Napi - Guardiola rendhagyó interjúja, Halász Bence bronzérméért óvtak a lengyelek
Guardiola rendhagyó interjúja, Halász Bence bronzérméért óvtak a lengyelek

2019/10/03 22:43

Majdnem hátat fordított az atlétikának a magyar kalapácsvetés újdonsült vb-bronzérmese

Nem sokon múlott nyolc évvel ezelőtt, hogy Halász Bence, a kalapácsvetés újdonsült világbajnoki bronzérmese ne fordítson hátat az atlétikának, és ne válasszon magának egy másik sportágat. Ha a TF-et végzett, de mezőgazdasági vállalkozóként pénzt kereső édesapja nem hívja fel Szombathelyen Németh Lászlót , az egykori versenyzőtársát, a dobópápaként emlegetett Németh Pál egyik fiát, és nem ajánlja a figyelmébe a tehetségét már hatodikos diákként felvillantó fiúgyerekét, Bencéből aligha lett volna dohai dobogós. Talán még el is kallódott volna.

"Amikor kikapunk, olyan, mintha megöltünk volna valakit" - Guardiola minden idők egyik legjobb gitárosával beszélgetett

Pep Guardiola, a Machester City menedzsere, és Johnny Marr, a The Smith egykori zeneszerző-gitárosa, a klub 1972 óta elkötelezett szurkolója leültek beszélgetni egymással.

Újra vb-döntőt futhat a súlyos betegségből visszatérő világ- és olimpiai bajnok 400-as

Egyértelműen kijelenthetjük: Kirani James visszatért. A grenadai sprinter szerda este a második legjobb idővel kvalifikálta magát a 400 méteres síkfutás pénteki döntőjébe a dohai világbajnokságon.

Bradley Wiggins: "Sokáig nem látunk olyat, amit Pedersen tett”

Mads Pedersen vehette fel a szivárványszínű trikót a yorkshire-i világbajnokság mezőnyversenyét követően. Bradley Wiggins, az Eurosport szakértője két korábbi spanyol kerékpáros győzelméhez hasonló meglepetésként értékelte a dán versenyző első helyét.

Sikeres óvás a magyar kalapácsvető ellen, Nowicki is bronzérmes

A lengyel csapat óvást nyújtott be a kalapácsvető Halász Bence ellen a dohai atlétikai világbajnokságon, és ennek eredményeként Wojciech Nowicki is bronzérmes lett a magyar versenyző mellett.

Van élet kezdő irányító nélkül: újoncok, akik éltek az eséllyel

Ha az NFL-ben hamar megsérül, vagy gyengén szerepel a kezdő irányító, az a legtöbbször egy csapat szezonjának végét jelenti. Ritka és szerencsés esetben azonban ül a kispadon egy fiatal és tehetséges csere, aki csak a lehetőségre vár. Az idei szezon váratlan eseményei miatt négy újonc irányító kapta meg az esélyt a bizonyításra és eddig úgy tűnik, mind élni is tudott vele.

Öt ok, amiért a Spurst 7-2-re kiütő Bayern München megnyerheti a Bajnokok Ligáját

Emlékszünk, hogy a Bayern München 7-0-s összesítéssel búcsúztatta a Barcelonát a 2012/2013-as Bajnokok Ligája-sorozat elődöntőjében, majd a német csapat meg is nyerte a BL-t? Vajon később megmarad az is, amikor a bajorok 7-2-re kiütötték az előző BL-szezon finalistáját, a Tottenhamet Londonban? A bundesliga.com összegyűjtött öt érvet amellett, hogy a Bayern megismételheti hat évvel ezelőtti sikerét, és idén is megnyeri a BL-t.

Serie A - Elhalasztották a pénteki mérkőzést

Elhalasztották az olasz labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának pénteki nyitómérkőzését a Sassuolo klubtulajdonosának halála miatt. Giorgio Squinzi szerdán 76 éves korában hosszú betegség után hunyt el, emiatt a csapat Brescia elleni, idegenbeli találkozóját december 18-ra halasztották. A sportvezetőtől hétfőn a milánói dómban vesznek végső búcsút. Squinzi irányítása alatt a Sassuolo a negyedosztályból egészen az élvonalig küzdötte fel magát, 2016-ban pedig hatodik helyével a nemzetközi porondra is kilépett. Halála miatt hétvégén valamennyi olasz bajnoki összecsapás egyperces gyászszünettel kezdődik.

Európa-liga - Másodszor is kikapott az Asztana

A Partizan Beograd 2-1-es győzelmet aratott csütörtökön az FK Asztana vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában. A kazah csapat másodjára kapott ki, míg a szerbek veretlenek maradtak.

