Napi - Hosszú és Szilágyi is győzött Antwerpenben, továbbjutott a Babos-Fucsovics vegyes páros

2019/01/19 23:40

Idegenben fordított a Valencia. A Valencia hátrányról fordítva, 2-1-re győzött a Celta Vigo vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A bennmaradásért küzdő vigóiak sorozatban negyedik találkozójukat veszítették el a La Ligában, s már öt kör óta nyeretlenek.

La Liga, 20. forduló:
Celta Vigo-Valencia 1-2 (1-0)

Nem bírt az Inter a Sassuolóval. Az Internazionale gól nélküli döntetlent játszott a vendég Sassuolóval az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A harmadik milánóiak, a pontvesztés ellenére, öt találkozó óta veretlenek a Serie A-ban, míg a Sassuolo immár négy bajnoki összecsapáson maradt nyeretlen.

Serie A, 20. forduló:
Internazionale-Sassuolo 0-0

Öt góllal győztek a németek. A társházigazda németek szombaton 24-19-re győzték le a továbbra is pont nélkül álló izlandiakat a férfi kézilabda-világbajnokság kölni középdöntős csoportjában.

Férfi kézilabda-vb, középdöntő, 1. játéknap:
Németország-Izland 24-19 (14-10)
Franciaország-Spanyolország 33-30 (17-15)
Dánia-Magyarország 25-22 (15-10)
Svédország-Tunézia 35-23 (19-14)

A magyar válogatott vereséggel kezdte a középdöntőt. A magyar férfi kézilabda-válogatott szombaton 25-22-re kikapott a Herningben hazai közönség előtt játszó olimpiai bajnok dán csapattól az első középdöntős mérkőzésén a világbajnokságon, így már biztosan nem juthat elődöntőbe. A magyarok a meccsen egyszer sem vezettek, legeredményesebb játékosuk pedig Szita Zoltán volt, aki hét lövésből öt gólt dobott. A magyar csapat két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárta a csoportkört Koppenhágában, a középdöntőben pedig vasárnap 18 órától az Afrika-bajnok Tunéziával, szerdán pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkozik.

Lipcséből is három ponttal távozott az éllovas Dortmund. Az éllovas Borussia Dortmund 1-0-ra nyert az RB Leipzig vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati rangadóján. A három pont sorsát eldöntő találatot Axel Witsel szerezte a 19. percben. A Leipzig magyar válogatott játékosai közül a kapus Gulácsi Péter a kezdőcsapatban kapott helyet és végigjátszotta a mérkőzést, amelyen a védő Willi Orbán a kispadon foglalt helyet. A lipcsei gárda pályaválasztóként hét győzelem és két döntetlen után először kapott ki a mostani bajnoki idényben.

Bundesliga, 18. forduló:
RB Leipzig-Borussia Dortmund 0-1 (0-1)

Az Arsenal legyőzte a Chelsea-t. Az Arsenal 2-0-ra legyőzte a vendég Chelsea-t az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati rangadóján. Az első félidőben mezőnyfölényben lévő házigazdák két alkalommal használták ki a vendégvédelem megingását: Alexandre Lacazette a 14., míg Laurent Koscielny a 39. percben volt eredményes. A fordulást követően előbb kiegyenlítetté vált a játék, majd a Chelsea vette át az irányítást. Komoly helyzeteket azonban nem tudott kidolgozni a vendégcsapat, így a fegyelmezett védekezésére alapozó Arsenal megőrizte az eredményt. A győztes Arsenal - valamint a fordulóban ugyancsak három pontot begyűjtő Manchester United - három pontra megközelítette a még Bajnokok Ligáját érő negyedik helyen lévő Chelsea-t.

Premier League, 23. forduló:
Arsenal-Chelsea 2-0 (2-0)

Huescából elhozta a három pontot az Atlético. Az Atlético Madrid háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó Huesca vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. A második helyen álló fővárosiak 17 találkozó óta veretlenek a La Ligában.

Huesca-Atlético Madrid 0-3 (0-1)

Harmadszor is nyert a Siófok. A Siófok KC házigazdaként 34-21-re legyőzte szombaton a svéd IK Sävehof csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában. A siófokiak korábban a dán Herning-Ikast és a német Metzingen együttese ellen is nyertek, vagyis százszázalékos teljesítménnyel vezetik csoportjukat.

Női EHF Kupa, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Siófok KC-IK Sävehof (svéd) 34-21 (19-11)

Hosszú és Szilágyi is begyűjtött egy-egy aranyérmet Antwerpenben. Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is nyert egy-egy aranyérmet az Antwerpenben zajló nagymedencés úszóverseny szombati napján. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a viadal honlapjának beszámolója szerint 400 méter vegyesen volt a legjobb, amelyben 4:44.75 perces idővel diadalmaskodott. Szilágyi 200 méter pillangón győzött 2:09.80 perccel, a fináléban éppen Hosszút előzte meg (2:13.33). A harmadik magyar érem Verrasztó Dávid nyakába került, a 30 éves magyar 200 méter vegyesen 2:02.11 perces idővel másodikként csapott célba.

A Real Madrid feljött a harmadik helyre. A Real Madrid 2-0-s győzelmét hozta a Sevilla elleni rangadó a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. A fővárosi gárda odahaza, a Santiago Bernabéu Stadionban 68 ezer néző előtt brazil középpályása, a kapufás gólt szerző Casemiro jóvoltából a 78. percben szerzett előnyt, amelyet nemcsak megtartott a mérkőzés végéig, hanem a 92. percben még növelt is horvát karmestere, Luka Modric révén, aki közelről talált a kapuba. A Real sikere nyomán a két együttes helyet cserélt, most a madridi alakulat a harmadik, a Sevilla pedig lecsúszott a dobogóról.

