Napi - Győzött a Barcelona és a Juventus, kikapott a lengyelektől a magyar futsalválogatott

2019/09/25 08:40

Bresciában fordított a Juventus. A címvédő Juventus hátrányról fordítva 2-1-re győzött a Brescia vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának kedd esti mérkőzésén. A veretlen torinóiaknál ezúttal sérülés miatt nem lépett pályára az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo.

Serie A, 5. forduló:
Brescia-Juventus 1-2 (1-1)

Szerbia és Franciaország is az elődöntőben. A szerb és a francia válogatott jutott négy közé a férfi röplabda Európa-bajnokság két keddi negyeddöntőjéből. A szerbek nagy küzdelemben, ötjátszmás meccsen az ukránokat múlták felül, míg a franciák simán nyertek három szettben az olaszok ellen. A két győztes gárda pénteken egymással találkozik a fináléba kerülésért, míg a másik ágon csütörtökön a lengyelek és szlovénok mérik össze a tudásukat.

Eredmények, negyeddöntő:
Szerbia-Ukrajna 3-2 (-21, 23, 22, -19, 9)
Franciaország-Olaszország 3-0 (16, 25, 14)

Kikapott a lengyelektől a magyar futsalválogatott. A magyar futsalválogatott 4-1-re kikapott a házigazda Lengyelországtól a Krosnóban zajló Visegrádi Négyek Tornájának keddi, második fordulójában. A szünetben a hazaiak már 2-0-ra vezettek, a magyarok gólját Rábl János lőtte a 33. percben. Turzó József szövetségi kapitány együttese az októberi, olaszországi világbajnoki selejtezőkre készül, ahol a házigazda mellett Fehéroroszországgal és Angliával találkozik majd. A Visegrádi Négyek Tornáját a magyar csapat hétfőn a csehek elleni 2-2-es döntetlennel kezdte, szerdán 16 órától pedig Szlovákiával játszik.

Győzött a Barcelona. A címvédő Barcelona 2-1-es győzelmet aratott a vendég a Villarreal felett a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának kedd esti mérkőzésén.

La Liga, 6. forduló:
FC Barcelona-Villarreal 2-1 (2-1)

Otthon nyert a Real Betis. A Real Betis hazai pályán 3-1-re legyőzte a Levante együttesét a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának keddi játéknapján. A sevillai csapat négy mérkőzése veretlen, a vendégek pedig három találkozó óta nyeretlenek.

Real Betis-Levante 3-1 (1-1)

Az osztályok átalakításával a magyarok a második vonalba kerültek. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) átalakította a Nemzetek Ligája osztályait, melynek nyomán a magyar válogatott a harmadik vonalból a másodikba került. Az UEFA honlapjának keddi beszámolója szerint az A, B és C osztály mezőnye egyaránt 16 csapatos lesz a sorozat 2020/21-es idényében, míg korábban az első két osztályban csak 12-12 nemzeti együttes, a harmadikban pedig 15 szerepelt. A változtatás azt jelenti, hogy az élvonaltól búcsúzó Németország, Izland, Horvátország és Lengyelország mégis a legjobbak között maradhat, és szintén nem esett ki a második vonalból Szlovákia, Törökország, Írország és Észak-Írország. A C osztályból feljutott négy csoportgyőztesen túl pedig a csoportmásodikok, így Magyarország is a második vonalba kerülnek át. A C osztályt a D-ből töltik fel úgy, hogy a legalsó ligában csak a sorozat első, 2018/19-es idényének hét leggyengébb csapata marad.    Az első három osztályban így négy darab négycsapatos csoportot alakítanak majd ki jövő március 3-án, az amszterdami sorsoláson, a D-ben pedig egy három- és egy négytagú csoport lesz. A csoportküzdelmeket jövő ősszel rendezik úgy, hogy szeptemberben, októberben és novemberben is egy-egy dupla fordulóra kerül sor. Az A osztály négy csoportgyőztese 2021 júniusában küzd meg egymással a négyes fináléban.

Európa Konferencia-liga lesz az új sorozat neve. Európa Konferencia-liga lesz a 2021/22-es szezontól induló harmadik kontinentális klubsorozat elnevezése - jelentette be végrehajtó bizottságának keddi, ljubljanai ülése után az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA). Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke elmondta, hogy az új versenyben - akárcsak a Bajnokok Ligájában - 32 csapat indulhat majd, ezzel párhuzamosan az Európa-liga mezőnyét is leszűkítik a mostani 48-as létszámról 32-esre. Az Európa Konferencia-ligában és az El-ben is csütörtökönként 18.45-kor és 21 órakor kezdődnek majd a mérkőzések, 2021-től a kedden és szerdán sorra kerülő BL-találkozókra is ezek a kezdési időpontok lesznek érvényesek.További részleteket egyelőre nem árultak el az új sorozatról.

Moszkvában győztek a veszprémi fiatalok. A Telekom Veszprém 26-23-ra győzött az orosz Szpartak Moszkva otthonában a férfi kézilabda SEHA Liga alapszakaszának keddi játéknapján. A magyar klub az orosz fővárosban a sűrű versenyprogram miatt a másodosztályú (NB I/B-s) juniorcsapatával szerepelt, amelyet a felnőtt keret tagjai közül Borut Mackovsek és Székely Márton erősített. A veszprémiek ennek ellenére remekül kezdtek, nyolc perc alatt hat gólt dobtak és egyet sem kaptak. Székely egy ideig bravúrosan védett (4-10), de a Szpartak egy 8-1-es sorozattal fordított, és lendületét Gulyás Péter vezetőedző időkérése sem tudta megtörni. A második félidő elején ismét négy gólra növelte a különbséget a Veszprém, és bár az oroszok 23-23-nál megint egyenlítettek, a vendégcsapat a végjátékban taktikusan kézilabdázott és bravúrral nyert. A Veszprém három meccs után százszázalékos a regionális nemzetközi sorozatban.

Eredmény:
Szpartak Moszkva (orosz)-Telekom Veszprém 23-26 (14-14)

Andy Murray továbbjutott. A korábbi világelső Andy Murray nagy csatában legyőzte az amerikai Tennys Sandgrent a kínai Csuhajban zajló, 931 ezer dollár (284 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában. A világranglistán jelenleg 413. skót megnyerte a keddi mérkőzés első szettjét, majd a második játszma rövidítésében meccslabdája volt, de ellenfele fordítani tudott, s ezzel egyenlített. A harmadik felvonásban a negyedik játék kulcsfontosságúnak bizonyult, és mivel Murray a hatodik bréklabdáját kihasználta, végül megnyerte a 2 óra 40 perces meccset.