Napi - Győzelemmel kezdett a férfi vízilabda-válogatott, Fucsovics feladta mérkőzését, doppingügyek a teniszben

2020/01/14 23:01

Álmoskás kezdés után sima győzelemmel mutatkozott be a magyar férfi vízilabda-válogatott. A házigazda magyar válogatott kedden a törökök elleni 19-5-ös győzelemmel kezdte meg szereplését a Duna Arénában zajló olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján. Märcz Tamás együttese csütörtökön a spanyolokkal találkozik, az a találkozó dönt a csoportelsőségről, ami közvetlenül negyeddöntős szereplést ér. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egy kvótát lehet szerezni, az európai csapatok közül az olimpiai címvédő szerbek, a világbajnok olaszok, valamint a vb-ezüstérmes spanyolok tokiói szereplése már biztos.

Európa-bajnokság (Duna Aréna):
férfiak, csoportkör, 1. forduló:
C csoport:
Magyarország-Törökország 19-5 (4-4, 4-0, 3-1, 8-0)

A Nemzetközi Tenisz Szövetség 400 ezer dollárral segíti az ausztrál tűzvész megfékezését. A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) 400 ezer dollárral támogatja az ausztráliai tűzvész megfékezését és károsultjait. "A világ teniszközösségei összefogtak, hogy segítsenek"  - tudatta David Haggerty elnök  az ITF hétfői közleményében, amelyből kiderült, hogy három Grand Slam-torna, a Roland Garros, a Wimbledon és a US Open szervezői is részt vállaltak a támogatásból. Az év első GS-viadala, a melbourne-i Australian Open jövő hétfőn kezdődik. Ausztráliában a szeptember óta tomboló bozóttüzek mintegy kétezer otthont pusztítottak el, hatalmas kár keletkezett az élővilágban, akár egymilliárd állat is elpusztulhatott, és sűrű füst borította be a nagyvárosokat.

Fucsovics feladta a mérkőzését Ausztráliában. Fucsovics Márton az első szettben feladta a mérkőzését kedden az ausztráliai Bendigóban zajló, 54 ezer dollár (16,2 millió forint) összdíjazású kemény pályás challenger-tornán. A világranglistán 66. játékos első kiemelt volt a viadalon, és a nyitófordulóban erőnyerőként nem kellett pályára lépnie. Fucsovics a második fordulóban az olasz Andrea Vavassorival (a világranglista 341. helyezettjével) találkozott, aki - a verseny honlapja szerint - 51 percnyi játék után 5:4-re vezetett, amikor a magyar teniszező jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset. A menedzsmentjétől az MTI-nek eljuttatott nyilatkozat szerint a 27 éves játékos Achilles-ín-gond miatt adta fel a találkozót.

Kritikus a helyzet az Ausztrál Open helyszínén, meccseket és edzéseket kellett félbeszakítani. Olyan mértékű a füst és annyira rossz minőségű a levegő az Ausztrál Open helyszínén, hogy a mai napon ideiglenesen fel kell függeszteni az edzéseket a Melbourne Parkban. Később a selejtezős mérkőzések mégis elkezdődtek, bár a körülmények továbbra sem voltak jók. Egy játékos panaszkodott is emiatt, aki végül föl is adta a maga találkozóját, annak ellenére, hogy behúzta az első szettet.

Megvan a világelső Barty idei első győzelme. Megszerezte idei első győzelmét a világelső Ashleigh Barty az Adelaide-ben zajló, 848 ezer dollár (255 millió forint) összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyében. A hazai kedvenc - aki a múlt héten első meccsén kikapott Brisbane-ben - elvesztette a nyolcaddöntő első szettjét a 31. helyen álló orosz Anasztaszija Pavljucsenkova ellen, ám végül megfordította a mérkőzést. A második helyen kiemelt román Simona Halep két játszmában búcsúztatta a horvátból ausztrállá lett Ajla Tomljanovicot.

