcshangi olimpián szerepelt Tóth Ivett teljesített a legjobban, ő a rövidprogramot követően negyedik a nők húszfős mezőnyében úgy, hogy a háromfordulatos Lutzot elrontotta. A 19 éves versenyző saját bevallása szerint jobban izgult a szokottnál, ezért ronthatott. Hátránya több mint hat pont az éllovas lengyel Ekaterina Kurakova mögött, a dobogótól pedig jelenleg több mint négy pont választja el. Tóth Ivett mögött Medgyesi Fruzsina az ötödik, neki 2,5 pont a hátránya honfitársával szemben. A férfiaknál kettős cseh vezetés van a rövidprogram után, Maszljanko Alexander közel tízpontos hátránnyal hatodik, a legjobb tízben pedig még egy magyar van Borovoj Alexander személyében. A Négy nemzet bajnoksága, melyen magyar, lengyel, cseh és szlovák korcsolyázók indulnak, szombaton a kűrökkel zárul.

Döntős az olimpiai bajnok orosz válogatott. Az olimpiai bajnok orosz válogatott jutott elsőként döntőbe a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-22-re legyőzte Románia csapatát a pénteki, párizsi elődöntőben. Némi meglepetésre a románok kezdtek jobban, sőt egy 5-1-es sorozattal elléptek ellenfelüktől, pedig legjobb játékosuk, Cristina Neagu súlyos térdsérülés miatt csak a lelátóról figyelhette a találkozót. Az oroszok Anna Vjahirjeva és Julija Managarova vezérletével a szünet előtt 17 másodperccel fordítottak, de az első félidő összképe alapján jobbnak tűnt Ambros Martín szövetségi kapitány együttese. A Győri Audi ETO KC élén négy alkalommal is Bajnokok Ligáját nyerő szakvezető jelenleg éppen a legjobb orosz klubcsapatot, a Rosztov-Dont irányítja, ez külön pikantériát adott a meccsnek. Egy 5-0-s széria végén az oroszok három góllal vezettek a második felvonás elején, majd egy újabb ötös sorozattal eldöntötték a találkozót, amit Horváth Péter és Marton Balázs személyében magyar játékvezetők dirigálták. Az olimpiai címvédő és négyszeres világbajnok orosz válogatott mindössze második alkalommal jutott Európa-bajnoki döntőbe. A mezőny legjobbja Anna Vjahirjeva volt, aki 17 lövésből 13 gólt dobott. A Siófok KC román kapusa, Denisa Dedu 17 kísérletből hármat hárított. Klubtársa, Gabriela Perianu háromszor volt eredményes, a kisvárdai Ana Maria Dragut pedig négy gólt szerzett.

Oroszország-Románia 28-22 (16-15)

Robben legközelebb január közepén léphet pályára. Arjen Robben, a Bayern München sérüléssel bajlódó labdarúgója legközelebb január közepén léphet pályára. Niko Kovac vezetőedző a szombati, Hannover elleni bajnoki találkozó előtt újságírói kérdésre válaszolva elmondta: a 34 éves holland szélső - aki legutóbb november 27-én játszott - pályára küldésével túl nagy kockázatot vállalnának. Robben ezért kihagyja az összecsapást, és az idén már egyáltalán nem játszik. "Izomsérülése van, a téli szünet jól jön neki. Január 4-től edzőtáborba megyünk, addigra teljesen felépül, és ott majd újra felépítjük őt" - tette hozzá a tréner. A Bundesligában még három fordulót rendeznek idén, a téli pihenőt követően a bajnoki küzdelem január 18-án folytatódik. Robben - aki 2009 nyarán igazolt a bajor egyesülethez - december elején jelentette be, hogy a szezon végén távozik a Bayern Münchentől, és azt sem tartja kizártnak, hogy egyben vissza is vonul.

