Napi - Győzelemmel rajtolt a címvédő Kamerun, Babos kiesett, Stollár továbbjutott Wimbledonban

2019/06/25 23:09

Stollár győzelmével maradt magyar női teniszező. Babos Tímea és Bondár Anna búcsúja után Stollár Fanny nyert kedden a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában. A világranglistán 229. Stollár a kvalifikációban 11. helyen kiemelt japán Hibino Naóval (117.) találkozott, pályafutása során először. A 20 éves magyar játékos rosszul kezdett, azonnal elveszítette adogatójátékát, 24 éves riválisa pedig a korán megszerzett brékelőnyt egészen 5:4-ig megőrizte: ekkor Stollár több nyerő ütést bemutatott, egyúttal négy játszmalabdát hárítva egyenlített. A magyar játékos ezt követően remekül szervált, több ászt is ütött, majd rövidítésben megnyerte az 50 percig tartó nyitófelvonást. A második szettben Hibino villámrajtot vett, két brékkel 4:0-ra elhúzott, és bár Stollárnak is voltak fogadóesélyei - összesen hét -, ezek közül csak egyet tudott kihasználni, így a japán teniszező egyenlített. A döntő felvonás első hét játéka tíz bréklehetőséget hozott: Hibino és Stollár is ötből egyet tudott kihasználni, így a végjátékot egyenlő állásról kezdték a játékosok. Az ezt követő szervagémek nem hoztak sok izgalmat, ám 6:6-nál az addig jóval kevesebbet hibázó japán teniszező egy kettős hiba mellett háromszor rontott, így kis túlzással odaajándékozta adogatójátékát Stollárnak. A magyar játékos a mérkőzés megnyeréséért szerválhatott, ám ez nem sikerült neki, így folytatódott tovább a küzdelem. Három játékkal később Hibino ismét négyszer hibázott az adogatásánál, Stollár pedig ezt a lehetőséget már kihasználta, így 2 óra 43 perces csata végén bejutott a második fordulóba, ahol a lengyel Katarzyna Kawa és a brit Francesca Jones mérkőzésének győztesével találkozik.

Elvesztette második meccsét a tollaslabdázó Kőrösi Ágnes. A tollaslabdázó Kőrösi Ágnes második mérkőzésén kikapott a minszki Európa Játékok csoportkörében. A világranglistán 134. magyar játékos hétfőn az ír Rachael Darragh (205.) ellen győzött két játszmában, kedd este pedig a finn Airi Mikkela (100.) várt rá a Falcon Clubban. A két játékos tavaly egy holland versenyen találkozott, akkor Mikkela két szettben nyert. Ezúttal a finn rivális a találkozó elején hat ponttal ellépett a Multi ASE 23 esztendős versenyzőjétől (8-2), majd jelentős előnyét végig megtartotta a játszmában. A folytatás is hasonlóan alakult, 6-0-s előnyre tett szert Mikkela. Ekkor azonban Kőrösi magára talált, sorozatban szerzett hét pontjával fordított. Innentől 15-15-ig szorosan alakult a szett, a hajrában viszont a finn játékos jobban koncentrált, így lezárta a találkozót. Kőrösi a csoportkört szerdán az idén vegyes csapatban Eb-ezüstérmes német Yvonne Li (41.) ellen zárja. A négyesből az első kettő jut majd a nyolcaddöntőbe.

Győzelemmel rajtolt a címvédő Kamerun. A címvédő kameruni labdarúgó-válogatott 2-0-s győzelemmel mutatkozott be Bissau-Guinea ellen az Egyiptomban zajló Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének keddi játéknapján.

Eredmény:
Kamerum - Bissau-Guinea 2-0 (0-0)

Szerződést hosszabbított edzőjével a Stanley Kupa-győztes St. Louis. Három évvel meghosszabbította vezetőedzője, Craig Berube szerződését az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) győztese, a St. Louis Blues. A St. Louis, amely 1967 óta tagja a ligának, története során először nyerte meg a Stanley Kupát. Az 53 éves kanadai Berube 2017-ben segédedzőként csatlakozott a Blueshoz, majd november óta irányította vezetőedzőként a csapatot. Ő az NHL történetében a második olyan szakember, aki megbízott vezetőedzőként vezette végső sikerre együttesét. Ez a bravúr Larry Robinsonnak sikerült elsőként, aki 2000-ben a New Jersey Devils együttesével lett így bajnok. A Blues 52 évnyi várakozás után nyert bajnoki címet, a liga történetében ez a leghosszabb időszak egy csapat első Stanley Kupa-diadaláig.

Olaszország a nyolc között. Az olasz válogatott két góllal legyőzte kedden a Kínát a Franciaországban zajló női labdarúgó-világbajnokság Montpellier-ben rendezett nyolcaddöntőjében. Az európai együttes története során 1991 után másodszor jutott nyolc közé a vb-n, míg az ázsiai gárda eddigi hét részvétele során most először nem került negyeddöntőbe. Az olaszok szombaton a japánokkal vagy az Európa-bajnok hollandokkal játszanak az elődöntős szereplésért.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Olaszország-Kína 2-0 (1-0)

