Napi - Íme az Európa-kupa vízilabda keret, Szicíliából indul a 2021-es Giro
Íme az Európa-kupa vízilabda keret, Szicíliából indul a 2021-es Giro

2019/03/26 23:02

Märcz Tamás kedden délelőtt kihirdette 20 fős bő keretét az Európa-kupa jövő heti, április 5-7. közötti zágrábi nyolcas döntőjére, ahol a negyeddöntőben Montenegró lesz az első ellenfele a magyar férfi vízilabda-válogatottnak.

Szicílián rajtol a 2021-es Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny.  A szervezők keddi bejelentése emlékeztetett: legutóbb 2008-ban indult az olasz kör a szigetről, ahol a régióval kötött megállapodás értelmében már jövőre is lesz három szakasz.

Nem csak új autóval, de némileg más dizájnnal érkezik idén a WTCR-be az Alfa Romeo Giulietta Veloce TCR-t gyártó Romeo Ferraris. A közönség által imádott piros szín azonban továbbra sem tér vissza.

A Kyrgios-show legutóbbi epizódjáról: a világranglista 33. helyén álló teniszező összeszólalkozott az egyik nézővel, bemutatott néhány káprázatos megoldást és kétszer is elővette az Acapulcóban nagy felháborodást kiváltó alsó szerváit. Mindkettővel megnyerte a pontot, az egyikből ráadásul ász lett. Andy Murray édesanyja szerint azért támadják az ausztrált, mert nem akarják megérteni zsenialitását.

Gareth Southgate megerősítette, hogy az Angol Labdarúgó-szövetség jelentést tesz a Montenegró-Anglia, Európa-bajnoki kvalifikációs mérkőzésen történt rasszista megnyilvánulások miatt. Az angolok szövetségi kapitánya szerint elfogadhatatlan volt a szurkolók viselkedése, míg Raheem Sterling, a Manchester City sztárja úgy véli, a történtek után komoly büntetést érdemelne a montenegrói válogatott.

A címvédő amerikai John Isner bejutott a legjobb nyolc közé a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében. A hetedik kiemelt Isner a brit Kyle Edmundot győzte le két szoros szettben. A 11. kiemelt horvát Borna Coric Nick Kyrgiost búcsúztatta, aki ismét kisebb botrányt kavart. A 27. helyen rangsorolt ausztrál játékos a harmadik játszmában összeszólalkozott egy nézővel, amiért büntetőpontot kapott. A meccset Coric két óra alatt nyerte meg. Fucsovics Márton korábbi legyőzője, a selejtezőből főtáblára jutott kanadai Felix Auger-Aliassime is ott lesz a negyeddöntőben, miután két játszmában verte a georgiai Nikoloz Basziasvilit. Eredmények: