Napi - Hamilton nyert Kínában, Michelisz remekelt, kikapott a Győr és a Veszprém
Hamilton nyert Kínában, Michelisz remekelt, kikapott a Győr és a Veszprém

Hosszabbitás ·
2017/04/09 23:49

Lewis Hamilton győzelmével zárult a Forma 1-es Kínai Nagydíj, ezzel a brit kiegyenlített Sebastian Vettellel szemben, aki az idénynyitón aratott sikerét követően ezúttal másodikként zárt. A Mercedes háromszoros világbajnoka hibátlan versenyt futott, pályafutása 54. futamgyőzelmét igazából senki sem veszélyeztette, jóllehet ehhez azért az időjárási körülmények is kellettek. A Ferrari német versenyzője mögött a Red Bull ifjú titánja, Max Verstappen zárt harmadikként, akit a célbaérkezésig “kergetett” csapattársa, Daniel Ricciardo, akinek végül be kellett érnie a negyedik pozícióval.

Michelisz Norbert előbb az ötödik, majd a második helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) idei első versenyén, a vasárnapi Marokkói Nagydíjon. A gyári Hondával versenyző Michelisz a nyolcadik helyről kezdte az első futamot, végül pedig ötödikként zárt. A második futamban a harmadik helyről rajtolt, majd szoros csatában a második helyen végzett. A pontversenyt Monteiro vezeti 43 ponttal, Michelisz 36 ponttal a második.

A Telekom Veszprém 26-21-re kikapott a macedón Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda SEHA Liga vasárnapi döntőjében, Bresztben. Vardar a liga 2011-es alapítása óta harmadszor lett aranyérmes.

Férfi SEHA Liga, négyes döntő, Breszt:

döntő:

Vardar Szkopje (macedón)-Telekom Veszprém 26-21 (11-11)

A Győri Audi ETO KC 32-31-re kikapott a francia Metz otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi, első mérkőzésén. A visszavágót jövő szombaton rendezik Győrben.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Metz (francia)-Győri Audi ETO KC 32-31 (16-16)

Egy-egy újabb arany- és ezüstéremmel lett gazdagabb Hosszú Katinka a stockholmi nagymedencés úszóverseny második, vasárnapi napján. A háromszoros olimpia bajnok favorithoz méltóan könnyedén diadalmaskodott 400 méter vegyesen (4:40.90), 100 méter háton pedig második lett (1:00.59). Hosszú a szombati nyitónapon 1500 méter gyorson elsőként, míg 50 méter háton és 200 méter gyorson másodikként csapott a célba.

Franciaország és Szerbia után Ausztrália Davis-kupa válogatottja is ott van a legjobb négy között. Az ausztrál-amerikai párharc negyedik összecsapásán Nick Kyrgios 7:6, 6:3, 6:4 arányban legyőzte Sam Querrey-t, így hazája 3-1-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

A portlandi Damian Lillard 59 pontos klubrekorddal vezette sikerre csapatát a Utah ellen észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) szombati játéknapján.

Golden State Warriors-New Orleans Pelicans 123-101

Az alapszakaszgyőztes Alba Fehérvár meglepetésre szoros meccsen egy ponttal alulmaradt a vendég ZTE-vel szemben vasárnap, a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában. A zalaiak az utolsó pillanatban szerzett hárompontossal fordítottak.

Eredmény, férfi NB I, középszakasz:

felsőház:

Alba Fehérvár-Zalakerámia ZTE KK 89-90 (20-15, 17-27, 29-25, 23-23)

korábban:

Szolnoki Olaj KK-Egis Körmend 78-71 (16-23, 23-10, 25-24, 14-14)

A belga Greg Van Avermaet nyerte vasárnap az országúti kerékpárosok legendás egynapos viadalát, a Paris-Roubaix-t. A 115. alkalommal megrendezett versenyen, melyet "Észak poklának" is neveznek, szokás szerint egy szökevénycsoportból került ki a győztes. Van Avermaet két társával együtt ért a célt jelentő helyi Velodrome-ba, de annyira egymást figyelték, hogy két üldöző utolérte őket. Ettől megijedve a cseh Zdenek Stybar megindította a hajrát, azonban a riói mezőnyverseny aranyérmese szélárnyékból kibújva gyorsabbnak bizonyult a sprintben. Harmadikként a holland Sebastian Langeveld végzett. A rendre a nagy esélyesek között számon tartott Van Avermaet először győzött klasszikus egynapos viadalon. A másik favorit, a világbajnok szlovák Peter Sagan kétszer is az élen haladó szökevénycsoportban tekert, ám defekt miatt mindkétszer leszakadt onnan.