Hámori Ádám kiesésével nem maradt magyar a férfi boksz Eb-n. Nem maradt versenyben magyar férfi bokszoló az Európa-bajnokságnak számító minszki Európa Játékokon, mivel a nehézsúlyú Hámori Ádám vitatható, megosztott pontozással kikapott horvát riválisától a kedd esti negyeddöntőben. A kőszegi sportoló jó boksszal mutatkozott be szombaton és kedden is remek teljesítményt nyújtott, ám ez sem volt elég a biztos érmet jelentő továbbjutáshoz. Hámori ellenfele Toni Filipi volt, aki semmi különlegeset nem nyújtott a ringben. A meccset Hámori irányította, végig ő ment előre és többet is talált riválisánál. Filipinek felvillanásai voltak, igaz, azok fontos pillanatokban, például az első menet hajrájában, márpedig az utolsó másodpercek meghatározhatják egy-egy pontozó ítéletét az adott szakaszról. A meccset sokszor törte meg szabálytalanság, ahogy az öklözők fáradtak, egyre többször csüngtek egymáson, vagy fogták be a másik karját, fejét. Filipit karfogásért, Hámorit fejelésért figyelmeztették többször is. Összességében a magyar tűnt jobbnak, a bírák közül azonban hárman nem ezt látták, ők 29-28-ra Filipinek adták a meccset, a másik két döntnöknél Hámori győzött (29-28, 30-27), a magyar sarokban Törteli Ferencék pedig nem akartak hinni a fülüknek és a szemüknek, amikor meghallották és meglátták az eredményt. "Egyszerűen hihetetlen. A boksz minden elemében jobb volt Ádám, simán győzött. Nem nagyon mondanék inkább most mást" - mondta feldúltan Törteli, a válogatott edzője, annyit azonban még hozzáfűzött, hogy öt magyar veszített 3-2-es pontozással a tornán, és a többségük nem érdemelt vereséget, mint például Hámori, vagy a délután búcsúzó Fodor Milán (64 kg). Ezzel a férfi Eb-n nem maradt több magyar ökölvívó versenyben, míg a női tornán - amely nem Eb - Budai Vivien szerdán lép ringbe a 69 kilogramm negyeddöntőjében.

Simon nyolcaddöntőbe jutott. A hatodik helyen kiemelt Gilles Simon kétszettes győzelemmel jutott nyolcaddöntőbe kedden az eastbourne-i füves pályás tenisztorna 745 ezer euró (241 millió forint) összdíjazású férfi versenyében. A 2013-ban döntős francia játékos az amerikai Tennys Sandgrent győzte le az első fordulóban, következő mérkőzésén pedig a chilei Nicolás Jarryval találkozik majd.

Eredmények 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Simon (francia, 6.)-Sandgren (amerikai) 7:5, 6:1
Evans (brit)-Albot (moldovai, 8.) 7:6 (7-2), 6:2
Norrie (brit)-Chardy (francia) 6:3, 7:6 (7-4)
Londero (argentin)-Clarke (brit) 6:7 (5-7), 6:1, 6:3
Jarry (chilei)-Cuevas (uruguayi) 6:1, 7:6 (7-4)
Fabbiano (olasz)-Ward (brit) 2:6, 6:3, 6:1
Herbert (francia)-Kudla (amerikai) 5:7, 7:6 (8-6), 6:4

Marozsán újra edzett. Marozsán Dzsenifer lábujjtörése után újra edzésbe állt a franciaországi női labdarúgó-világbajnokságon negyeddöntős német válogatottnál. A 27 éves magyar származású középpályás egyik lábujja a német csapat első vb-mérkőzésén, Kína ellen tört el, így kihagyta a csoportkör további részét és a nyolcaddöntőt is. Az olimpiai bajnokok németek nélküle is százszázalékos teljesítménnyel, kapott gól nélkül nyerték meg négyesüket, majd 3-0-s sikerrel jutottak túl Nigérián a legjobb 16 között. Németország szombaton Rennes-ben vívja a negyeddöntőt a svédek ellen. Marozsán kedden közösségi oldalára egy rövid videót töltött fel, amelyen a szabadrúgásokat gyakorolja. "Csak szombaton hozunk döntést arról, hogy Marozsán kezdeni fog-e, vagy csak a mérkőzés alakulásától függően, csereként lép pályára" - fogalmazott Martina Voss-Tecklenburg szövetségi kapitány. Marozsán visszatérése nagy erősítés lenne a német válogatottnak, ugyanis remek formában futballozott az idényben: az Olympique Lyonnal sorozatban negyedszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, amelynek májusi budapesti döntőjében gólt is szerzett. Emellett Francia Kupa-diadalhoz és bajnoki címhez segítette együttesét, 2017 és 2018 után pedig újra őt választották meg a bajnokság legjobb játékosának.

Babos Tímea egyből búcsúzott. Babos Tímea a selejtező keddi első fordulójában búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokságtól. A kvalifikáció 27. kiemeltje, a világranglistán 124. Babos az első körben azzal a Sabine Lisickivel (283.) találkozott, aki 2013-ban döntős volt a füves pályás Grand Slam-tornán, azóta azonban formahanyatlással és sérülésekkel is küzdött. Eddigi egyetlen összecsapásukat még 2016-ban, Stuttgartban, salakon két szettben Babos nyerte.    A 29 éves német játékos a keddi első játszmában remekül teniszezett, összesen kilenc ászt szervált - magyar riválisa egyet sem -, és Babos adogatását kétszer elvéve könnyedén került előnybe. A második játékrész is egy gyors Lisicki-brékkel indult, Babos azonban 1-3 után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, remek adogatásainak, valamint a német ellenfél ki nem kényszerített hibáinak köszönhetően játékot sem veszítve, 41 perc alatt egyenlített. A döntő szettben is Lisicki irányította a játékot: a viadal honlapja szerint a labdamenetek nagy része az ő nyerő ütéseivel vagy ki nem kényszerített hibáival értek véget. A német versenyző Babos első adogatójátékánál brékelt, és bár a magyar teniszezőnek ötször volt fogadóelőnye a folytatásban, ezek egyikét sem tudta kihasználni, így 1 óra 53 perc alatt búcsúzott az egyéni küzdelmektől.