Napi - Hamilton nyerte az 1000. nagydíjat az F1-ben, Gilbert a Paris-Roubaix győztese
Hamilton nyerte az 1000. nagydíjat az F1-ben, Gilbert a Paris-Roubaix győztese

2019/04/15 06:45

A Siófok KC döntőbe jutott a női kézilabda EHF Kupában, miután vasárnapi 27-25-ös veresége ellenére 53-51-es összesítéssel megnyerte a dán Viborg HK elleni elődöntőt. A siófokiak múlt szombaton házigazdaként 28-24-re nyerték meg a párharc első meccsét. A visszavágó legjobbja a vendég Siófok horvát balátlövője, Andrea Kobetic volt nyolc góllal. A kupasorozat döntőjében 15. alkalommal szerepelhet magyar csapat, az eddigi mérleg hat arany- és nyolc ezüstérem. A dán Esbjerg elleni finálé első mérkőzését május első hétvégéjén rendezik, a visszavágóját pedig egy héttel később. Kedden derül ki, hogy melyik csapat kezd hazai pályán.

Sebestyén Péter a 12. helyen végzett a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Supersport kategóriájának negyedik versenyén vasárnap a hollandiai Assenben. A rangos nemzetközi sorozat honlapjának tájékoztatása szerint a 24 éves pilóta a 17. pozícióból indult, és 12. helyezésével négy pontot gyűjtött. A PTR Honda magyar motorosa a Phillip Islanden rendezett első futamon nyolcadik, majd azt követően Thaiföldön 12. lett, míg egy héttel ezelőtt, a spanyolországi Aragonban a 11. helyen zárt. A mostani teljesítményével így már 21 világbajnoki pontja van, és a pontversenyben a 11. pozíciót foglalja el. A sorozat következő viadalát május 10-12. között rendezik az olaszországi Imolában.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2-0-ra kikapott a Szalai Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el a Bundesligában a berlini együttessel. A 2015 februárja óta a kispadon ülő Dárdainak ez a legrosszabb szériája a csapattal. Szalait a 64. percben, 1-0-s hazai vezetésnél lecserélték.

Bundesliga, 29. forduló:
1899 Hoffenheim-Hertha BSC 2-0 (1-0)

A magyar férfi kézilabda-válogatott 23-23-as döntetlent játszott Oroszországgal az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, vasárnap Érden, ezzel újabb nagy lépést tett a továbbjutás, egyben a csoportelsőség felé. A két csapat 17. alkalommal találkozott, tíz orosz és öt magyar győzelem mellett ez volt a második döntetlen. Csütörtökön Asztrahánban 25-19-re győztek a magyarok.

Eredmény, fFérfi Európa-bajnoki selejtező, 4. forduló, 7. csoport:
Magyarország-Oroszország 23-23 (11-15)

A belga Philippe Gilbert nyerte meg a kerékpározók egyik klasszikus egynapos viadalát, a 117. Paris-Roubaix versenyt vasárnap.

A negyedik helyen végzett a házigazda Sopron Basket a női kosárlabda Euroligában, mivel a négyes döntő vasárnapi bronzmérkőzésén 64-53-ra kikapott a cseh USK Prahától.

A Liverpool 2-0-ra legyőzte a vendég Chelsea-t az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnapi második mérkőzésén, és visszavette első helyét a tabellán a címvédő Manchester Citytől. Szalah 19 találatnál jár a PL-szezonban, és beérte a góllövőlistát eddig egyedül vezető Sergio Agüerót (Manchester City.) Manénak ez volt a 18. gólja. A Liverpool 2012 májusát követően tudta legyőzni az Anfield Roadon bajnoki mérkőzésen a Chelsea-t, a londoniakkal szemben ebben az időszakban négy döntetlen és két vereség volt a Vörösök mérlege.

Premier League, 34. forduló:
FC Liverpool-Chelsea 2-0 (0-0)
Crystal Palace-Manchester City 1-3 (0-1)

A címvédő Red Bull Salzburg Szoboszlai Dominik vezérletével fordított és 3-1-re győzött a vendég Sturm Graz ellen az osztrák labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A 18 éves, magyar válogatott futballista kezdőként lépett pályára, s a második félidő elején ő készítette elő a csapat egyenlítő találatát, majd a 71. percben gólt szerzett, és beállította a végeredményt. A salzburgiak fölényesen, 9 ponttal vezetik a tabellát a Linz előtt.

