Napi - Hetedik a magyar válogatott az Eb-n, eltört a kulcscsontja a Liverpool védőjének

2018/12/13 07:18

A Lyon az utolsó nyolcaddöntős. Utolsóként az Olympique Lyon jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, miután a csoportkör szerdai utolsó játéknapján 1-1-es döntetlent ért el Kijevben, a Sahtar Donyeck vendégeként.

Hetedik a magyar válogatott, nem lesz norvég címvédés. A magyar női kézilabda-válogatott a hetedik helyen végzett a franciaországi Európa-bajnokságon, amelynek középdöntője szerda este zárult le. A magyar érdekeltségű II. csoportban, Nancyban az előző tornán ezüstérmes Hollandia hat góllal legyőzte Németországot, így a tabella élén végzett. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC irányítója, Nycke Groot a vasárnapi fejsérülése miatt ezúttal nem játszott. A hollandok sikere azt jelenti, hogy a román, a norvég és a magyar csapat azonos pontszámmal végzett a második, a harmadik és a negyedik helyen - közöttük az egymás elleni eredmények rangsoroltak -, így a címvédő Norvégia nem jutott a négy közé, a magyarok pedig a hetedik helyen zárják a tornát. Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata előbb 28-25-re kikapott Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntőben 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd Németország ellen 26-25-re, Románia ellen pedig 31-29-re nyert. Nantes-ban, az I. csoportban a világbajnok és házigazda franciák ugyancsak magabiztosan nyertek Szerbia ellen, így az olimpiai címvédő oroszok mellett a négy közé jutottak. Legeredményesebb játékosuk a Siófok KC irányítója, Estelle Nze Minko lett kilenc góllal. Vasárnap este Párizsban biztosan új Európa-bajnokot avatnak, mert Románia, Hollandia, Oroszország és Franciaország sem nyert korábban. A kontinenstorna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, és a további két dobogóshoz hasonlóan kvalifikál a jövő decemberi, kumamotói világbajnokságra.

Műtét miatt két hónapra elvesztette legértékesebb játékosát a Valencia. Műtét miatt két hónapos kihagyás vár a Valencia portugál válogatott labdarúgójára, Goncalo Guedesre. A szélső sérvproblémái miatt veti alá magát műtétnek - közölte szerdán a Valencia, amely augusztusban klubrekordot jelentő 40 millió euróért vásárolta meg a futballistát a Paris Saint-Germaintől. A 22 éves Guedes gyenge formában kezdte a mostani idényt, a spanyol bajnokságban tíz mérkőzésen egyetlen gólt sem szerzett, s ez is hozzájárult ahhoz, hogy a Valencia mindössze 15. a La Ligában. A Bajnokok Ligájában nem jutott nyolcaddöntőbe a Valencia, igaz, tavasszal az Európa Ligában folytathatja a legjobb 32 között.

Kikapott a Real Madrid és a Roma, Európa-ligás a Plzen. A címvédő Real Madrid otthon, az AS Roma idegenben kapott ki a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, szerdai játéknapján. A Romát legyőző cseh Viktoria Plzen a sikerrel bejutott az Európa-liga egyenes kieséses szakaszába.  A már biztos csoportelső Real tartalékos felállásban fogadta a CSZKA Moszkvát, a kezdőcsapatban kapott helyet például a 18 éves és 152 napos Vinícius Júnior. A brazil játékos lett a királyi gárda harmadik legfiatalabb kezdőjátékosa a BL-ben, két klublegenda, Iker Casillas (18 év és 117 nap) és Raúl González (18 év és 77 nap) mögött. A madridi kulcsjátékosok pihentetését kihasználta az orosz gárda, amely sima, 3-0-s sikert aratott, s egyben legsúlyosabb hazai európai kupakudarcát mérte a Real Madridra. A legutóbbi három kiírás győztese 254. hazai európai kupatalálkozóján 11. alkalommal kapott legalább három gólt. A szintén biztos továbbjutó, s így nyolcaddöntős rómaiak Plzenbe látogattak, s kaptak ki 2-1-re. Sikerével a cseh együttes csoportharmadikként zárt, így az Európa-ligában folytathatja szereplését.

Hazai vereséggel búcsúzott a Győr. A Győr 78-56-ra kikapott a Gironától, így véget ért szereplése a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében. Novemberben a két csapat gironai találkozóján 78-58-as spanyol siker született, a hatodik, utolsó fordulós szerdai mérkőzést a győriek 2 győzelemmel és 3 vereséggel, a vendégek százszázalékos mérleggel várták. A találkozón a nagyszünetben még döntetlen volt az állás (34-34), ám a harmadik negyedben összeomlott a Cargo, amely csoportharmadikként zárt. Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy csoportharmadik jut tovább, ám a Győr már biztosan nem kerülhet utóbbiak közé, így búcsúzott. A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

Eredmény, Női Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:
CMB Cargo UNI Győr-Girona (spanyol) 56-78 (16-18, 18-16, 4-27, 18-17)

Legyőzte Romániát, de kiesett a magyar válogatott. A magyar női kézilabda-válogatott 31-29-re legyőzte Románia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének szerdai utolsó fordulójában, Nancyban, ennek ellenére nem jutott tovább csoportjából.