Ez a világ leggazdagabb futballklubja. Története során először a Barcelona lett a világ leggazdagabb futballklubja a Deloitte nemzetközi tanácsadó cég tanulmánya szerint. A katalánok 840,8 millió eurós bevétellel zárták a 2018-19-es idényt, ami 150 milliós növekedést jelent az előző szezonhoz képest. A Barcelona ezzel az ősi rivális Real Madridot előzte meg, amely 757,3 milliós költségvetéssel található a lista második helyén. A harmadik továbbra is a Manchester United 711,5 millió euróval, a negyedik helyet pedig a Bayern München foglalja el 660,1 millióval. A Bajnokok Ligája-győztes Liverpool 604,7 millióval csak a hetedik, a Paris Saint-Germain (635,9 millió) és a Manchester City (610,6 millió) is megelőzi.

Késely Ajna és a visszatérő Kenderesi is győzött, Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett. Kenderesi Tamás és Késely Ajna is begyűjtött egy-egy aranyérmet, míg Hosszú Katinka és Kapás Boglárka egy-egy második hellyel kezdett a Kínában zajló Úszó Bajnokok Sorozata viadalán. A verseny honlapja szerint Kenderesi  200 méter pillangón 1:55.17 perces idővel diadalmaskodott. Késely  400 méter gyorson nem talált legyőzőre, 4:09.05 perces idővel nyert, Kapás Boglárkát előzte meg, aki 4:09.64-gyel csapott célba. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka  az első napon először 200 méter háton volt érdekelt, itt 2:12.12 perces teljesítménnyel a második lett, majd 100 méter pillangón 1:02.32-vel negyedikként zárt. Kozma Dominik  200 méter gyorson szerepelt, 1:49.50 perces idővel harmadik lett. A 4x100 méteres vegyes gyorsváltók tagjaként Kenderesi Tamás egy második, Kapás Boglárka pedig egy negyedik helyezéssel zárt.

Doppinggyanú miatt felfüggesztették a fiatal teniszezőt. Pozitív doppingtesztet produkált Nicolas Jarry, a chileiek teniszezője, így felfüggesztették a játékjogát. A világranglistán jelenleg 78., 24 éves játékos novemberben adott vizeletmintájában találtak tiltott szert, ligandrolt és sztanozololt. A teniszező meghallgatásának egyelőre nincs időpontja.

Doppingvád miatt visszalépett az Australian Opentől a páros világelső. Pozitív lett a doppingtesztje, így nem indul a jövő hétfőn rajtoló Australian Openen Robert Farah, a férfi páros tenisz-világranglista kolumbiai éllovasa. A 32 éves játékos október 17-én, Caliban adott mintájában akadtak tiltott szerre, az anabolikus szteroidok közé tartozó boldenonra. Farah kedden a Twitteren azt írta, hogy a pozitív eredményért az általa elfogyasztott, szennyezett hús a felelős. A dél-amerikai teniszező honfitársával, Juan Sebastian Caballal - aki ugyancsak világelső párosban - tavaly két Grand Slam-tornát is nyert, Wimbledonban és New Yorkban sem találtak legyőzőre.

Egyik kedvenc tornáján döntheti meg a történelmi rekordot Tiger Woods. A minden idők legnagyobbjaként számontartott golfozó 83. PGA Tour sikerére hajt. Bár a kezdésig még bő egy hét van hátra, a golfrajongók már dörzsölik a tenyerüket, hiszen Tiger Woods a napokban bejelentette, hogy melyik tornán kezdi meg 2020-as szereplését. Ahogy azt várni lehetett, Woods választása a Farmers Insurance tornára esett. Mindez nem véletlen, Tiger pályafutása során eddig hétszer nyerte meg a kaliforniai viadalt. A mostani kiírást hatalmas várakozás előzi meg, ugyanis Woods egy esetleges győzelemmel történelmet írna, a PGA Tour történetének legeredményesebb játékosa lehet.