Napi - Íme a csütörtöki sportmenü
Íme a csütörtöki sportmenü
Fókuszban a magyar-dán és Morten Olsen (Fotó:Europress/Getty)

2014/05/22 08:18

A csütörtöki nap is érdekesen alakul majd a sport világában, lesz mit nézni a hazai televíziók kínálatában. A legfontosabb esemény nyilván az esti magyar-dán felkészülési labdarúgó mérkőzés, ahol Pintér Attila csapata javíthat a finnek elleni hazai vereség után, ráadásul megcsodálhatjuk az új debreceni stadion atmoszféráját is. Egy pihenőnapot követően folytatódik Minszkben az A-csoportos jégkorong világbajnokság, ahol a negyeddöntők következnek, a négy párharc közül a Kanada-Finnország találkozó emelhető ki.

Az olasz kerékpáros körversenyen, a Giro d'Italián a 12. szakasz jön - amely az első egyéni időfutam lesz a háromhetes versenyen - ahol megnézhetjük, hogy az ausztrál Cadel Evansnek sikerül-e megvédeni a rózsaszínű trikót. A szombati férfi finálé felvezetéseként megrendezik a női labdarúgó Bajnokok Ligája döntőt is, amelyet a hagyományokhoz híven az Eurosport közvetít.A felvételről sorra kerülő események között a Digisport1 adását érdemes figyelni, amely a szombati férfi kosárlabda Euroliga döntőt (Real Madrid-Maccabi) ismétli meg 15.35-től, míg a Digisport2 18.35-től a szegedi kézisek nagyszerű sikerével záruló EHF Kupa döntőt mutatja meg ismét.

Akik hajnalban nem tudtak felkelni az NBA nyugati főcsoportdöntő második meccsére, délután 13.30-tól a Sport2-n vagy este 22.30-tól a Sport1-n nézhetik meg a Spurs-Thunder meccset. Zárásként pedig íme a részletes televíziós menetrend csütörtökre:

m1

20:05 Magyarország – Dánia, barátságos labdarúgó mérkőzés (ÉLŐ)

Sport1

15:00 Jégkorong világbajnokság, negyeddöntő: Egyesült Államok – Csehország (ÉLŐ)

17:30 felvételről: Oroszország – Franciaország

Sport2

15:30 férfi tenisz ATP-torna Nizza, negyeddöntők (ÉLŐ)

20:00 Jégkorong világbajnokság, negyeddöntő: Fehéroroszország – Svédország (ÉLŐ)

22:30 felvételről: Kanada – Finnország

Sportklub

17:15 felvételről: Magyar kosárlabda bajnoki elődöntő: Szolnoki Olaj – Kaposvár

Eurosport

12:00 férfi tenisz ATP-torna Düsseldorf, negyeddöntők (ÉLŐ)

14:30 Giro d’Italia, 12. szakasz. Barbaresco – Barolo, 41,9 km-es egyéni időfutam (ÉLŐ)

17:30 férfi tenisz ATP-torna Düsseldorf, negyeddöntők (ÉLŐ)

20:15 női labdarúgó Bajnokok Ligája döntő: Tyresö – Wolfsburg (ÉLŐ)

Eurosport 2

14:00 női tenisz WTA torna Nürnberg, negyeddöntők (ÉLŐ)

22:00 felvételről Norvég kerékpáros körverseny, 2. szakasz (a mezőnyben teker Lovassy Krisztián is)