Napi - Hamilton és Djokovic is nyert, kézilabda BL bajnok a Győr
Hamilton és Djokovic is nyert, kézilabda BL bajnok a Győr

2019/05/12 23:19

1999. május 12-én hódította el a LEN-kupát az UTE-Taxi-2000 férfi vízilabdacsapata

20 évvel ezelőtt, 1999. május 12-én hódította el a LEN-kupát az UTE-Taxi-2000 férfi vízilabdacsapata, abban az évtizedben már harmadszorra, lezárva az Újpest egészen elképesztő sikereket hozó esztendőit. Múltidézőnk Csurka Gergely és Kiss Gergely könyveinek segítségével, csipetnyi Szabó Zoltán-nyilatkozattal.

Tíz dolog a Premier League idei idényéből

Hétvégén véget ér a Premier League történetének egyik, ha nem a legemlékezetesebb szezonja. Már nem kell sokat várni, hogy kiderüljön, ki lesz az angol bajnok 2019-ben, de addig is a  Sky Sports segítségével  összegyűjtöttünk tíz momentumot, ami miatt sokáig emlékezni fogunk erre a szezonra.

Spanyol Nagydíj - Hamilton győzött, ötödször is kettős Mercedes-siker

A címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte vasárnap a Spanyol Nagydíjat, a Forma-1-es idény ötödik futamát, így ismét átvette a vezetést a pontversenyben. Az ötszörös világbajnok pilóta 234. versenyén 76. alkalommal győzött - a Circuit de Barcelona-Catalunyán negyedszer -, egyben a 139. dobogós eredményét ünnepelhette. Mögötte csapattársa, a finn Valtteri Bottas lett a második, így sorozatban ötödször is kettős Mercedes-siker született, ez rekordbeállítást jelent. A harmadik helyet a Red Bull holland pilótája, Max Verstappen szerezte meg. A Ferrari négyszeres világbajnoka, a német Sebastian Vettel negyedikként zárt.

Madridban Djokovic nyert

Rafael Nadal  egy újabb elődöntős vereséget tett hozzá az idei salakos szezonjához azzal, hogy szombat este 4:6, 6:2, 3:6 arányban kikapott Stefanos Tsitsipas tól a Madrid Openen. Ez egyszersmind azt is jelenti, hogy a spanyol 2004 óta most először áll tornagyőzelem nélkül az év ezen szakaszában.

La Liga - Nehezen nyert a Barcelona, kikapott a Real Madrid

A bajnoki aranyérmes Barcelona nehezen nyert otthon, a harmadik Real Madrid viszont kikapott idegenben a spanyol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. A Barcelona 2-0-ra győzte le a Getafét, az első hazai gólt Arturo Vidal szerezte a 39. percben, majd a katalánok előnye a 89. percben egy öngóllal duplázódott meg. A Getafe vereségével visszacsúszott egy helyet a tabellán, így most az otthon győztes Valencia áll a Bajnokok Ligája-csoportkört érő negyedik helyen. Spanyolországban pontazonosság esetén először az egymás elleni eredmény rangsorol, és ebben az összesítésben a Valencia jobb a Getafénél. A Real Madrid úgy kapott ki 3-1-re a Real Sociedad vendégeként, hogy a 39. perctől emberhátrányban játszott. Akkor 1-1-re állt a mérkőzés, amely a második félidő közepén tíz perc alatt dőlt el a házigazdák két góljával. Otthon kapott ki, így közel került a kieséshez a Girona, a vendég Levante győztes találatát az újpestiek volt játékosa, Enisz Bardi szerezte a 86. percben.

Női kézilabda BL - Döntő: Győr - Rosztov-Don 25-24

A Győri Audi ETO KC ötödik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a vasárnapi fináléban 25-24-re legyőzte az orosz Rosztov-Don csapatát a budapesti négyes döntő második játéknapján.

Serie A - Idegenben nyert az Empoli és az Udinese

A kiesés elől menekülő csapatok közül az Empoli és az Udinese is idegenben nyert az olasz labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Empoli a középmezőnyhöz tartozó Sampdoriát győzte le, míg az Udinese a már biztos kieső Frosinone otthonában bizonyult jobbnak.

Giro d'Italia - Ackermann szakaszsikere, Roglicé maradt a rózsaszín trikó

Elsőként a német Pascal Ackermann ért célba a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny második szakaszán vasárnap, összetettben a szlovén Primoz Roglic megőrizte a rózsaszín trikót. A Bologna és Fucecchio közötti 200 kilométeres távot Ackermann 4:44:43 óra alatt teljesítette, és sprintbefutóban előzte meg az olasz Elia Vivianit, valamint az ausztrál Caleb Ewant.

Női kézilabda BL - A Kristiansandé a bronzérem

A norvég Vipers Kristiansand 31-30-ra legyőzte a francia Metz HB csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája bronzmérkőzésén, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő vasárnapi játéknapján.

Eredmény, a 3. helyért:

Vipers Kristiansand (norvég)-Metz HB (francia) 31-30 (15-16)

Premier League - Brightoni győzelmével hatodszor bajnok a Manchester City

A címvédő Manchester City 4-1-re nyert Brightonban az angol labdarúgó Premier League 38., utolsó fordulójában, ezzel megszerezte hatodik bajnoki címét. Az aranyérem sorsa a zárókörben dőlt el, a listavezető City Brightonban szerepelt, míg az egy pont hátránnyal második FC Liverpool a Wolverhampton Wandererst fogadta. A Bajnokok Ligája-döntős Liverpool végül hiába győzött 2-0-ra, ez kevés volt ahhoz, hogy 1990 után ismét bajnoki címet ünnepelhessen. A Josep Guardiola irányította City sorozatban 14 győzelemmel zárta a Premier League-et, és tíz évvel a városi rivális United után első csapatként védte meg címét az angol élvonalban.

A hajrában csikarta ki a győzelmet a Napoli

A Napoli 2-1-re nyert a SPAL vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján. Gól nélküli első felvonást követően Napoli került előnybe, és a 84. percig vezetett. A hazai egyenlítést követően aztán Mario Rui a 88. percben szerezte meg a győztes gólt a vendégeknek.