Háromgólos hátrányból, tizenegyesekkel jutott tovább a házigazda. A házigazda egyesült arab emírségekbeli al-Ain háromgólos hátrányból felállva, tizenegyesekkel győzte le az új-zélandi Wellingtont a labdarúgó-klubvilágbajnokság selejtezőjében. A hazaiak a szerdai nyitómérkőzésen az első félidő végére 3-0-s hátrányba kerültek, ám még a szünet előtt szépíteni tudtak, a második játékrészben pedig egyenlítettek. A hosszabbítás nem hozott döntést, a tizenegyeseket pedig a végjátékban emberhátrányba került al-Ain futballistái bírták jobban idegekkel: csak egyszer hibáztak, míg az ellenfél rúgói kétszer. A két nagy esélyes, a címvédő és Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid, valamint a Libertadores Kupa-bajnok argentin River Plate kiemeltként csak a jövő heti elődöntőben lép pályára a tornán, amelyet 2009, 2010 és tavaly után negyedszer rendeznek az Egyesült Arab Emírségekben.

Eredmény, klubvilágbajnokság, selejtező:
al-Ain (egyesült arab emírségekbeli) - Wellington (új-zélandi) 3-3 (1-3, 3-3, 3-3) - tizenegyesekkel: 4-3

Kulcscsonttörés miatt hat hétig nem játszhat a Liverpool védője. Eltört a kulcscsontja Joel Matipnak, így a hátvéd játékára nagyjából hat hétig nem számíthat az angol labdarúgó-bajnokságban listavezető FC Liverpool. A 27 éves játékos kedd este, a Napoli ellen 1-0-ra megnyert Bajnokok Ligája-csoportmeccsen sérült meg. A BL-ben nyolcaddöntőbe jutott Liverpool egy héten belül a második hátvédjét veszítette el: múlt szerdán az angol válogatott Joe Gomez szenvedett lábtörést a Burnleyvel szemben megnyert bajnoki találkozón. A Liverpool vasárnap a Manchester United gárdáját fogadja a Premier League 17. fordulójának zárómérkőzésén.

Visszavonult a norvégok kétszeres olimpiai bajnok sífutója. Bejelentette visszavonulását Petter Northug kétszeres olimpiai bajnok sífutó. "Volt egy kis álmom gyermekként, hogy jó síző leszek. Büszke vagyok arra, hogy ezt elértem. Hosszú éveken át a sífutás volt az életem, ezért nehéz volt meghozni ezt a döntést" - mondta könnyeivel küzdve szerdai sajtótájékoztatóján a 32 éves sportoló. A norvég sífutó azzal indokolta döntését, hogy sérülései után már nem tudta visszanyerni azt a formáját, amellyel a világ élmezőnyéhez tartozna. Northug 2010-ben a vancouveri téli játékokon a klasszikus stílusú 50 kilométeren és csapat sprintben győzött, emellett még nyert egy-egy ezüst- és bronzérmet is a kanadai városban. Pályafutása során 13 világbajnoki aranyérmet gyűjtött. Northug az idei, phjongcshangi olimpián nem indult, mivel betegsége miatt nem tudta beverekedni magát hazája válogatottjába.

Hosszú Katinka ezüstérmes 100 méter háton. Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 100 méter háton a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon szerdán. A háromszoros olimpiai bajnok 56.26 másodperces idővel csapott célba, mindössze hét századdal maradt el a győztes amerikai Olivia Smoligától. A harmadik helyen holtversenyben a brit Georgia Davies és az ausztrál Minna Atherton (56.74-56.74) végzett. A 29 éves Hosszú a harmadik érmét szerezte a kínai városban, kedden 400 méter vegyesen, szerdán korábban 200 méter pillangón védte meg világbajnoki címét.

Hosszú Katinka aranyérmes 200 méter pillangón. Hosszú Katinka 200 méter pillangón is megvédte címét a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon. A háromszoros olimpiai bajnok óriási hajrával, 2:01.60 perces idővel diadalmaskodott, s 15. vb-elsőségét gyűjtötte be 25 méteres medencében.

Törökország, Olaszország és Szlovénia lesz a magyarok csoportellenfele. A török, az olasz és a szlovén nemzeti csapat lesz magyar női kosárlabda-válogatott ellenfele a jövő nyári Európa-bajnokság csoportkörében. A szerdai, belgrádi sorsoláson eldőlt, hogy a magyar csapat - mely a harmadik kalapból várta az eredményt -  Szerbiában vívja majd mérkőzéseit. Jövőre a 37. Európa-bajnokságot 16 csapat részvételével rendezik június 27-től július 7-ig Nisben, Nagybecskereken (Zrenjanin) és Rigában, a kieséses szakasznak pedig Belgrád ad otthont. Szerbia és Lettország a rendező jogán vesz részt a kontinenstornán.