Napi - Honvéd-Vidi döntőt rendeznek a kupában, a Siófok rangadót nyert a Fradi otthonában

2019/04/24 22:42

A Lazio az első döntős. A Lazio a hazai döntetlenje után vendégként 1-0-ra legyőzte az AC Milant a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének szerdai visszavágóján, így elsőként jutott a fináléba. A rómaiak továbbjutást érő gólját az argentin Joaquin Correa szerezte az 58. percben. A Lazio hetedszer hódíthatja el a trófeát.

Olasz Kupa, elődöntő, visszavágó:
AC Milan-SS Lazio 0-1 (0-0)

A Bayern lesz a Leipzig ellenfele a döntőben. A Bayern München 3-2-re győzött a Werder Bremen vendégeként a labdarúgó Német Kupa szerdai elődöntőjében. A brémaiak a második félidőben két percen belül ledolgozták kétgólos hátrányukat, de a lengyel Robert Lewandowski 80. percben szerzett második találatára már nem volt válaszuk, így a bajorok jutottak a döntőbe, ahol a magyar válogatott Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig lesz az ellenfelük. A finálét május 25-én a berlini Olimpiai Stadionban rendezik.

Német Kupa, elődöntő:
Werder Bremen-Bayern München 2-3 (0-1)

Elsőként Kvitova jutott negyeddöntőbe. A harmadik helyen kiemelt cseh Petra Kvitova két szettben legyőzte a belga Greetje Minnent szerdán a 886 ezer dollár (253 millió forint) összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna első nyolcaddöntőjében.

Eredmények nyolcaddöntő:
Kvitova (cseh, 3.)-Minnen (belga) 6:1, 6:4

Újabb ötszettes Vasas-siker a döntőben. A Vasas a második mérkőzést is 3-2-re nyerte a kupagyőztes Nyíregyháza ellen a női röplabda Extraliga döntőjében, szerdán. A párharc harmadik összecsapását pénteken rendezik a fővárosban.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
Fatum Nyíregyháza-Vasas Óbuda 2-3 (21, -19, 17, -22, -14)

Győzött az Atlético, még nem bajnok Barcelona. Az Atlético Madrid 3-2-re legyőzte a vendég Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján, így a címvédő és éllovas FC Barcelona még nem ünnepelheti 26. aranyérmét.

Győzelmével továbbjutott a Ferencváros. A Ferencváros házigazdaként magabiztosan nyert a román Steaua Bucuresti ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, így az utolsó játéknap eredményeitől függetlenül biztosította helyét a nyolcas döntőben.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 13. forduló:
FTC-Telekom Waterpolo - Steaua Bucuresti (román) 12-4 (1-1, 5-0, 4-3, 2-0)

Hatgólos veszprémi előny a negyeddöntőben.A Veszprém 28-22-re győzött a német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, szerdai mérkőzésén. A két együttes 11. alkalommal találkozott egymással tétmeccsen: két döntetlen mellett a Flensburg háromszor, a Veszprém pedig immár hatodszor nyert. A visszavágót jövő szombaton rendezik. A négyes döntőre június 1-én és 2-án kerül sor Kölnben.

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:
Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 22-28 (15-15)

Hazai döntetlenje után már nem juthat tovább a Szolnok. A Szolnok hazai környezetben 6-6-os döntetlent játszott az olasz BPM Sport Management együttesével, ezzel eldőlt, hogy a sorozat 2017-es győztese nem lesz ott a nyolcas döntőben.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, B csoport, 13. forduló:
Szolnoki Dózsa-BPM Sport Management (olasz) 6-6 (0-0, 2-3, 2-1, 2-2)

A Siófok rangadót nyert az FTC otthonában. A Siófok 30-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. Először a 29. percben alakult ki egygólosnál nagyobb különbség a csapatok között (14-16), majd a második félidő közepén az FTC, a hajrában viszont ismét az EHF Kupa-döntős Siófok vezetett két találattal. A szoros és izgalmas utolsó percekben a vendégek egy gólt megőriztek az előnyükből, pedig világbajnok irányítójuk, a francia Estelle Nze Minko kisebb sérülés miatt egyáltalán nem lépett pályára. A találkozó legeredményesebb játékosa a siófokiak horvát átlövője, Andrea Kobetic volt 11 góllal. A fővárosiaknál a spanyol Nerea Pena - aki nyáron éppen Siófokra igazol - nyolc gólt dobott. A Győri ETO elleni mérkőzéseket leszámítva a Ferencváros legutóbb majdnem nyolc éve, 2011. május 1-jén veszített bajnoki mérkőzést házigazdaként, akkor a Debrecen győzött a Népligetben.

