Napi - Győzött a Fradi és a Veszprém a BL-ben, Roglic tovább növelte előnyét
Győzött a Fradi és a Veszprém a BL-ben, Roglic tovább növelte előnyét

2020/09/17 04:33

Nadal győztes visszatérése. Rafael Nadal könnyed győzelemmel tért vissza a római salakpályás tenisztorna férfi versenyének második fordulójában. A 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol sztár honfitársa, a US Open-elődöntős Pablo Carreno Busta fölött diadalmaskodott két sima szettben, mindössze 74 perc alatt. A 33 éves Nadal legutóbb 200 napja, február 29-én az acapulcói torna döntőjében játszott az ATP-touron.

Eredmények, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Djokovic (szerb, 1.)-Caruso (olasz) 6:3, 6:2
Nadal (spanyol, 2.)-Carreno Busta (spanyol) 6:1, 6:1

Idegenbeli sikerrel kezdett a Veszprém. A Telekom Veszprém 28-24-re győzött a francia HBC Nantes otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szerdán.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, B csoport:
HBC Nantes (francia)-Telekom Veszprém 24-28 (10-11)

Továbblépett a Midtjylland. A dán Midtjylland könnyedén legyőzte vendégét, a svájci Young Boys együttesét, ezzel a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff körébe jutott.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló:
Midtjylland (dán)-Young Boys (svájci) 3-0 (0-0)

A Dinamo Zagrebet is kiejtette a Ferencváros. A Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte a horvát Dinamo Zagreb együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt. A Ferencváros Lovrencsics Gergő góljával már a második percben megszerezte a vezetést, a vendégek a 23. percben egy szöglet után Mytro Uzuni szerencsétlen öngóljával egyenlítettek. A 65. percben Uzuni hős lett, ugyanis góljával eldöntötte az összecsapást. Szerhij Rebrov együttese így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a BL, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhet. A zöld-fehérek a BL csoportkörbe jutásért az azeri Qarabag és a norvég Molde összecsapásának győztesével találkoznak, az a párharc már két mérkőzésen dől el.

López sikere a királyetapon, Roglic növelte előnyét.A kolumbiai Miguel Ángel López nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 17. szakaszát, amelyen a szlovén Primoz Roglic növelte előnyét összetettben többi riválisa előtt. A címvédő Egan Bernal kiválásával 152 kerékpáros állt rajthoz szerdán Grenoble-ben, hogy nekivágjon a 170 kilométeres etapnak, amely alatt egy gyorsasági részhajrá után két kiemelt kategóriás emelkedő várt a mezőnyre. Előbb a közel 2000 méter magas Col de la Madeleine - 17,1 kilométer, 8,4 százalékos átlagmeredekség -, majd hosszú lejtmenet után a Méribel Col de la Loze, ahol a 21,5 kilométer hosszú, 7,8 százalékos emelkedő végén 2304 méter magasan volt a hegyi befutó. A királyetapon - amelyre kilátogatott Emmanuel Macron francia elnök - az utolsó 9 kilométerre a szökésből egyedül a tavaly Giro d'Italia-győztes Richard Carapaz maradt elöl, őt követte az esélyesek Bahrain-McLaren vezette csoportja. A záró 3 kilométerre ötfősre csökkent üldözőcsoport befogta a keddi etapon második ecuadori bringást, Miguel Ángel López támadott, míg a sárga trikós Roglic leszakította legfőbb riválisát és honfitársát, Tadej Pogacart. Az élete első Tourján szereplő Lópeznek nagyon feküdt a komoly tengerszint feletti magasság, így ő diadalmaskodott az idei francia körverseny legmagasabb hegyén, a legnehezebb emelkedők közé sorolt Méribel Col de la Loze-on. A második helyet Roglic szerezte meg, így az összetett harmadik helyére lépő kolumbiait leszámítva minden riválisával szemben növelte előnyét. A fehér trikós Pogacar fél percet kapott. Az összetettben Pogacar 57 másodpercre, López 1:26 percre követi Roglicot, mindenki más három perc fölötti hátránnyal rendelkezik a csütörtöki szakasz előtt, amelyen a Méribel és La Roche-sur-Foron közötti 175 kilométer megtétele vár a mezőnyre. A versenyzők összesen 3470 kilométert tekernek, amíg vasárnap célba érnek a párizsi Champs-Élysées-n.

Djokovic és Halep sikere. A világelső Novak Djokovic sima győzelemmel jutott tovább a 16 közé a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. Az első körben erőnyerőként pihenő szerb - akit legutóbbi tornáján, a US Openen a nyolcaddöntőben kizártak, mert egy elütött labdával eltalált egy vonalbírót - szerdán a 87. helyen álló, olasz Salvatore Carusót búcsúztatta. A nőknél az első helyen rangsorolt Simona Halep előzőleg egy hónapja versenyzett, amikor megnyerte a prágai tornát. Azóta kihagyta a US Opent, majd római bemutatkozásán a hazai közönség előtt szereplő Jasmine Paolinit verte, aki 99. a WTA-rangsorban. Az olasz fővárosban kiestek a hatodik kiemeltek, a férfiaknál a belga David Goffin a horvát Marin Cilictől, a nőknél a svájci Belinda Bencic a montenegrói Danka Kovinictól kapott ki.