Napi - Győzött Fucsovics, a Real és a Tottenham, bemutatták az új Red Bull és Mercedes F1-es autókat

Hosszabbitás ·
2019/02/13 23:35

A címvédő Real idegenbeli, a Tottenham sima hazai sikerrel előnyben. A legutóbbi három kiírásban győztes Real Madrid 2-1-re győzött az Ajax Amsterdam otthonában, míg a Tottenham Hotspur magabiztosan, 3-0-ra verte a vendég Borussia Dortmundot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának első, szerda esti mérkőzésein.

Raonic nyolcaddöntős búcsúja. A negyedik helyen kiemelt kanadai Milos Raonic két játszmában kikapott a svájci Stan Wawrinkától az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében, szerdán.

Eredmények nyolcaddöntő:
Wawrinka (svájci)-Raonic (kanadai, 4.) 6:4, 7:6 (7-4)
Shapovalov (kanadai, 10.)-Berdych (cseh) 6:4, 6:3

Négy között a Békéscsaba. A Békéscsaba kettős sikerrel jutott a négy közé a női röplabda CEV Kupában, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján idegenben is legyőzte (3-0) a francia Saint-Raphaël Var VB együttesét. Továbbjutásával a Békéscsaba történetének legnagyobb nemzetközi sikerét érte el, ugyanis korábban csak a negyeddöntőig jutott a második számú európai kupasorozatban. A BRSE az elődöntőben az olasz Yamamay Busto Arsizióval, vagy a francia ASPTT Mulhouse csapatával találkozik február 26-án és március 5-én. Legutóbb a magyar klubok közül a Vasas SC játszhatott elődöntőt az európai küzdelmekben: 1996-ban Ankarában ugyancsak a CEV Kupában negyedik lett az óbudai együttes.

Halep könnyed, Görges nehéz győzelme. Az elsőként kiemelt román Simona Halep két sima szettben bizonyult jobbnak az ukrán Leszja Curenkónál a 916 ezer dollár (257 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében szerdán. A találkozó 1 óra 19 percig tartott. A kilencedik helyen rangsorolt német Julia Görges viszont csak döntő játszmát követően kerekedett az amerikai Alison Riske fölé. Pedig a német játékosnak az első játszmában két brékje, a másodikban pedig öt mérkőzéslabdája volt, de az amerikai a rövidítést követően kiegyenlítette szetthátrányát. Riske a döntő szettben 4:2-re elhúzott, onnantól kezdve azonban csak Görges nyert gémet. A német játékos a negyeddöntőben Haleppel találkozik.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Halep (román, 1.)-Curenko (ukrán) 6:2, 6:3
Kerber (német, 3.)-Kontaveit (észt) 6:1, 7:6 (7-3)
Görges (német, 9.)-Riske (amerikai) 6:1, 6:7 (5-7), 6:4

Négyes döntőben a Győr és az FTC. A címvédő Győri Audi ETO KC és a Ferencváros szerdai győzelmével teljessé vált a női kézilabda Magyar Kupa négyes fináléjának mezőnye.

Super Bowl-győztes irányítót igazolt a Denver Broncos. A profi amerikaifutball-ligában (NFL) szereplő Denver Broncos megszerezte a Baltimore Ravens csapatától Joe Flaccót, az együttes Super Bowl-győztes irányítóját.

Leváltotta csapatkapitányát az Internazionale. Az argentin Mauro Icardit leváltották az Internazionale labdarúgóklub csapatkapitányi posztjáról. A milánói klub illetékesei nem indokolták a döntést. Az új csapatkapitány a szlovén kapus Samir Handanovic lett. A csatár a csütörtökön sorra kerülő Rapid Wien elleni Európa Liga-mérkőzés keretéből is kimaradt. Az ügy hátterében minden bizonnyal az áll, hogy Icardi elhúzódó tárgyalásokat folytatott szerződése meghosszabbításáról a klubbal, de nem született megegyezés. Jelenlegi megállapodása még két és fél évig érvényes. A játékos 2013-ban igazolt Milánóba, azóta 210 mérkőzésen 122 gólt szerzett az Inter színeiben.

Cicipasz az első fordulóban búcsúzott. A bosnyák Damir Dzumhur három szettben legyőzte a harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában, szerdán.  A találkozó 1 óra 54 percig tartott.

Eredmények 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Dzumhur (bosnyák)-Cicipasz (görög, 3.) 6:4, 1:6, 7:5
Medvegyev (orosz, 5.)-Chardy (francia) 7:6 (7-2), 6:2
Tsonga (francia)-Fabbiano (olasz) 6:1, 6:4

A Red Bull is bemutatta az idei Forma-1-es autóját. Különleges fényezéssel ellátva mutatta be szerdán az idei Forma-1-es versenyautóját a Red Bull istálló, amelynek célja, hogy közelebb kerüljön a világbajnoki címvédő Mercedeshez.

Fucsovics nyert és nyolcaddöntős. Fucsovics Márton két szettben győzött az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Bemutatta a W10-es Mercedest a Forma-1-es vb-címvédő. Megtartotta hivatalos autó bemutatóját a Forma-1-es világbajnoki címvédő Mercedes istálló, amelynek W10 kódjelzésű idei modellje a korábbi években megszokott ezüst színű fényezést kapta - a közösségi médiaoldalakon nyilvánosságra hozott fényképek szerint.