Eredmények:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 29-30 (15-16)
Eu-Fire Mosonmagyaróvár - GVM Europe-Vác 21-24 (13-13)

Négy vereség szerdán, elfogytak a magyar játékosok. Mind a négy magyar érdekeltségű mérkőzés hazai vereséggel végződött a budapesti asztalitenisz-világbajnokság szerdai napján, így nincs már magyar versenyben a viadalon. Szudi Ádám és Pergel Szandra jól helytállt a vegyes párosok nyolcaddöntőjében a címvédő japán Josimura Maharu, Isikava Kaszumi duóval szemben, végül azonban 4-2-re kikapott. A világranglistán 70. Madarász Dórának sem sikerült bravúrt bemutatnia a kilencedik helyen kiemelt szingapúri Feng Tien-vej ellen, négy szettben alulmaradt, de vigasztalhatja, hogy a hazai versenyzők közül ő jutott a legtovább egyesben, és a 32 közé kerüléssel túlteljesítette a kiemelési számát, az 53-ast. Este két magyar párosnak lehetett szurkolni az egynemű kettősök nyolcaddöntőjében, de a Madarász, Pergel és az Ecseki Nándor, Szudi duó sem tudta kiharcolni a nyolc közé jutást. Előbbi a másodikként rangsorolt kínai Szun Jing-sa, Vang Man-jü egységtől kapott ki jó játékkal 4-1-re, utóbbi pedig ötödik kiemeltként a selejtezőből főtáblára jutott portugál Tiago Apoloniától és Joao Monteirótól ugyancsak öt játszmában. Közben a nap folyamán eldőlt, hogy férfi egyesben biztosan nem lesz kínai házidöntő, erre másfél évtizede nem volt példa. A harmadik fordulóban, a 16 közé jutásért ugyanis a világranglistán 34. francia Simon Gauzy óriási meglepetésre 4-2-re megverte a második helyen kiemelt Hszü Hszint, s utóbbi játékoson kívül nincs már kínai az alsó ágon. A 2005-ös vb óta mindig a sportági nagyhatalom képviselői játszották a férfi egyes fináléját.

Kikapott Moszkvában az Eger. Az Eger 15-13-ra kikapott a Dinamo Moszkva otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójának szerdai játéknapján, ezzel biztossá vált, hogy nem lesz ott a sorozat nyolcas döntőjében.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló A csoport:
Dinamo Moszkva (orosz) - ZF-Eger 15-13 (5-1, 2-4, 4-3, 4-5)

Nadal három játszmában győzött. Az első helyen kiemelt Rafael Nadal három játszmában győzte le szerdán az argentin Leonardo Mayert a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában.

Balázs Attila újabb bravúrral negyeddöntős. Balázs Attila második mérkőzésén is bravúros győzelmet aratott, ezzel bejutott a negyeddöntőbe az 586 140 euró (184,6 millió forint) összdíjazású budapesti férfi salakpályás tenisztornán.

A Budapest Honvéd kettős győzelemmel döntős. A Budapest Honvéd kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Magyar Kupa fináléjába, ugyanis 2-1-es hazai sikerét követően idegenben 3-0-ra múlta felül a másodosztályú Soroksárt az elődöntő szerdai visszavágóján. A kispestiek úgy küzdhetnek meg a trófeáért, hogy menetelésük során nem találkoztak élvonalbeli együttessel. A Honvéd története 18. döntőjére készülhet, eddig hétszer diadalmaskodott. A MOL Vidi FC elleni finálét május 25-én rendezik a Groupama Arénában.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:
Soroksár SC (NB II)-Budapest Honvéd 0-3 (0-1)

A hatodik magyar siker csoportgyőzelmet ért. Hatodik mérkőzésén is győzött a magyar kettős a norvégiai vegyespáros curling-világbajnokság csoportküzdelmeiben, így Kiss Zsolt és Palancsa Dorottya megnyerte a nyolcasát. A 48 csapatos vb-n a B csoportban szerepelnek a magyarok, akik az osztrákok, a törökök, a hollandok, a brazilok és a svájciak legyőzésével már nyolcaddöntősként várták a tajvani duó elleni szerdai meccset, amelyen végül 8-5-re diadalmaskodtak úgy, hogy az utolsó, nyolcadik felvonást már nem játszották le a felek. A 2013-ban és 2015-ben világbajnok magyar páros csütörtökön az utolsó csoportkörben Guyanával találkozik, majd pénteken rendezik a nyolcad- és negyeddöntőket. A legjobb 16 közé jutással Magyarország jövőre, az immár olimpiai kvalifikációs vb-n biztosan indulhat. A hat csoportból a legjobb kettő mellett a négy legjobb átlaggal rendelkező harmadik jut a nyolcaddöntőbe.