Napi - Harry Kane hetekre kidőlt, nem bírt egymással Franciaország és Németország
Harry Kane hetekre kidőlt, nem bírt egymással Franciaország és Németország

2019/01/15 22:27

Döntetlen lett a német-francia rangadó. A társrendező német válogatott 25-25-ös döntetlent játszott kedden a címvédő francia csapattal a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában Herningben. A franciák a 19. percben vezettek először, és mivel mindkét védelem kiválóan működött, a megszokottnál kevesebb gól született az első félidőben. A németek egy 3-0-s sorozattal fordítottak, és a rendkívül színvonalas meccsen szinte végig vezettek. Fél perccel a vége előtt a kétgólos győzelemért támadhattak a társrendezők, de hibáztak, a címvédő viszont egy másodperccel a dudaszó előtt Timothey N'Guessan góljával egyenlített. A mezőny legeredményesebb játékosa a Telekom Veszprém francia légiósa, Kentin Mahé volt, aki 11 lövésből kilenc gólt dobott.

Tunézia - Szaúd-Arábia 24-20 (12-8)

Loebé a szakasz, al-Attijah növelte előnyét. A kilencszeres rali-világbajnok Sebastien Loeb nyerte a nyolcadik szakaszt kedden a Peruban zajló Dakar-ralin, összetettben a katari Nasszer al-Attijah tovább növelte előnyét. A negyedik etapján győztes francia klasszis ezzel feljött a harmadik helyre, míg 13-szoros győztes honfitársa, Stéphane Peterhansel a másodikról a negyedik pozícióba csúszott. A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős még nem ért célba, a verseny honlapja szerint a hatodik ellenőrzőponton 58 perces hátránnyal haladt át.

Továbbjutott a Getafe. A Getafe 1-1-es döntetlent játszott a Valladolid vendégeként a Spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján, így 2-1-es összesítéssel továbbjutott.

Spanyol Király Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók:
Valladolid-Getafe 1-1 (0-1) - első meccs: 0-1
Továbbjutott: a Getafe, 2-1-es összesítéssel.

Könnyed magyar siker Franciaországban. A magyar női vízilabda-válogatott 12-5-re nyert a francia csapat vendégeként kedden a világliga B csoportjának negyedik fordulójában.

Női világliga, B csoport, 4. forduló:
Franciaország-Magyarország 5-12 (1-2, 1-3, 1-5, 2-2)

Ismét fölényesen nyertek a norvégok. Norvégia válogatottja 41-20-ra legyőzte kedden Chile csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, Herningben. Az előző vb-n ezüstérmes norvégok kétszer tíz, egyszer 19, most pedig 21 góllal győztek a C csoportban. A súlyos vereség ellenére a mezőny legeredményesebb játékosa a chilei Esteban Salinas volt, aki tíz lövésből kilenc gólt dobott. Az európai együttes ezzel már biztosan középdöntős.

Nehezen nyert Kisvárdán a Győr. A címvédő és éllovas Győr a szünetben még hátrányban volt, végül azonban kétgólos győzelmet aratott Kisvárdán a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén. A hazaiak többször is vezettek a találkozón, és az 50. percben még 25-25 volt az állás, de a hajrát a bajnokcsapat bírta jobban, amely így őrzi százszázalékos mérlegét.

Eredmény:
Kisvárda Master Good SE-Győri Audi ETO KC 28-30 (15-14)

Harry Kane márciusig kidőlt. Hosszú kihagyás vár Harry Kane-re, a Tottenham Hotspur labdarúgójára, aki vasárnap a Manchester United elleni bajnoki mérkőzésen sérült meg. A klub Facebook-oldalának keddi híre szerint a válogatott támadó a bal bokáját fájlalja, a szalagja sérült. A játékos megkezdte a rehabilitációt, s várhatóan március elején kezdheti újra az edzéseket - közölte az egyesület. Kane az előző szezonban hasonló sérülés miatt hagyott ki tíz meccset. Mostani kiválása érzékenyen érinti a Premier League tabelláján harmadik helyen álló londoni csapatot, mivel másik sztárcsatára, a dél-koreai Szon Hung Min az MU elleni meccs után elutazott válogatottjához az Ázsia Kupára, s kérdéses, mikor tér majd vissza. A Tottenham nyolcaddöntős a Bajnokok Ligájában, február 13-án fogadja a Borussia Dortmundot, majd március 5-én látogat Németországba.

Buemi marad a Red Bull tartalékpilótája. Kilencedik Forma-1-es szezonjában lesz a Red Bull tartalékpilótája idén Sebastien Buemi. A 30 éves svájci 2009 és 2011 között versenyzett is az F1-ben a Red Bull fiókcsapatában, a Toro Rossóban, előtte és azóta teszteken jut szóhoz. Emellett az elektromos meghajtású autókat felvonultató Formula E-ben indul, melyet megnyert 2016-ban, és megbízhatósági viadalokon vesz részt, tavaly tagja volt a Le Mans-i 24 órás versenyen győztes Toyota-csapatnak. A Renault-ról Honda motorokra váltott Red Bull az idei világbajnoki sorozatban a holland Max Verstappennel és a francia Pierre Gaslyval áll ki a futamokra.

Indul a Cofidis. A Cofidis csapata is indul a júniusi Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyen. A szervezők keddi közleménye kiemeli: a francia prokontinentális egyesület, amely tavaly huszonegy profi győzelmet ért el, rendszeres szereplője a nagy körversenyeknek, s Nacer Bouhanni révén augusztusban szakaszgyőzelmet ünnepelhetett a Vuelta a Espanán. A Cofidis idén is indulni fog a Tour de France-on és a spanyol körversenyen, így a Tour de Hongrie történetének eddigi legerősebb résztvevő csapata lesz. Korábban a címvédő Manuel Bellettit foglalkoztató, szintén prokontinentális olasz Androni-Giocattoli Sidermec adta le nevezését a viadalra. A nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában szereplő, 2.1-es kategóriájú Tour de Hongrie-t idén június 11. és 16. között rendezik meg.

Shiffrin szezonbeli 10. győzelmét aratta. Az összetettben címvédő Mikaela Shiffrin győzött kedden a női alpesisí-világkupa kronplatzi óriás-műlesikló viadalán. Az olaszországi versenyen a kétszeres olimpiai bajnok amerikai sztár már az első futam után majdnem másfél másodperccel vezetett a második francia Tessa Worley előtt, és mivel a második csúszása során csak 18 századmásodperccel volt lassabb riválisánál, így magabiztos sikert aratott. Shiffrin a szezonban 10. vk-győzelmét ünnepelhette - Kronplatzban először nyert - és már csak négy sikerre van attól, hogy beállítsa Vreni Schneider egy idényre vonatkozó rekordját, amelyet a svájci síző még az 1988-89-es vk-szezonban állított fel 14 diadallal. A kétszeres összetett vk-győztes amerikai síző 53. alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára a világkupában. Mögötte Worley lett a második, míg a harmadik helyen a hazai pályán csúszó Marta Bassino zárt. Győzelmével Shiffrin átvette a vezetést a szakági világkupában az ezúttal hatodikként záró olasz Federica Brignonétól.