Napi - Hét magyar érem, köztük három arany csütörtökön, Ciprusra igazolt Lang Ádám
Hét magyar érem, köztük három arany csütörtökön, Ciprusra igazolt Lang Ádám

2019/06/27 23:20

Hét magyar érem, köztük három arany csütörtökön. A kajak-kenusok éremesőt szállítottak a Minszkben zajló Európa Játékok csütörtöki napján: a sportág magyar képviselői három aranyat és négy ezüstöt nyertek. A délelőtti 500 méteres finálékban a Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső női kenupáros és a Kárász Anna, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Medveczky Erika összeállítású női kajaknégyes győzött, Kozák Danuta pedig második lett kajak egyesben. Kora délután a 200-as döntőkben a kajakos Kozák Danuta és Birkás Balázs révén két ezüstérem volt a termés. A délutáni 5000 méteres versenyeken pedig Kopasz Bálint arany-, Bodonyi Dóra ezüstérmet nyert, előbbi második diadalát aratta, ugyanis 1000 méteren is első lett.    A férfi kajaknégyes 500 méteren, valamint Nagy Bianka kenus 200 méteren hetedik, a női kajakkettes 200-on kilencedik lett. Nem jött össze az éremszerzés a birkózó Dénes Mercédesznek, aki ugyan megnyerte első vigaszágas mérkőzését, de a bronzmérkőzésen technikai tussal alulmaradt az orosz Sztalvira Orsusszal szemben, így ötödikként zárt. Rajta kívül még négy magyar, Sleisz Gabriella (62 kg), Németh Zsanett (76 kg), Galambos Ramóna (57 kg) és a vigaszágon Szabó Mihály (97 kg) lépett szőnyegre, meccset nyerniük azonban nem sikerült, valamennyien kiestek. A tornászok kifejezetten jól szerepeltek az egyéni összetett selejtezőjében, melyből Péter Sára első helyen jutott az ugrás, Vecsernyés Dávid pedig hatodikon a nyújtó fináléjába, Schermann Bianka és Székely Zója pedig összetettben döntőzhet. A magyar női asztalitenisz-válogatott pedig az elődöntőben folytathatja szereplését, miután 3-0-ra legyőzte az ukránokat a nyolc között.    A pályakerékpáros Lovassy Krisztián 11. helyen zárt scratch-ben, a tollaslabdázó Krausz Gergely a 16 között búcsúzott az izraeli Misa Zilbermannal szemben, míg az íjász Banda Árpád szétlövéssel veszítette el nyolcaddöntőjét, így kilencedik helyen zárt. A sportlövőknél Horváth Lea 1150 körös eredménnyel 29. helyen végzett a női kisöbű szabadpuska összetett számában, Pongrátz Bianka pedig 109 találattal 16. helyen zárta a női skeetesek versenyét.

Balázs Krisztián két szeren is döntős. Balázs Krisztián két szeren, korláton és nyújtón bejutott a legjobb nyolc versenyzőt felvonultató fináléba a Győrben zajló első junior torna-világbajnokság csütörtöki nyitónapján. Az FTC-Telekom tehetsége előbbi szeren 13,833 ponttal negyedik, utóbbin 13,133 ponttal ötödik helyen kvalifikálta magát a vasárnapi döntőbe. Az összetett aranyérmet a japán Oka Sinoszuke nyerte meg honfitársa, Doi Rjoszuke és az ukrán Ilja Kovtun előtt. A csapatversenyben szintén a japánok diadalmaskodtak az ukránokat és az olaszokat megelőzve. A Balázs Krisztián, Bátori Szabolcs, Dobrovitz Ádám alkotta magyar csapat az első csoportban mutatta be a gyakorlatait, és 148,470 ponttal 17. helyen végzett. Pénteken a nők selejtezőjét rendezik meg, valamint egyéni összetettben és ccsapatversenyben is világbajnokot avatnak.

Kikapott Szenegál. A végső győzelemre is esélyesnek tartott Szenegál labdarúgó-válogatottja egygólos vereséget szenvedett a továbbra is százszázalékos és már továbbjutott Algériától az Egyiptomban zajló Afrikai Nemzetek Kupája csütörtöki játéknapján.

Afrikai Nemzetek Kupája:
Algéria-Szenegál 1-0 (0-0)

Papírforma a nőknél, meglepetések a férfiaknál. A nőknél a papírforma érvényesült, míg a férfiaknál két meglepetés is született a csütörtöki negyeddöntők során az eastbourne-i füves pályás tenisztornán. A férfiaknál az ötödik helyen kiemelt spanyol Fernando Verdasco és a hatodikként rangsorolt francia Gilles Simon búcsúzott a nyolc között.

Eredmények, negyeddöntő:

férfiak:
Edmund (brit, 3.)-Evans (brit) 1:6, 6:3, 6:4
Querrey (amerikai)-Verdasco (spanyol, 5.) 7:6 (7-4), 6:2
Fabbiano (olasz)-Simon (francia, 6.) 6:4, 6:3
Fritz (amerikai)-Hurkacz (lengyel) 6:4, 7:6 (7-5)

nők:
Kar. Pliskova (cseh, 2.)-Alekszandrova (orosz) 6:2, 6:0
Bertens (holland, 3.)-Szabalenka (fehérorosz, 8.) 6:4, 3:6, 6:4
Kerber (német, 4.)-Halep (román, 6.) 6:4, 6:3
Dzsabúr (tunéziai)-Cornet (francia) 1:6, 7:5, 6:3

Ciprusra igazolt Lang Ádám. Lang Ádám válogatott labdarúgó három évre a ciprusi Omonia Nicosiához szerződött. A csapat vezetőedzője az a norvég Henning Berg, akivel a középhátvéd már dolgozott együtt 2016-ban még a Videoton színeiben. "Elsődleges célom, hogy jó teljesítményt nyújtva újra a válogatott tagja legyek. Ez számomra mindennél fontosabb" - jelentette ki a 26 éves futballista a magyar szövetség honlapján. A 26-szoros válogatott Lang az elmúlt szezonban a román bajnok CFR Clujban nagyon kevés játéklehetőséghez jutott.