A magyar játékosokat foglalkoztató csapatok közül a Bologna és a Palermo is simán kikapott esélyesebb ellenfelétől az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Lazio-Napoli 0-3 (0-1)

A Manchester United három góllal nyert az utolsó Sunderland otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Premier League, 32. forduló:
Bournemouth-Chelsea 1-3 (1-2)

Manchester City-Hull City 3-1 (1-0)

Middlesbrough-Burnley 0-0

Stoke City-Liverpool 1-2 (1-0)

West Bromwich Albion-Southampton 0-1 (0-1)

West Ham United-Swansea City 1-0 (1-0)

Tottenham Hotspur-Watford 4-0 (3-0)

Sunderland-Manchester United 0-3 (0-1)

Everton-Leicester City 4-2 (3-2)

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC 2-0-ra verte a vendég Augsburgot a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Bundesliga, 28. forduló:
Eintracht Frankfurt-Werder Bremen 2-2 (0-2)

Bayern München-Borussia Dortmund 4-1 (2-1)

RB Leipzig-Bayer Leverkusen 1-0 (0-0)

SC Freiburg-FSV Mainz 1-0 (0-0)

Hamburger SV-Hoffenheim 2-1 (1-1)

1. FC Köln-Borussia Mönchengladbach 2-3 (1-1)

Schalke 04-VfL Wolfsburg 4-1 (2-0)

Hertha BSC-Augsburg 2-0 (2-0)

Ingolstadt-Darmstadt 3-2 (1-2)

A magyar futsalválogatott 2-2-es döntetlent játszott Bosznia-Hercegovina csapatával a bakui Európa-bajnoki selejtezőtorna vasárnapi játéknapján. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Sito Rivera szövetségi kapitány csapata már 2-0-ra vezetett, de az ellenfél a hajrában egyenlíteni tudott. A magyarok szombaton 4-3-ra legyőzték az albánokat, kedden pedig a házigazda azeriekkel találkoznak.

Hosszan tartó, súlyos betegségben, 73 éves korában elhunyt Temes Péter, a Postás SE és a magyar asztalitenisz-válogatott egykori edzője. A szakember szombati halálának hírét Rostás Gábor, a Postás SE elnöke közölte az MTI-vel. Temes Péter több mint 30 évig volt a Postás férfi szakosztályának vezetőedzője, és több cikluson át vezette a magyar válogatottat is. Nevéhez számtalan bajnoki cím, Szuper Liga-győzelem fűződik. Legjelentősebb játékosai voltak: Klampár Tibor, Kreisz Tibor, Németh Károly, Bátorfi Zoltán, Lindner Ádám és Pázsy Ferenc. Temetéséről később intézkednek. (MTI)

Kóger Dániel újabb kétéves megállapodást kötött a Fehérvár AV19 jégkorongcsapatával. A klub vasárnapi közleménye emlékeztetett arra, hogy a játékos négyéves észak-amerikai kitérő után, 2014-ben tért vissza Székesfehérvárra. A válogatott hokis 2016-ban újabb egy évvel hosszabbította meg kontraktusát, a 2016/2017-os szezonban pedig 53 mérkőzésen 15 góllal és 20 gólpasszal zárt. "Székesfehérvári vagyok, és mióta hazajöttem Amerikából, itthon játszom. Hosszú távon is itt képzeltem el a jövőmet" - mondta a 27 éves csatár. "Örülök neki, hogy a világbajnokság előtt jött az ajánlat, hogy a klub is úgy tervezi, hogy hosszú távon a csapat tagja legyek. Sikerült megállapodnunk, így nyugodtan készülhetek a vb-re." (MTI)

A Szekszárd magabiztosan győzött a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének vasárnapi, második mérkőzésén, ezzel megnyerte a párharcot. A DVTK-Győr csatában a harmadik meccs dönt a továbbjutásról, ugyanis a miskolciak szoros küzdelemben egyenlítettek.  A párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Vasas Akadémia-Atomerőmű KSC Szekszárd 51-85 (19-21, 14-26, 5-21, 13-17)

A párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.

Aluinvent DVTK Miskolc-CMB CARGO UNI Győr 69-68 (19-20, 16-18, 19-16, 15-14)

A párharc állása: 1-1.

korábban:

ZTE NK-UNIQA Sopron 60-75 (24-25, 16-16, 13-23, 7-11)

A párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.

(MTI)

A listavezető Puskás Akadémia 1-1-es döntetlent játszott a Csákvár vendégeként a labdarúgó NB II vasárnapi, 28. fordulójában.