Hétgólos meccsen győzött az éllovas Liverpool. Az éllovas FC Liverpool otthon 4-3-ra győzte le a Crystal Palace együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. A találkozó 34. percében vezetéshez jutott a vendégcsapat, amelynek a 65. percben - hazai fordítást követően - szerzett második találata egyenlítést ért. A 75. percben Mohamed Szalah második góljával ismét előnyhöz jutott a listavezető, Sadio Mané pedig - már emberhátrányban - csapata negyedik gólját is megszerezte a 93. percben. A vendégek a lefújásig már csak felzárkózni tudtak egygólos különbségre. A Manchester United az első félidőben nagy fölényben játszott és megérdemelten jutott kétgólos vezetéshez. A Brighton azonban nem adta fel: a 72. percben szépített, és a hajrában közel járt az egy pont megszerzéséhez is. A meglepetés azonban elmaradt, így az egy hónappal ezelőtt kinevezett Ole-Gunnar Solksjaer irányításával a hetedik tétmérkőzését is megnyerte az MU.

Ezüstérmes a Szudi, Pergel vegyes páros. Szudi Ádám és Pergel Szandra duója 3-0-ra kikapott a szombati döntőben a kínai Hszü Hszin, Liu Si-ven kettőstől, így ezüstérmet szerzett az új olimpiai számban, vegyes párosban a budapesti BOK Csarnokban zajló asztalitenisz World Tour-versenyen. Az ázsiaiak ötödik, a magyarok pedig - akik közül Pergel influenzás tünetekkel, betegen vállalta a játékot - nyolcadik kiemeltként jutottak el a döntőig, mely tömött lelátók előtt kezdődött el. A közönség már nagyon várta a hazai játékosokat, a program ugyanis jelentősen csúszott, a torna első döntője így csak több mint egyórás késéssel kezdődhetett el. Az első játszma nagyon gyorsan a szettvesztés nélkül fináléba került kínaiaké lett, majd a második is, bár ebben már nagyobb ellenállást tanúsítottak a magyarok. Látszott a klasszis különbség a két duó között, de Szudiék becsülettel küzdöttek, játszmanyerésre azonban nem volt esélyük. Az ellenfél végül villámgyőzelmet aratva gyűjtötte be a bajnoki címet, a 22 éves Szudi és a 30 éves Pergel pedig ezüstérmet vehet át. A magyarországi WT-verseny ebben a számban már az olimpiai kvalifikációs időszak része, itt már pontokat lehet gyűjteni, s aki megfelelő helyen áll a kontinentális rangsorban márciusban, indulhat a júniusi, minszki Európa Játékokon, amelyről az első helyezett kvótát szerez a jövő évi, tokiói olimpiára. A vasárnapig tartó budapesti World Tour-viadalon négy kontinens 51 országának csaknem 400 versenyzője lépett, illetve lép asztalhoz, az összdíjazás 170 ezer dollár (47,6 millió forint). Szudi és Pergel a második helyért 3250 dollárt kap.

Sérülése után győzelemmel tért vissza Márton Anita. Márton Anita 17,22 méteres eredménnyel nyerte meg a női súlylökők versenyét szombaton, Budapest régió nyílt atlétikai bajnokságán a BOK csarnokban. A magyar szövetség honlapjának eredményközlése szerint az olimpiai bronzérmes Márton könnyedén utasította maga mögé a mezőnyt, benne a 15,73 méterrel második Veiland Violettát, valamint a 12,26 méterrel harmadik Monoki Katalint. A szabadtéri világbajnokságon ezüst-, fedettpályás vb-n pedig aranyérmes Márton Anita combizomsérülése miatt az elmúlt fél évben nem versenyezhetett. Jelenleg a március elején, Glasgow-ban megrendezésre kerülő fedettpályás Eb-re készül. Márton Anita pályafutása során korábban már kétszer - 2015-ben Prágában, míg 2017-ben Belgrádban - fő versenyszáma legjobbjának bizonyult a fedett kontinensbajnokságon.

Pouille az utolsó nyolcaddöntős. A francia Lucas Pouille nyerte a harmadik forduló zárómérkőzését az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, így férfi egyesben ő jutott be utolsóként a legjobb 16 közé Melbourne-ben. A 28. helyen kiemelt Pouille az ausztrálok 19 éves üdvöskéjét, Alexei Popyrint győzte le nagy küzdelmet követően öt játszmában, a mérkőzés 3 óra 43 percig tartott.

Babos és Fucsovics a vegyes páros második fordulójában.  Babos Tímea és Fucsovics Márton bejutott a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság vegyes páros versenyének második fordulójába. Az először összeállt magyar duó szombaton döntő rövidítésben verte a kínai Csang Su-ajt és az ausztrál John Peerst, a találkozó 1 óra 14 percig tartott. A női párosban címvédő Babos tavaly az indiai Rohan Bopannával az oldalán döntőt vívott vegyes párosban Melbourne-ben.

Eredmény vegyes páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért)
Babos Tímea, Fucsovics Márton - Csang Su-aj, John Peers (kínai, ausztrál) 6:3, 4:6, 10-7 - döntő rövidítés