Mannarino és Dzumhur búcsúja. Az elmúlt két évben finalista Adrian Mannarino és a címvédő Damir Dzumhur sem jutott a legjobb négy közé az 507 ezer euró (164 millió forint) összdíjazású antalyai füves pályás tenisztornán. A másodikként rangsorolt francia játékos szettelőnyről kapott ki az olasz Lorenzo Sonegótól. Az ötödik helyen kiemelt bosnyák teniszező a második játszma elején gyomorpanaszai miatt feladta az ausztrál Jordan Thompson elleni összecsapást.

Sonego (olasz)-Mannarino (francia, 2.) 3:6, 7:6 (7-3), 6:3
Carreno-Busta (spanyol, 4.)-Tomic (ausztrál) 6:7 (7-9), 6:4, 6:4
Thompson (ausztrál, 3.)-Dzumhur (bosnyák, 5.) 7:5, 1:0-nál Dzumhur feladta
Kecmanovic (szerb)-Troicki (szerb) 6:3, 6:4

Valter Pelikánt és Peákot megelőzve nyerte az országúti kerékpárosok időfutam ob-ját. A férfiaknál Valter Attila, a nőknél Kormos Veronika diadalmaskodott az országúti kerékpárosok debreceni időfutam országos bajnokságán. A CCC Development Team versenyzője, a Tour de Hongrie-n harmadik Valter mögött másodikként a kedden a minszki Európa Játékok időfutamán 13. helyezett Pelikán János (Pannon Cycling Team) zárt. A dobogó alsó fokára a címvédő Peák Barnabás állhatott fel, akinek klubváltását épp csütörtökön jelentették be: a legjobb U23-as csapatnak tartott holland SEG Racing Academyből a World Tour besorolású Mitchelton-SCOTT együtteséhez szerződik. A nőknél sem volt címvédés, a tavaly győztes Hajnal Adrienn második lett Kormos Veronika mögött.

A Veszprém került össze a címvédővel. A két magyar csapat közül a Telekom Veszprém került össze a címvédő észak-macedón Vardar Szkopje együttesével a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtöki, bécsi sorsolásán. A Vardar és a magyar bajnok Veszprém legutóbb június 2-án a kölni döntőben találkozott, és az észak-macedónok 27-24-re győztek. A B csoportba került még többek között a háromszoros BL-győztes német THW Kiel, valamint a 2018-ban aranyérmes francia Montpellier HB is. A MOL-Pick Szeged az A csoportban megmérkőzik például a francia Paris-Saint Germain, a spanyol Barcelona és a német Flensburg-Handewitt együttesével is.

Külön ágra került a Győr és az FTC. Külön ágra került a Ferencváros és a címvédő Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája csütörtöki, bécsi sorsolásán. Az ötszörös BL-győztes győriek a szlovén Krim Mercator Ljubljana és a svéd IK Sävehof együttesével, továbbá a selejtezőtorna győztesével találkoznak a D csoportban. A szeptember 6-8-án esedékes selejtezőtornán a spanyol Rocasa Gran Canaria, a török Kastamonu Belediyesi GSK, a szerb ZORK Jagodina és a cseh DHK Banik Most szerepel majd. A legutóbbi négy idényben negyeddöntős Ferencváros az előző idényben bronzérmes norvég Vipers Kristiansand, a negyedik helyezett francia Metz HB, valamint a horvát Podravka Koprivnica társaságában az A csoportba került, tehát a két magyar csapat - a legutóbbi szezonnal ellentétben - továbbjutás esetén nem játszik egymással a középdöntőben. A csoportkör négyeseiből az első három jut tovább.

Győzelemmel kezdtek a magyarok Nisben. A magyar válogatott remek hajrával 88-84-re legyőzte Szlovéniát a szerb-lett rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság nisi csoportjának csütörtöki nyitómérkőzésén. A mintegy 500 néző előtt kezdődött találkozón Székely Norbert együttese csak 3-0-ig vezetett, onnantól az eddig mindhárom alkalommal legyőzött ellenfél volt előnyben. A szlovénok a második negyedben 11 ponttal elhúztak, ám Határ Bernadett és Studer Ágnes vezérelte magyar csapat 8-0-ás rohammal felzárkózott, a nagyszünetben 36-39 volt az állás. Fordulás után 14 pontra nőtt a hátrány, ekkor a 208 centis Határ Bernadett tartotta versenyben a válogatottat, ezzel együtt tíz pontnál nemigen sikerült közelebb férkőzni a riválishoz. A hajrában sikerült újra négy pontra csökkenteni a különbséget, de az ellenfélnél Teja Oblak brillírozott. A magyarok nem adták fel, Határ mellé a honosított Turner Yvonne is belendült, és a 39. percben ismét vezettek. A hajrában az ellenfél már nem tudott újítani, így a nemzeti csapat sikerrel kezdte meg Eb-szereplését. A válogatott legjobbja a 23 pontos Turner lett. A második fordulóban Olaszország lesz a magyarok ellenfele pénteken 18.30 órakor.