Napi - Hamilton már csak egy vb-címnyire Schumacher rekordjától, Babosék újra világbajnokok
Hamilton már csak egy vb-címnyire Schumacher rekordjától,  Babosék újra világbajnokok

2019/11/03 23:13

Lewis Hamilton hatodszor világbajnok. Címét megvédve hatodszor lett Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki az Egyesült Államok Nagydíján másodikként ért célba vasárnap, és két futammal az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben. A futamot Hamilton csapattársa, az első helyről indult finn Valtteri Bottas nyerte, aki pályafutása hetedik, idei negyedik sikerét ünnepelhette. A harmadik helyen a Red Bull holland pilótája, Max Verstappen végzett. Hamiltonnak immár 381, a második helyezett Bottasnak pedig 314 pontja van összetettben, így a két hét múlva sorra kerülő Brazil, illetve a december 1-jén sorra kerülő Abu-Dzabi Nagydíj előtt eldőlt a világbajnoki cím. Hat vb-címével Hamilton a Forma-1 történetének második legeredményesebb versenyzője. Tavalytól mostanáig holtversenyben állt az örökrangsor élén az argentin Juan-Mauel Fangióval. A csúcsot változatlanul a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher tartja.

A Lazio harminc év után nyert bajnoki meccset a Milan vendégeként. A Lazio 2-1-re nyert az AC Milan otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi játéknapján. A rómaiak legutóbb harminc évvel ezelőtt, 1989. szeptember 3-án tudtak bajnoki meccset nyerni a milánóiak ellen a San Siro stadionban. Az akkori BEK-címvédő házigazdák Paolo Maldini öngóljával kaptak ki, így megszakadt a 31 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatuk. Azóta az AC Milan 11 döntetlen mellett 18 alkalommal legyőzte a Laziót házigazdaként a Serie A-ban. A rómaiak csatára, Ciro Immobile a 147. mérkőzésén megszerezte a századik gólját a Lazio színeiben, majd az angolai Bastos öngólt vétett, a végeredményt pedig Joaquin Correa állította be.

Serie A, 11. forduló:
AC Milan-Lazio 1-2 (1-1)

Menesztette Niko Kovac vezetőedzőt a Bayern. A Bayern München labdarúgóklub vezetősége vasárnap közös megegyezéssel szerződést bontott Niko Kovac vezetőedzővel. "Csapatunknak az elmúlt hetekben mutatott teljesítménye és eredményei azt mutatták, hogy cselekednünk kell. Vasárnap nyílt és komoly beszélgetést folytatunk Nikóval, és arra a megállapodásra jutottunk, hogy a továbbiakban már ne ő legyen a vezetőedző. Mindannyian sajnáljuk ezt, de szeretnék köszönetet mondani a munkájáért" - nyilatkozta a klub honlapján Karl-Heinz Rummenigge vezérigazgató. Hozzátette, szerdán az Olimpiakosz elleni Bajnokok Ligája-csoportmeccsen és szombaton a Borussia Dortmund elleni bajnoki rangadón Hans Flick pályaedző irányítja a csapatot.

Döntetlen és szörnyű sérülés Liverpoolban.Az Everton hazai pályán a 97. percben egyenlítve tartott otthon egy pontot a Tottenham Hotspur ellen az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A Szeged legyőzte a szlovén Celjét. A MOL-Pick Szeged hazai pályán hét góllal legyőzte a szlovén RK Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában, vasárnap. A két együttes kilencedik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Szeged szempontjából hat győzelem, egy döntetlen és két vereség.

Férfi BL, csoportkör, 6. forduló, A csoport:
MOL-Pick Szeged - RK Celje PL (szlovén) 31-24 (14-14)

Kamworor a férfi, Jepkosgei a női győztes. A férfiaknál Geoffrey Kamworor, a nőknél Joyciline Jepkosgei nyerte a New York Marathont. A klasszikus távú - 42,195 kilométeres - versenyen a kenyai Kamworor három éven belül másodszor diadalmaskodott. Idén 2:08:13 órás eredményre volt szüksége a győzelemhez a félmaratoni táv világcsúcstartójának. A női mezőnyben a 25 éves kenyai Jepkosgei élete első maratoni versenyét teljesítette, és 2:22:38 órás győztes ideje 53 másodperccel volt gyorsabb, mint honfitársáé, a négyszeres New York-i bajnoki Mary Keitanyé. A félmaratoni táv világrekordját tartó Jepkosgei hét másodperccel maradt el a pályacsúcstól, és Margaret Okayo 2001-es sikere óta a legfiatalabb győztese lett a versenynek. A kenyai sportoló márciusban a New York-i félmaratont is megnyerte, ezzel az első futó, aki egy éven belül mindkét versenyen diadalmaskodott. Az idei volt a 49. New York Marathon.

Djokovic ötödször lett bajnok. Novak Djokovic pályafutása során ötödször nyerte meg a párizsi keménypályás férfi tenisztornát, miután az 5,8 millió euró (1,8 milliárd forint) összdíjazású verseny vasárnapi döntőjében két szettben győzött Denis Shapovalov ellen.

A világelső Barty tornagyőzelemmel zárta az évet. A világelső Ashleigh Barty sikerét hozta a 14 millió dollár (4,2 milliárd forint) összdíjazású sencseni tenisz WTA-világbajnokság női egyéni versenye, miután a vasárnapi döntőben két szettben legyőzte Jelina Szvitolinát.

Babos ismét megvédte címét párosban. A címvédő Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a 14 millió dollár (4,2 milliárd forint) összdíjazású sencseni tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, mivel a vasárnapi fináléban 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Barbora Strycovát és a tajvani Hszie Szu-vejt. Az ötödik vb-jén szereplő Babos és társa remekül kezdett, sok első adogatást ütött be, miközben háromszor is elvette az ellenfél szerváját, és 24 perc elteltével szettelőnybe került. A két duó egyetlen korábbi összecsapását - a wimbledoni elődöntőben - megnyerő rivális a folytatásban összeszedte magát, így kiegyenlítettebbé vált a meccs. Babosék ezzel együtt hozták a fontos pontokat, majd a 26 éves magyar könnyedén kiszerválta a meccset, amely 1 óra 4 percig tartott. A sorozatban harmadik vb-címét begyűjtő soproni teniszező pályafutása 23. páros trófeája mellé partnerével együtt összesen egymillió dollárt (300 millió forint) kapott.