Hosszú Katinka vasárnap két számban tudott nyerni a stockholmi nemzetközi úszóversenyen, amelyen így már öt éremnél, közte négy aranynál jár. A Nordic Swim Tour elnevezésű sorozat harmadik állomásának harmadik napján a háromszoros olimpiai bajnok - a viadal honlapjának beszámolója szerint - előbb 200 méter háton bizonyult a legjobbnak 2:09.63 perccel, majd 200 méter vegyesen utasította maga mögé a mezőnyt 2:09.76 perces időeredménnyel. Hosszú pénteken egy érmet szerzett - 200 méter gyorson másodikként zárt -, szombaton 400 méter vegyesen és 100 méter háton az élen végzett.

Magabiztos vívással megvédte címét a magyar junior férfi párbajtőr-válogatott vasárnap, a Torunban rendezett korosztályos vívó-világbajnokságon. A magyar szövetség honlapja szerint az Andrásfi Tibor, Bende Bence, Koch Máté, Nagy Dávid összeállítású csapat egész nap ellenállhatatlanul vívott, s mind az öt meccsét nagy fölénnyel nyerte meg. Az elődöntőben az oroszokat 45-26-ra, majd a fináléban az Egyesült Államok válogatottját 45-31-re verte. A magyar küldöttség ezzel 4 arany- és 1 bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyén végzett. Korábban a kadet korosztályban a kardozó Szűcs Luca, illetve a párbajtőröző Muhari Eszter, valamint a junior női kardcsapat diadalmaskodott, míg Büki Lili bronzérmet nyert a kadet párbajtőrözők között.

A mindössze 17 éves amerikai Amanda Anisimova nyerte meg a 250 ezer dollár (71,2 millió forint) összdíjazású bogotai női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben három játszmában kerekedett az ausztrál Astra Sharma fölé. A hatodik helyen kiemelt Anisimova - aki az elbukott első szettben öt szervajátékából csak egyet nyert meg - karrierje első tornagyőzelmét aratta. A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott.

Eredmény, döntő:
Anisimova (amerikai, 6.)-Sharma (ausztrál) 4:6, 6:4, 6:1

A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Kínai Nagydíjat, a Forma-1 történetének ezredik versenyét, ezzel átvette a vezetést a vb-pontversenyben. A 34 éves Hamiltonnak ez az idei második, és pályafutása 75. futamgyőzelme, Sanghajban karrierje hatodik diadalát aratta, ez rekord. A címvédő mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg a harmadik helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája végzett.

A címvédő spanyol Marc Márquez az élen haladva bukott és kiesett a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyén az Egyesült Államok Nagydíján, melyet Alex Rins nyert meg. Az ötszörös vb-győztes Marquez bukása teljesen váratlan volt, ugyanis nagy fölénnyel motorozott az élen, amikor 11 körrel a vége előtt hibázott. Kiválása után a Suzukival versenyző honfitársa, Rins nagyot csatázott a győzelemért, négy körrel a leintés előtt előzte meg Valentino Rossit, akit sikerült maga mögött tartania. A Moto2 versenyében a svájci Thomas Lüthi, Moto3-ban pedig a spanyol Aron Canet győzött.

Az etióp Abrha Milaw nyerte vasárnap a Párizs Maratont: a férfi győztes 2:07:5 órás idővel diadalmaskodott, egyéni legjobbját 20 másodperccel javította meg 42,195 kilométeres távon. A második helyen honfitársa, Asefa Mengistu végzett, míg az előző két évben győztes kenyai Paul Lonyangata ezúttal harmadikként ért célba. A nőknél hármas etióp siker született, Gelete Burka 2:22:47-es idővel diadalmaskodott, őt öt másodperces hátránnyal követte Azmera Gebru, valamint 48-cal Azmera Abreha. A 43. Párizs Maraton több mint 60 ezren vettek részt a francia fővárosban.

Tiger Woods tizennégy évvel legutóbbi sikere után megnyerte az Augustában rendezett US Masterst, a golfozók idei első Major-viadalát. Az amerikai sztár óriási csatában, egy ütés előnnyel győzött honfitársai, Xander Schauffele, Dustin Johnson és Brooks Koepka előtt.