Londonnak négy várossal kell megküzdenie a rendezésért. A jelenlegi házigazda London mellett négy másik város van versenyben a férfi teniszezők évzáró tornája, az ATP-világbajnokság megrendezéséért 2021-től. A férfi versenyeket szervező ATP augusztusban jelentette be, hogy pályázat útján dönt arról, mely város lesz a házigazdája a viadalnak 2021 és 2025 között. A szervezet pénteki tájékoztatása szerint több mint 40 város jelezte érdeklődését, és ezek közül választottak ki most ötöt, Londont, Manchestert, Torinót, Szingapúrt és Tokiót, amelyek versenyben maradtak. Győztest márciusban hirdet majd az ATP.  A vb-t, amelyen a világranglista első nyolc egyéni játékosa és a nyolc legjobb páros vesz részt, 2009 óta a londoni O2 Arénában rendezik. Korábban Tokió, New York, Frankfurt, Hannover, Lisszabon, Sydney, Houston és Sanghaj is helyszíne volt a viadalnak. Az idei, 8,5 millió dollár összdíjazású világbajnokságot a német Alexander Zverev nyerte.

Svindal győzött szuperóriás-műlesiklásban. A norvég Aksel Lund Svindal nyerte a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának Val Gardenában rendezett pénteki szuperóriás-műlesikló futamát. A szám 2010-es olimpiai bajnoka, a februári játékokon lesiklásban ötkarikás aranyérmes versenyző szoros küzdelemben szerezte meg a győzelmet, mindössze öt századdal bizonyult gyorsabbnak, mint az olasz Christof Innerhofer, aki 2011-ben volt világbajnok szuperóriás-műlesiklásban. Harmadikként a szám szocsi olimpiai bajnoka, a szintén norvég Kjetil Jansrud zárt.  A 35 éves Svindalnak ez az egyik kedvenc pályája, ugyanis az olaszországi helyszínen összesen hét diadalt számlál, ötöt szuperóriás-műlesiklásban, kettőt pedig lesiklásban. Pályafutása során 36. alkalommal lett első vk-futamon, mellyel feljött az örökrangsor hetedik helyére. Mostani sikerével pedig átvette a vezetést a szakági és az összetett vk-pontversenyben.

Eredmények:
1. Aksel Lund Svindal (norvég) 1:28.65 perc
2. Christof Innerhofer (olasz) 1:28.70
3. Kjetil Jansrud (norvég) 1:28.92

Súlyos büntetést kapott a Milan. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) 12 millió euróra büntette az AC Milant, mivel az olasz klub nem felelt meg a pénzügyi fair play követelményeinek. A milánóiaknak 2021. június 30-ig eleget kell tenniük a szervezet által támasztott gazdasági előírásoknak, melynek alapja, hogy az egyesületek nem költhetnek többet, mint amennyi a bevételük. Amennyiben ennek nem felel meg a Milan a jövőben sem, akkor egy évre kitiltják a nemzetközi kupaporondról. Az UEFA hasonló okok miatt már kizárta a Milant az Európa-ligából a mostani szezonra, csakhogy a klub sikeresen fellebbezett a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (CAS). A piros-feketék így indulhattak a második számú európai kupasorozatban, melyből éppen csütörtökön búcsúztak, mivel az Olimpiakosz vendégeként elszenvedett 3-1-es vereségük azt jelentette, hogy csak harmadikként zártak a csoportjukban.

Hosszú Katinka aranyérmes 100 méter vegyesen. Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság pénteki versenynapján. A háromszoros olimpiai bajnok 57.26 másodperccel nyert, második a japán Imai Runa (57.85), harmadik pedig a jamaicai Alia Atkinson (58.11) lett. Hosszú ezt a számot sorozatban negyedszer nyerte meg a rövidpályás vb-ken. A 29 éves Hosszú a kínai városban a harmadik, összességében a 16. világbajnoki aranyát gyűjtötte be 25 méteres medencében.