Claudio Marchisio bejelentette visszavonulását

Claudio Marchisio, az olaszok Európa-bajnoki ezüstérmes labdarúgója csütörtökön bejelentette visszavonulását. A 33 éves középpályás a közösségi oldalán elmondta, már gyerekkorában elhatározta, hogy addig játszik majd, amíg örömet jelent számára, hogy pályára léphet. Marchisio 2008 és 2018 között a Juventus csapatával hétszer nyert olasz bajnoki címet, kétszer volt döntős a Bajnokok Ligájában, a válogatottal pedig 2012-ben Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett. Utolsó klubja az orosz bajnok Zenit volt, ahonnan július elején távozott.

Európa-liga - Háromgólos Ludogorec-siker a Groupama Arénában

A Ludogorec 3-0-s győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek csütörtöki második fordulójában. A vendégek 37 másodperc elteltével szereztek vezetést Jody Lukoki góljával, majd a 40. percben Rafael Forster egy óriási szabadrúgással duplázta meg az előnyt. A bolgár együttes Dragos Grigore kiállítása miatt a 43. percben emberhátrányba került, ennek ellenére a Ludogorec a 64. percben Forster második találatával eldöntötte az összecsapást. Szerhij Rebrov vezetőedző csapata a vereséget követően egy pontjával harmadik helyen áll a négyesben, az október 24-i harmadik fordulóban pedig a pont nélkül sereghajtó CSZKA Moszkva vendége lesz.

La Liga - A Sevillát fogadja a Barcelona

A címvédő FC Barcelona a jól rajtoló, de az utóbbi hetekben lendületet vesztő Sevillát fogadja vasárnap a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának rangadóján. Az andalúz együttes az első négy körben háromszor nyert és egy döntetlent játszott, és vezette a tabellát, de aztán a Real Madridtól és az Eibartól is kikapott, így egyelőre csak hatodik. A Barcelona felemásan kezdte a szezont, veszített az Athletic Bilbao és a nagy meglepetésre most második, újonc Granada vendégeként, ugyanakkor négy győzelmet és egy döntetlent is begyűjtött, és negyedikként csak két ponttal marad el a listavezető Real Madridtól. A két csapat a bajnokságban és a Király Kupában is gyakran találkozik, idén ez már a negyedik összecsapásuk lesz. A Sevillának túl sok babér nem terem a katalán metropoliszban, legutóbb 2010 januárjában, egy kupamérkőzésen győzött vendégként, bajnoki találkozón pedig utoljára 2011 októberében, egy 0-0-s döntetlennel sikerült egyáltalán pontot szereznie a Camp Nouban. A Barcelonába ráadásul visszatért a hosszabb ideig sérüléssel bajlódó argentin sztár, Lionel Messi, akinek jelenléte nagyban hozzájárulhatott ahhoz, hogy a katalán együttes szerdán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Internazionalét a Bajnokok Ligája csoportkörében. Szombaton az éllovas Real Madrid a mögötte egy ponttal második Granadát fogadja olyan meccsen, amelyet eddig talán még soha nem lehetett a rangadó jelzővel illetni. Most azonban az újonc kiscsapat kiváló teljesítményt nyújt, megverte többek között a címvédő Barcelonát is, egyetlen vereségét pedig a Sevillától szenvedte el még a második fordulóban. A Real Madridnál a szezon eleje óta "döcög a szekér", kedden a BL-ben a vendég belga Club Brugge-t sem sikerült legyőznie (2-2), és vélhetően nem lesz könnyű dolga a harcos, idegenben még veretlen Granada ellen sem. A harmadik Atlético Madrid vasárnap a 10. Valladolid vendége lesz, míg az ötödik Real Sociedad ezúttal a 16. Getafét fogadja.

Európa-liga:

Háromgólos Ludogorec-siker a Groupama Arénában

Európa-liga - Moszkvában nyert az Espanyol

A Ferencváros csoportjában az Espanyol kétgólos győzelmet aratott csütörtökön a CSZKA Moszkva vendégeként a labdarúgó Európa-liga második fordulójában. A spanyol csapatnak Vu Lej szerezett vezetést a 64. percben - így ő lett az első kínai futballista, aki betalált egy európai kupasorozat főtábláján -, majd a csereként beállt Victor Campuzano állította be a végeredményt a hosszabbításban. A sikerrel az Espanyol immár egyedüliként áll a második helyen a százszázalékos, ezúttal a magyar bajnok vendégeként diadalmaskodó Ludogorec mögött, míg az oroszok továbbra is pont nélkül sereghajtók a négyesben.

Európa-liga - Holman Dávid csapata döntetlent játszott Portugáliában

Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava 2-2-es döntetlent játszott a portugál SC Braga otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki, második fordulójában. A magyar válogatott középpályás kezdő volt a pozsonyiaknál, majd a 68. percben lecserélték. A házigazdák kétszer is vezetést szereztek, de a Slovan előbb az első félidő hosszabbításában egy büntető utáni kipattanó labda értékesítésével, majd a 87. percben egy öngóllal egyenlített. A Manchester United gól nélküli döntetlent játszott a holland AZ Alkmaar vendégeként Hágában. Az angol csapat hat lövéssel próbálkozott, de egyik sem találta el a kaput.