Napi - A női röplabda-válogatott sikeréről szólt a vasárnap
A női röplabda-válogatott sikeréről szólt a vasárnap

Hosszabbitás ·
2016/10/09 23:56

A magyar női röplabda-válogatott aranyszettben 4-1-re legyőzte a román csapatot az Európa-bajnoki pótselejtező vasárnapi, érdi visszavágóján, ezzel kijutott a jövő évi, grúziai és azerbajdzsáni kontinensviadalra.

Szombati négy elsőségét követően Hosszú Katinka vasárnap öt aranyérmet nyert az úszók rövidpályás világkupájának hatodik, dohai állomásán. Gyurta Gergely 1500 méter gyorson lett első. Jakabos Zsuzsanna 400 méter vegyesen ezüstérmet nyert, valamint 200 méter pillangón és 400 méter gyorson harmadik lett.

Böczögő Dorina nyerte vasárnap a talaj döntőjét a tornászok szombathelyi világkupaversenyén, s ezzel az úgynevezett challenge-szériában is ő végzett az élen ezen a szeren. Vecsernyés Dávid harmadik lett nyújtón.

A címvédő lengyel Kielce 29-27-re győzött vasárnap az utolsó nyolc percben gólképtelen MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Teltházas gálamérkőzésen búcsúzott vasárnap az Eger a háromszoros olimpiai bajnok Biros Pétertől, aki már a vízilabdaklub női csapatának vezetőedzője.

Az első helyen kiemelt brit Andy Murray nyerte meg a pekingi tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot. Agnieszka Radwanska 6-4 6-2 arányban legyőzte Konta Johannát a pekingi kiemelt premiertorna döntőjében. A lengyel lány ezzel idei harmadik címét begyűjtve 2011 után másodszor is győzni tudott a kínai fővárosban.

A Mercedes német versenyzője, Nico Rosberg nyerte a Japán Nagydíjat, ezzel hatalmas lépést tett pályafutása első világbajnoki címe felé. Lewis Hamilton megint elrontotta a rajtját, végül bejött harmadikként, ám hátránya 33 pont Rosberg mögött. A suzukai dobogó második fokára Max Verstappen állhatott fel. A Mercedes Rosberg első és Hamilton harmadik helyének köszönhetően megvédte címét a konstruktőri versenyben.